dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Sprejeři zatloukali, prozradily je špinavé ruce
Ilustrační foto: Jindřich Dvořák

Sprejeři zatloukali, prozradily je špinavé ruce

Fasády pražských domů dostaly o víkendu zabrat. Když byli vandalové přistiženi policisty, ke své tvorbě se nehlásili. Byli však špinaví od barvy, což je prozradilo.

V sobotu před čtvrtou hodinou ráno si strážníci z Pohotovostního útvaru všimli  při hlídkové službě v Kostelní ulici v Praze 7 dvou mužů, z nichž jeden sprejoval na fasádu domu.

„Přestože strážníci jednoho z mladíků viděli při sprejování, ten svou činnost popřel a tvrdil, že jde pouze domů. Druhý muž pak tvrdil, že prvního vůbec nezná,“ popsala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Jana Přikrylová.

Vzhledem k tomu, že strážníci věděli, že jeden z mužů fasádu domu poničil a ten měl navíc na ruce nasazenou gumovou rukavici mokrou od barvy a u sebe dva spreje, zadrželi ho.

Stejně tomu bylo i u druhého mladíka, který měl v kapse rukavici a černý fix. Oba muže podezřelé ze spáchání trestného činu si na místě převzala Policie ČR.

Škoda šedesát tisíc

V neděli krátce po třetí hodině oznámil svědek na tísňovou linku, že vidí, jak v ulici Seifertova nějaký muž sprejuje světle zelenou barvou nápis na fasádu. Policisté z Pohotovostní motorizované jednotky okamžitě na místo vyrazili, ale i přestože přijeli k domu během pouhých dvou minut, pachatel se zde již nenacházel.

Několik policejních hlídek začalo prohledávat okolí a v křižovatce ulici Seifertova a Cibulkova policisté nalezli tři muže, z nichž jeden odpovídal popisu, který jim sdělil svědek celé události. „Při kontrole policisté zjistili, že devětadvacetiletý mladík má na rukou světle zelenou barvu, která je i na fasádě. Pouhých pár metrů od něj ležel i sprej se zelenou barvou.

"Z tohoto důvodu jej policisté na místě zadrželi a předvedli na místně příslušné oddělení policie,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Devětadvacetiletý sprejer, který svým jednáním způsobil majiteli domu škodu za šedesát tisíc korun, si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin poškození cizí věci.

Po dohodě se státním zástupcem bude věc dále řešena ve zkráceném přípravném řízení. Muži za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody v délce až jednoho roku.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru