Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Správa železnic začíná hledat nájemce svých prostor přes realitní kanceláře
Kdo si chce pronajmout konferenční secesní sál na hlavním nádraží, zaplatí 20 000 korun za den. Foto: Správa železnic

Správa železnic začíná hledat nájemce svých prostor přes realitní kanceláře

Státní organizace Správa železnic (SŽ) kromě kolejí a výhybek disponuje také velkým množstvím komerčních ploch a bytů, které jsou určeny k pronájmu. Konkrétní nabídky, vyhlašované ve většině případů prostřednictvím veřejných soutěží, mohou zájemci nově najít v nabídce tří realitních agentur – M&M Reality, RE/MAX a Century 21. Informovala o tom mluvčí SŽ Nela Eberl Friebová.

„Výběr proběhl na základě veřejné soutěže, kdy jedním z kritérií byla celorepubliková působnost, neboť i naše nemovitosti se nacházejí na území celé České republiky. Rozhodly také dlouholeté zkušenosti a působnost na trhu, široká možnost inzerce a tím dosažení výrazně lepší propagace a viditelnosti nabízených prostor,“ řekl  náměstek úseku realitních činností SŽ Jiří Hammer.

Díky tomu se podle něj podaří oslovit mnohem větší počet zájemců, což v době sílící poptávky po nájmech povede k efektivnější správě majetku.

Samostatnou kapitolou jsou pak prostory určené k podnikání, které se nejčastěji nachází v prostorách nádraží. U těchto pronájmů je cílem zpříjemnit cestujícím pobyt na nádraží nebo přilákat i ty, kteří zrovna vlakem necestují a jen se rozhodnou využít nabízených služeb.

V Praze SŽ nabízí aktuálně patnáct komerčních prostor k pronájmu. Až na jeden se všechny nachází v železničních stanicích, především na hlavním nádraží.   

„Obecně nabízíme k prodeji i pronájmu byty i celé budovy, nebytové prostory, komerční prostory a pozemky,“ sdělila serveru Pražský patriot mluvčí.

Hlubší spolupráce s realitními kancelářemi podle ní znamená pro Správu železnic i vylepšení pozice na realitním trhu. Účast ve veřejné soutěži mohla být pro mnohé potenciální zájemce složitější, nyní budou moct využít pomoc přímo realitní kanceláře.


Autor: Jan Puci

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru