Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Správní soud zrušil pokutu 100 000 korun od ÚOHS pro pražské hasiče
Hasiči Praha. HZS Praha

Správní soud zrušil pokutu 100 000 korun od ÚOHS pro pražské hasiče

Nejvyšší správní soud (NSS) definitivně zrušil pokutu 100 000 korun, kterou vyměřil v listopadu 2021 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Hasičskému záchrannému sboru hlavního města Prahy. Důvodem byly chyby při uzavírání koncesní smlouvy s firmou Patrol na spolupráci při poskytování služeb pultu centralizované ochrany. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na úřední desce soudu.

Pokutu původně zrušil loni v červnu Krajský soud v Brně, antimonopolní úřad jeho rozhodnutí napadl kasační stížností u Nejvyššího správního soudu. Ten ale jeho argumenty nevyslyšel a stížnost zamítl. Rozsudek krajského soudu tak platí a ÚOHS bude muset případ posoudit znovu a zohlednit přitom právní stanovisko soudů.

Důvodem pro uložení sankce bylo to, že HZS nezadal koncesi v koncesním ani jiném řízení podle zákona, ačkoliv celková hodnota byla vyšší než 20 milionů korun. Tento postup přitom mohl ovlivnit výběr dodavatele. Hasičský sbor se proti rozhodnutí úřadu odvolal k jeho předsedovi Petru Mlsnovi, který v roce 2021 rozklad zamítl.

HZS v rozkladu namítl, že výpočet hodnoty koncese v rozhodnutí první instance byl chybný, protože zahrnuje i hodnotu služeb poskytovaných HZS. Mlsna ale tyto argumenty odmítl.

„Plnění, které poskytuje zadavatel a společnost Patrol, jsou zcela provázaným a nedílným celkem, který přestavuje komercionalizované poskytování služeb zadavatele realizované prostřednictvím společnosti Patrol. Hodnota plnění, které představuje koncesi, je tak nutně hodnotou nejen služeb PCO, které poskytuje společnost Patrol, ale i hodnotou služeb, které poskytuje zadavatel, tedy služeb HZS," uvedl dříve Mlsna.

Pokutu musel hasičský sbor zaplatit už v roce 2021, kdy ji pravomocně potvrdil předseda úřadu. Pokud ÚOHS v novém správním řízení pokutu neuloží, peníze dostane HZS zpět.


Autor: ČTK

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru