Dnes Sobota - obcasny-dest 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Squashista Solnický odvrátil mečboly a získal první triumf na PSA
Jakub Solnický z Ostravy. Foto: Irena Vanišová

Squashista Solnický odvrátil mečboly a získal první triumf na PSA

Squashista Jakub Solnický z Ostravy slaví premiérový titul na okruhu PSA. Ve finále turnaje na Strahově porazil Martina Švece po velkém boji v pěti setech. Přitom prohrával 1:2 na sety a odvracet musel dva mečboly. 

„Byla to krásná bitva, v rozhodujících momentech jsem zahrál na risk, což se vyplatilo. Jsem moc rád, že jsem poprvé zvítězil na mezinárodním turnaji,“ prohlásil Solnický. V rámci Czech Pro Series III se pořádal také turnaj pro ženy, který ovládla zkušena Olga Kolářová.

Mezinárodní akce se uspořádala převážně pro domácí squashisty nebo pro zahraniční hráče žijící v České republice. Na měsíc starý triumf nenavázal Martin Švec, který v semifinále porazil Viktora Byrtuse. „Včera jsem podal dobrý výkon, dnes jsem měl jen více smůly. Moc víc jsem ale toho udělat nemohl. Kuba zápas nevzdal, v důležitých okamžicích a z nepřipravených pozic zariskoval a vyšlo mu to. Prohra bolí,“ prohlásil po finále Martin Švec, který se v květnu poprvé v kariéře dostal do první stovky žebříčku PSA.

Klíčové pro Jakuba Solnického bylo, že dobře zachytil nástup do čtvrtého setu a v rozhodujících okamžicích se rozhodl hru zkrátit, čímž soupeře překvapil. „Jsem moc rád, že se ta dřina z posledních měsíců vyplatila. Tyhle těžké bitvy mě velmi baví, proto to dělám,“ dodal Solnický, který v semifinále porazil prvního nasazeného Roberta Downera z Anglie. „Mrzí mě, že pro Evropu zatím nejsou vypsané další turnaje. Dám si teď dva týdny pauzu a pak se budu připravovat, jen nevím přesně na co. Snad v září bude situace lepší a akcí pro nás více.“

Titul pro Kolářovou
Turnaj žen ve Squashcklubu Strahov ovládla Olga Kolářová. Několikanásobná domácí mistryně porazila 3:1 na sety Natálii Babjukovou. Přitom na kurty se vrátila po dvou letech po mateřské pauze. „Strašně to bolelo, nejsem zvyklá na zápasový mód. Squash je hodně specifický pohyb, opravdu se dá na něj připravit jenom na kurtu,“ prohlásila Kolářová (dříve Ertlová), bývalá 44. hráčka světového žebříčku PSA. V následující době se bude soustředit pouze na domácí akce. „Chtěla bych se zúčastnit dalších turnajů. Je to takové zpestření a moc ráda trénuji k cíli. Rád bych vyhrála domácí šampionát, který se snaž uskuteční na podzim. Účast na zahraničních turnajích neplánuji, to už pro mě není.“

Ve finále Natálie Babjuková nenašla na zkoušenou soupeřku recept. „Bylo to ale super a pěkný zápas. Navíc to byl první turnaj od loňského mistrovství republiky, moc jsme se těšila. Je těžké proti ní vymyslet strategii, chtěla jsem míče protahovat a trošku jí rozběhat, bohužel jsem chybovala.“ Zatím není jasné, kdy další turnaj Česká asociace squashe uspořádá.

Czech Pro Series III 2021, finále (Strahov): Jakub Solnický – Martin Švec 3:2 (8, –4, –5, 6, 11), ženy: Olga Kolářová – Natália Babjuková 3:1 (9, –8, 8, 6).


Autor: TZ, red

V Praze 2 se bruslí nejen v Grébovce, ale i v Riegrových sadech

Včera v 07:21

Praha 2 zahájila v tomto týdnu bruslařskou sezónu hned na dvou kluzištích. Ledové plochy jsou u Gröbeho vily v Havlíčkových sadech a nově i v Riegrových sadech vedle zahradní restaurace. V provozu budou až do konce února. 

Sportovec Prahy 4 roku 2021

2. prosince 2021 v 09:15

Praha 4 pořádá ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) další ročník tradiční Ankety o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2021. Nominace mohou kluby a tělovýchovné jednoty zasílat do konce ledna roku 2022.

Tři veřejná kluziště v Praze 8

29. listopadu 2021 v 06:02

Na Praze 8 se dá bruslit na třech kluzištích. Jedno z nich je v areálu Základní školy Glowackého, druhé u Löwitova mlýna a třetí na koupališti Ládví.

Praha 5 otevře kluziště

26. listopadu 2021 v 19:48

Od 1. prosince si budete moci na náměstí 14. října v Praze 5 zabruslit.

Kluziště se na Dvojce otevřou začátkem prosince

25. listopadu 2021 v 10:08

Stejně jako v předchozích letech otevře Praha 2 kluziště na dvou místech. Letos radnice vybrala Riegrovy sady a Grébovku.

Kluziště Westfield Chodov se otevře v prosinci

23. listopadu 2021 v 09:34

Od prosince do ledna se park u chodovského obchodního centra promění v ledovou plochu  pro  všechny  bruslaře.

Praha podpořila uspořádání Mistrovství ČR ve skateboardingu na Štvanici

16. listopadu 2021 v 10:53

Pražští radní včera odsouhlasili poskytnutí neinvestiční účelové individuální dotace ve výši 80 tisíc korun na 24. ročník Mistrovství České republiky ve skateboardingu. Akce se uskutečnila na pražském ostrově Štvanice koncem letošního září.

V Praze 13 se bude bruslit

16. listopadu 2021 v 08:02

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájí znovu zimní sezonu. Bruslení pro veřejnost bude možné od středy 17. listopadu v případě příznivých meteorologických a epidemiologických podmínek.

Další články
Nahoru