Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkáníVíkend

Spring festival a ochutnávka vín od českých, moravských a rakouských vinařů

5. 5. 2023 - 8. 5. 2023
Nejlepší vína z Čech, Moravy, Rakouska, Německa či Francie, výborná gastronomie, živá hudba, program pro celé rodiny a uvedení nového ročníku vín, včetně vín přírodních a organických. V Praze 6 na prostranství před Píseckou bránou se od 5. do 8. května uskuteční první ročník Spring festivalu.

Vstupné je zdarma a návštěvníci se mohou denně od 10 do 22 hodin těšit na  více než 20 tematických stánků s vínem a jídlem, na živá hudební vystoupení od folkloru, jazzu a blues přes šanson až po klasickou hudbu. Vína představí osobně samotní vinaři, kteří zájemce zasvětí do kultury, produkce a výroby vína.

U dvou stánků představí svůj pestrý sortiment také hlavní partner jarního festivalu – Umění vína. Zájemcům nabídne ochutnávku výborných rakouských, moravských i českých vín z malých rodinných vinařství. Osobní účast potvrdilo i několik českých a rakouských vinařů, například Thomas Taubenschuss z Rakouska či zástupci moravských vinařství Baláž a Sv. Václav.

Umění vína nabízí svým zákazníkům více než 700 vín, která procházejí důkladným výběrem. Hlavním kritériem je poctivý přístup k vinařskému řemeslu, Umění vína spolupracuje především s menšími rodinnými vinařstvími, která ctí tradice a životní prostředí.Autor: Alo

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Dnes v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Baráčníci zvou na ples

Včera v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

27. února 2024 ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Další články
Nahoru