dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Squatteři půjdou před přestupkovou komisi. Chystají protest

Úředníci Prahy 1 budou příští týden řešit obsazení domu v centru Prahy squattery. K přestupkovému řízení by se měly dostavit téměř tři desítky lidí, kteří na konci loňského října dům na několik hodin obsadili. Příznivci squattingu je chtějí podpořit, svolávají proto protestní akci.

Zjistila to ČTK na stránkách věnovaných squattingu. Squatteři dům, který patří ministerstvu spravedlnosti, obsadili vpodvečer 24. října, chtěli v něm vytvořit sociální centrum. Zástupci ministerstva policii na místě sdělili, že si nepřejí, aby v budově squatteři zůstali. Policisté proto v noci do objektu vnikli a obsadili jej. Většina z přítomných dobrovolně odešla, zadrženo ale bylo 33 lidí.

Událost se obešla bez násilí. Squatteři tvrdili, že by v domě chtěli vybudovat sociální centrum. Během obsazení v něm pořádali koncerty nebo workshopy.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru