Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Spuštěním požárního alarmu v muzeu způsobila návštěvnice škodu za tři miliony korun
Nová budova Národního muzea. Foto: archiv NM

Spuštěním požárního alarmu v muzeu způsobila návštěvnice škodu za tři miliony korun

Pražští kriminalisté pátrali po totožnosti ženy, která minulý týden ve čtvrtek 31. března odpoledne navštívila Novou budovu Národního muzea v Praze, spustila požární alarm a tím způsobila vypuštění hasícího plynu. V budově přitom nehořelo. Plyn způsobil na místě několikamilionovou škodu. Po medializaci případu dnes byla žena zadržena. O kuriózním případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Poté, co vešla do jedné z místností s exponáty, zamířila rovnou k tlačítku požárního alarmu a zmáčkla ho. Tlačítko však sloužilo jako takzvané blokační pro zrušení a blokaci alarmu, a tudíž žádné aktivaci či alarmu nedošlo.

„Ve vedlejší místnosti svůj pokus nepochopitelně zopakovala, rozbila ochranné sklo a zmáčkla tlačítko. V okamžiku tak spustila systém hasicího zařízení, spočívající ve vypuštění hasícího plynu, který z místnosti zasažené požárem vytlačí vzduch, a oheň tak efektivně eliminuje,“ popsal Rybanský.

Do místnosti tak návštěvnice zbytečně vypustila hasící plyn ze dvou několika set kilových nádrží, čímž způsobila škodu dosahující tří milionů korun. Při útěku ji zachytily nejenom bezpečnostní kamery, ale i objektivy několika návštěvníků.

Dnes policisté požádali prostřednictvím médií veřejnost o pomoc při pátrání po ženě. A vyplatilo se.

„Díky medializaci celého případu získali kriminalisté během několik poznatků, které vedly ke ztotožnění podezřelé ženy,“ sdělil Rybanský.

Právní kvalifikace skutku je prozatím stanovena pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, z něhož je žena podezřelá. V případě odsouzení jí hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

 


Autor: puc

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru