Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Doprava

Správa železnic hledá projektanta modernizace nádraží v Praze-Krči

Správa železnic připravuje modernizaci stanice Praha-Krč, pro kterou aktuálně vypsala zakázku na zhotovitele dokumentace pro společné povolení, a to včetně zpracování dokumentace pro provádění stavby.

Vlastní stavební práce se mají uskutečnit v letech 2026 a 2027.

Předmětem stavby je kompletní rekonstrukce železniční stanice Praha-Krč zahrnující mimo jiné výstavbu nových, zastřešených nástupišť o délce 220 metrů.

Stavbaři současně vybudují podchod, který propojí obě strany nádraží. Z něj se cestující dostanou jak na jednotlivá nástupiště, tak přes novou výpravní budovu i do budoucí stanice metra Nádraží Krč. Společný objekt sloužící cestujícím z vlaků i MHD projektuje a následně zrealizuje pražský dopravní podnik.

Součástí projektu je také rozšíření mostu přes Sulickou ulici, který bude mít nově šířku 21 metrů. To bude odpovídat významu Sulické ulice jako významného místního propojení v rámci městské části Praha 4. Rozšířením celého mostu se zvýší i komfort pro chodce.
Autor: TZ, red

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru