Dnes Středa - jasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Spuštěním požárního alarmu v muzeu způsobila návštěvnice škodu za tři miliony korun
Nová budova Národního muzea. Foto: archiv NM

Spuštěním požárního alarmu v muzeu způsobila návštěvnice škodu za tři miliony korun

Pražští kriminalisté pátrali po totožnosti ženy, která minulý týden ve čtvrtek 31. března odpoledne navštívila Novou budovu Národního muzea v Praze, spustila požární alarm a tím způsobila vypuštění hasícího plynu. V budově přitom nehořelo. Plyn způsobil na místě několikamilionovou škodu. Po medializaci případu dnes byla žena zadržena. O kuriózním případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Poté, co vešla do jedné z místností s exponáty, zamířila rovnou k tlačítku požárního alarmu a zmáčkla ho. Tlačítko však sloužilo jako takzvané blokační pro zrušení a blokaci alarmu, a tudíž žádné aktivaci či alarmu nedošlo.

„Ve vedlejší místnosti svůj pokus nepochopitelně zopakovala, rozbila ochranné sklo a zmáčkla tlačítko. V okamžiku tak spustila systém hasicího zařízení, spočívající ve vypuštění hasícího plynu, který z místnosti zasažené požárem vytlačí vzduch, a oheň tak efektivně eliminuje,“ popsal Rybanský.

Do místnosti tak návštěvnice zbytečně vypustila hasící plyn ze dvou několika set kilových nádrží, čímž způsobila škodu dosahující tří milionů korun. Při útěku ji zachytily nejenom bezpečnostní kamery, ale i objektivy několika návštěvníků.

Dnes policisté požádali prostřednictvím médií veřejnost o pomoc při pátrání po ženě. A vyplatilo se.

„Díky medializaci celého případu získali kriminalisté během několik poznatků, které vedly ke ztotožnění podezřelé ženy,“ sdělil Rybanský.

Právní kvalifikace skutku je prozatím stanovena pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, z něhož je žena podezřelá. V případě odsouzení jí hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

 


Autor: puc

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Dnes v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

Dnes v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

Včera v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

Včera v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Další články
Nahoru