Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Squashové mistrovství se vrací do Prahy
Anna Serme a Daniel Mekbib. Foto: Česká asociace squashe

Squashové mistrovství se vrací do Prahy

Po třech letech se mistrovství republiky ve squashi uskuteční v Praze. O domácí titul bude usilovat kompletní domácí elita, konkrétně v Hector Sport Centru a ve Squash Bowling Centru. Šampionát se tak neuskuteční ve skleněném kurtu. 

„Složitá situace v posledním půlroce stěžovala jednání o možnosti uspořádat akci na skleněném kurtu, což byl náš cíl a fakt, že stále neznáme rozpočet pro rok 2022, protože Národní sportovní agentura zatím ještě ani nevypsala dotační programy pro letošní rok, tomu také nepomohl. Těšíme se však na napínavé zápasy a zajímavý turnaj,“ řekl Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe.

MČR začne ve čtvrtek 3. března. Turnaj bude od pátku přenášen na i-vysílání ČT sport, zápasy od čtvrtfinále půjdou s komentářem. Kompletní zpravodajství s rozhovory s hráči mohou fanoušci atraktivního raketového sportu sledovat na sociálních sítích asociace. Akce bude kompletně přenášena na youtube kanálu.

Poslední republikový šampionát se uskutečnil na podzim minulého roku, protože loni na jaře nebylo možné ho odehrát. Nový ročník čeká nejlepší české hráče ve squashi už příští týden. Prvenství mezi muži obhajuje Daniel Mekbib, který bude útočit na svůj pátý titul.

V ženské kategorii je velkou favoritkou Anna Serme, která drží na světovém žebříčku 39. místo. „Díky tomu, že je tak vysoko, tak se dostává na největší světové turnaje a hned v prvních kolech proti ní stojí velmi kvalitní soupeřky. Adaptuje se na vyšší úroveň,“ prohlásil Tomáš Fořter.

Autor: Alo

Praha 14 vyhlásila nejlepší sportovce roku

Včera v 09:47

Z havajského Big Islandu přivezla svůj triumf nejlepší sportovkyně Prahy 14 za loňský rok. Vítězkou čtvrtého ročníku už tradiční ankety se stala Bára Besperát. Na společenském večeru, který se na konci března konal v kulturním domě Kyje, za ni převzal cenu manžel Tomáš, protože ona už se...

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Průzkum: Klesá počet dětí v organizovaném sportu

18. dubna 2024 v 07:40

Pokles sportujících dětí v České republice se nedaří zastavit. Naopak se stále prohlubuje. Zatímco v roce 2022 chodilo pravidelně do sportovních klubů 51 % dětí, v letošním průzkumu od agentury SANEP počet klesl na 46 %. Rovněž u mládeže strmě upadá zájem o pohybové aktivity během dne, a naopak...

Šárecký běh

12. dubna 2024 v 07:21

Závod v sobotu 13. dubna vede údolím Divoké Šárky v délce 7km.

Prague Bike Fest Na Výstavišti nabídne to nejlepší ze světa cyklistiky

9. dubna 2024 v 11:38

Druhý ročník Prague Bike Fest se blíží a o víkendu 27. – 28. dubna se opět otevřou brány pražského Výstaviště, kdy areál uvítá všechny cyklo nadšence v rámci největšího cyklistického festivalu v roce. Během dvou dnů si návštěvníci užijí porci adrenalinových show, exhibice, workshopy, organizované...

Rozhledny v pohybu: Petřín 3x jinak

3. dubna 2024 v 07:19

V neděli 21. dubna se koná závod Petřín 3× jinak 2024, který je součástí běžeckého seriálu Rozhledny v pohybu. Závod je podporován radnicí Prahy 1 a její občané mají startovné zdarma.

Minigolf v Centrálním parku opět zahajuje sezonu

31. března 2024 v 10:49

Minigolf v Centrálním parku Prahy 13 opět zahajuje sezonu a od 1. dubna ho může veřejnost zdarma užívat.

Švehlova cesta 2024

29. března 2024 v 07:12

U příležitosti výročí narození hostivařského rodáka zve Praha 15 na procházku po stopách Antonína Švehly.

Praha 15: Běh Jana Kocourka pro děti i dospělé

25. března 2024 v 07:23

Zasportovat si můžete v sobotu 6. dubna v Hostivaři.

MaRS 2024 v Praze 4

21. března 2024 v 06:30

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Další články
Nahoru