Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Spuštěním požárního alarmu v muzeu způsobila návštěvnice škodu za tři miliony korun
Nová budova Národního muzea. Foto: archiv NM

Spuštěním požárního alarmu v muzeu způsobila návštěvnice škodu za tři miliony korun

Pražští kriminalisté pátrali po totožnosti ženy, která minulý týden ve čtvrtek 31. března odpoledne navštívila Novou budovu Národního muzea v Praze, spustila požární alarm a tím způsobila vypuštění hasícího plynu. V budově přitom nehořelo. Plyn způsobil na místě několikamilionovou škodu. Po medializaci případu dnes byla žena zadržena. O kuriózním případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Poté, co vešla do jedné z místností s exponáty, zamířila rovnou k tlačítku požárního alarmu a zmáčkla ho. Tlačítko však sloužilo jako takzvané blokační pro zrušení a blokaci alarmu, a tudíž žádné aktivaci či alarmu nedošlo.

„Ve vedlejší místnosti svůj pokus nepochopitelně zopakovala, rozbila ochranné sklo a zmáčkla tlačítko. V okamžiku tak spustila systém hasicího zařízení, spočívající ve vypuštění hasícího plynu, který z místnosti zasažené požárem vytlačí vzduch, a oheň tak efektivně eliminuje,“ popsal Rybanský.

Do místnosti tak návštěvnice zbytečně vypustila hasící plyn ze dvou několika set kilových nádrží, čímž způsobila škodu dosahující tří milionů korun. Při útěku ji zachytily nejenom bezpečnostní kamery, ale i objektivy několika návštěvníků.

Dnes policisté požádali prostřednictvím médií veřejnost o pomoc při pátrání po ženě. A vyplatilo se.

„Díky medializaci celého případu získali kriminalisté během několik poznatků, které vedly ke ztotožnění podezřelé ženy,“ sdělil Rybanský.

Právní kvalifikace skutku je prozatím stanovena pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, z něhož je žena podezřelá. V případě odsouzení jí hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

 


Autor: puc

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru