Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Správce stavby navrhl TSK konec letošních oprav Barrandovského mostu 10. října
Probíhající rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: TSK Praha

Správce stavby navrhl TSK konec letošních oprav Barrandovského mostu 10. října

Správce stavby navrhl Technické správě komunikací (TSK) termín ukončení letošních oprav Barrandovského mostu v Praze 10. října. Termín ale není definitivní, obě strany o něm stále jednají. ČTK to po dnešním jednání mezi TSK, správcem stavby a stavební firmou Porr řekla mluvčí TSK Barbora Lišková. Rekonstrukce začala letos 16. května. Původně měly práce skončit 2. září. Kvůli vynuceným úpravám projektu bylo v létě dokončení oprav posunuto o 27 dní do 29. září, a nyní tak jde o druhé posunutí termínu.

„Správce stavby po prověření veškerých podkladů předložil návrh termínu ukončení stavebních prací, které omezují dopravu na Barrandovském mostě, a to do 10. října 2022. Tento termín zohledňuje tzv. fyzikální a další nepředvídané okolnosti na stavbě. TSK vidí i v tomto termínu rezervy a bude se správcem stavby dále jednat o jeho zkrácení," uvedla Lišková.

Definitivní termín by měl být znám v následujících dnech, kdy se k němu vyjádří stavebník a následně přednese závazné rozhodnutí správce stavby, kterými je sdružením firem pod vedením IDS, Contract Managment a VIS.

Správce stavby je zároveň jakýmsi mediátorem, tedy prostředníkem mezi TSK a stavební firmou. V případě nedodržení tohoto termínu uplatní TSK sankce vycházející ze znění smlouvy.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze.

Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let a vždy potrvá jen část roku. Celkem vyjdou práce za celé období na 594,5 milionu korun.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru