dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Sranda musí být: Výstava Bartákových vtipů na pražských nádražích
Jeden z vtipů Miroslava Bartáka. Zdroj: www.ceska-karikatura.cz

Sranda musí být: Výstava Bartákových vtipů na pražských nádražích

Výstavu kreslených vtipů Miroslava Bartáka si mohou od 15. do 29. dubna prohlédnout návštěvníci dvorany Masarykova nádraží. Posléze se výstava přesune do Plzně, Ústí nad Labem a do Pardubic. Do Prahy se vrátí v druhé polovině června. Zájemci ji uvidí na Hlavním nádraží od 11. do 24. června.

Miroslav Barták se narodil v Košicích na Slovensku. Vystudoval námořní akademii ve Varně (Bulharsko) a v letech 1960 až 1969 pracoval na námořních lodích jako lodní inženýr. Od roku 1969 žije jen na souši jako humoristický kreslíř na volné noze a to v domku u Prahy se ženou, psem a kočkami.

V roce 1990 byl zvolen prvým předsedou České unie karikaturistů (do roku 1998). Od roku 1970 měl v Evropě 86 svých výstav. Vydal 11 knih vtipů (3 ve Švýcarsku, 3 v Německu, 1 na Slovensku a 4 doma), ilustroval 60 knih, tvořil kreslené filmy.

Barták je například autorem grafiky speciálního Šachového vlaku 2015, který projede v říjnu letošního roku Českou republikou, Německem, Rakouskem, Polskem a Slovenskem.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru