dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C

Squatteři se zabydleli v domě pod Vyšehradem, jiná skupinka napadla policisty

V pátek, krátce po půl druhé, obdrželi policisté na tísňovou linku 158 oznámení o tom, že v ulici Neklanova se v jednom z domů neoprávněně zdržuje asi dvanáct osob. Na místo vyjeli policisté z místního oddělení, speciální pořádkové jednotky a také policejní psovod se služebním psem.

Před domem se policistům přihlásil oprávněný zástupce správce objektu, který policisty žádal o pomoc. Policisté celou událost konzultovali s dosahovým státním zástupcem a po zjištění relevantních informací zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru. V domě pak zadrželi dvanáct osob, které se tam nacházely neoprávněně.

Při provádění tohoto služebního zákroku však museli policisté použít donucovací prostředky. Nikoliv však proti osobám, nacházejícím se v domě, ale proti několika jedincům, kteří se shromáždili venku před budovou a narušovali průběh služebního zákroku. Policisté speciální pořádkové jednotky tak zadrželi další čtyři osoby, a to pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

Všechny zadržené převezly hlídky na místní oddělení k provedení dalších úkonů. Krátce po půlnoci bylo dvanáct osob, které se neoprávněně zdržovaly v objektu, propuštěno ze zadržení. Celou situaci samozřejmě i nadále konzultujeme se státním zástupcem a provádíme další šetření ve věci. Zejména pak prověřujeme i další zjištěné skutečnosti. Například podezření, že v objektu docházelo k neoprávněnému odběru energií.

„Po vyklizení budovy provedli kriminalisté důkladné ohledání místa činu a majitel si objekt zabezpečil tak, aby již nemohlo dojít k neoprávněnému vniknutí do domu,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.


Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Dnes v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Dnes v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

Včera ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

Včera v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

Včera v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Včera ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Včera ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Včera ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Včera ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Včera v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Včera v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Včera v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Včera v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Další krátké zprávy
Nahoru