Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Squashista Solnický odvrátil mečboly a získal první triumf na PSA
Jakub Solnický z Ostravy. Foto: Irena Vanišová

Squashista Solnický odvrátil mečboly a získal první triumf na PSA

Squashista Jakub Solnický z Ostravy slaví premiérový titul na okruhu PSA. Ve finále turnaje na Strahově porazil Martina Švece po velkém boji v pěti setech. Přitom prohrával 1:2 na sety a odvracet musel dva mečboly. 

„Byla to krásná bitva, v rozhodujících momentech jsem zahrál na risk, což se vyplatilo. Jsem moc rád, že jsem poprvé zvítězil na mezinárodním turnaji,“ prohlásil Solnický. V rámci Czech Pro Series III se pořádal také turnaj pro ženy, který ovládla zkušena Olga Kolářová.

Mezinárodní akce se uspořádala převážně pro domácí squashisty nebo pro zahraniční hráče žijící v České republice. Na měsíc starý triumf nenavázal Martin Švec, který v semifinále porazil Viktora Byrtuse. „Včera jsem podal dobrý výkon, dnes jsem měl jen více smůly. Moc víc jsem ale toho udělat nemohl. Kuba zápas nevzdal, v důležitých okamžicích a z nepřipravených pozic zariskoval a vyšlo mu to. Prohra bolí,“ prohlásil po finále Martin Švec, který se v květnu poprvé v kariéře dostal do první stovky žebříčku PSA.

Klíčové pro Jakuba Solnického bylo, že dobře zachytil nástup do čtvrtého setu a v rozhodujících okamžicích se rozhodl hru zkrátit, čímž soupeře překvapil. „Jsem moc rád, že se ta dřina z posledních měsíců vyplatila. Tyhle těžké bitvy mě velmi baví, proto to dělám,“ dodal Solnický, který v semifinále porazil prvního nasazeného Roberta Downera z Anglie. „Mrzí mě, že pro Evropu zatím nejsou vypsané další turnaje. Dám si teď dva týdny pauzu a pak se budu připravovat, jen nevím přesně na co. Snad v září bude situace lepší a akcí pro nás více.“

Titul pro Kolářovou
Turnaj žen ve Squashcklubu Strahov ovládla Olga Kolářová. Několikanásobná domácí mistryně porazila 3:1 na sety Natálii Babjukovou. Přitom na kurty se vrátila po dvou letech po mateřské pauze. „Strašně to bolelo, nejsem zvyklá na zápasový mód. Squash je hodně specifický pohyb, opravdu se dá na něj připravit jenom na kurtu,“ prohlásila Kolářová (dříve Ertlová), bývalá 44. hráčka světového žebříčku PSA. V následující době se bude soustředit pouze na domácí akce. „Chtěla bych se zúčastnit dalších turnajů. Je to takové zpestření a moc ráda trénuji k cíli. Rád bych vyhrála domácí šampionát, který se snaž uskuteční na podzim. Účast na zahraničních turnajích neplánuji, to už pro mě není.“

Ve finále Natálie Babjuková nenašla na zkoušenou soupeřku recept. „Bylo to ale super a pěkný zápas. Navíc to byl první turnaj od loňského mistrovství republiky, moc jsme se těšila. Je těžké proti ní vymyslet strategii, chtěla jsem míče protahovat a trošku jí rozběhat, bohužel jsem chybovala.“ Zatím není jasné, kdy další turnaj Česká asociace squashe uspořádá.

Czech Pro Series III 2021, finále (Strahov): Jakub Solnický – Martin Švec 3:2 (8, –4, –5, 6, 11), ženy: Olga Kolářová – Natália Babjuková 3:1 (9, –8, 8, 6).


Autor: TZ, red

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Osmičkové fotbalové derby přineslo dárek dětem

22. září 2022 ve 21:58

Včerejší očekávané osmičkové derby 10. kola Fortuna Divize mezi FK Meteor Praha VIII a FK Admira Praha B se vydařilo jak po sportovní, tak charitativní stránce. Přineslo krásnou fotbalovou podívanou s výsledkem 1:1 i neméně krásných 15 000 korun pro děti z Klokánku...

Běh proti násilí

22. září 2022 v 07:01

Trasa je dlouhá 5 km a můžete jí běžet nebo zdolat chůzí.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Nordig walking v Praze 14

16. září 2022 v 17:48

Vyzkoušejte si v pondělí 19. září dynamickou chůzi se speciálními sportovními holemi.

Festival volného času Prahy 13: Cvičení s váhou vlastního těla

14. září 2022 v 08:26

Od pondělí 19. září se můžete v rámci Festivalu volného času těšit na skupinové lekce na čerstvém vzduchu pro dospělé, děti a seniory.

Nový pumptrack na Opatově

13. září 2022 v 07:30

Dnes, 13. září, bude slavnostně otevřena nová pumptracková dráha na Opatově.

Turnaj v tenisu o pohár starosty Prahy 14

8. září 2022 ve 20:54

V sobotu 10. září od 8 hodin pořádá Praha 14 turnaj v tenisu o pohár starosty pro dospělé neregistrované hráče.

Kurzy sebeobrany v Praze 14 jsou zdarma

8. září 2022 v 18:25

Praha 14 pořádá v rámci programu prevence kriminality kurzy sebeobrany. Lekce proběhnou vždy 1× týdně pod vedením zkušených lektorů sebeobranného systému Krav Maga. Kurz je pro občany zdarma, podmínkou je, žájemce o kurz musí být osoba žijící nebo pracující na území Prahy 14. Přednost mají...

Běháme na Desítce. Sportovní veletrh v Malešickém parku

8. září 2022 ve 14:42

Osmadvacet stánků, pódium, aktivity pro děti i rodinný běh. Tak bude vypadat sportovní veletrh Běháme na Desítce, který se koná v sobotu 10. září v Malešickém parku.

Turnaj v bowlingu O pohár městské části Praha 1

6. září 2022 v 09:43

Po odmlce způsobené nouzovými stavy se v neděli 11. září koná tradiční turnaj v bowlingu O pohár městské části Praha 1.

Team Running se v září vrací do Prahy

5. září 2022 ve 13:53

Seriál závodů v pohodové atmosféře, kde se potkávají na trati mistři světa i s třeba prostorově výraznějšími nadšenci má za sebou už čtyřletou tradici v Praze, Plzni nebo ve Zlíně. A znovu se oživuje v Praze 10 v Malešicích a v Praze 4 na Pankráci.

Další články
Nahoru