Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Spuštěním požárního alarmu v muzeu způsobila návštěvnice škodu za tři miliony korun
Nová budova Národního muzea. Foto: archiv NM

Spuštěním požárního alarmu v muzeu způsobila návštěvnice škodu za tři miliony korun

Pražští kriminalisté pátrali po totožnosti ženy, která minulý týden ve čtvrtek 31. března odpoledne navštívila Novou budovu Národního muzea v Praze, spustila požární alarm a tím způsobila vypuštění hasícího plynu. V budově přitom nehořelo. Plyn způsobil na místě několikamilionovou škodu. Po medializaci případu dnes byla žena zadržena. O kuriózním případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Poté, co vešla do jedné z místností s exponáty, zamířila rovnou k tlačítku požárního alarmu a zmáčkla ho. Tlačítko však sloužilo jako takzvané blokační pro zrušení a blokaci alarmu, a tudíž žádné aktivaci či alarmu nedošlo.

„Ve vedlejší místnosti svůj pokus nepochopitelně zopakovala, rozbila ochranné sklo a zmáčkla tlačítko. V okamžiku tak spustila systém hasicího zařízení, spočívající ve vypuštění hasícího plynu, který z místnosti zasažené požárem vytlačí vzduch, a oheň tak efektivně eliminuje,“ popsal Rybanský.

Do místnosti tak návštěvnice zbytečně vypustila hasící plyn ze dvou několika set kilových nádrží, čímž způsobila škodu dosahující tří milionů korun. Při útěku ji zachytily nejenom bezpečnostní kamery, ale i objektivy několika návštěvníků.

Dnes policisté požádali prostřednictvím médií veřejnost o pomoc při pátrání po ženě. A vyplatilo se.

„Díky medializaci celého případu získali kriminalisté během několik poznatků, které vedly ke ztotožnění podezřelé ženy,“ sdělil Rybanský.

Právní kvalifikace skutku je prozatím stanovena pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, z něhož je žena podezřelá. V případě odsouzení jí hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

 


Autor: puc

Muž zemřel po pádu z lešení

Včera v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru