Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 24°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Správa železnic a Praha vypíšou tendr na úpravy hlavního nádraží a okolí
Úprav se dočká i odbavovací hala. Foto: archiv

Správa železnic a Praha vypíšou tendr na úpravy hlavního nádraží a okolí

Správa železnic (SŽ) ve spolupráci s pražským magistrátem vypíšou tendr s předpokládanou hodnotou 173,6 milionu korun na úpravy hlavního nádraží a jeho okolí včetně tramvajové trati, která má vést Vrchlickými sady. SŽ ve věstníku veřejných zakázek zveřejnila předběžného oznámení o chystaném výběrovém řízení.

„Praha a Správa železnic společně připravují zadávací řízení se soutěžním dialogem na revitalizaci parku Vrchlického sady, rekonstrukci nové odbavovací haly Praha hlavní nádraží spolu s novou tramvajovou tratí Muzeum-Bolzanova," uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Všechny plánované projekty by měly vznikat koordinovaně. Revitalizace Vrchlického sadů souvisí se stavbou plánované tramvajové trati z Vinohradské třídy kolem hlavního nádraží do Bolzanovy ulice.

Ta povede právě parkem, kteří Pražané přezdívají Sherwood kvůli velké koncentraci lidí bez domova a drogově závislých. Podle loni schválené strategie rozvoje pražské tramvajové sítě by měla trať začít vznikat v roce 2025.

SŽ zároveň připravuje rekonstrukci nové odbavovací haly nádraží, na jejíž střeše by podle dřívějších informací měla vzniknout klidová zóna místo současného parkoviště. Práce by měly začít v roce 2023 a trvat zhruba čtyři roky.

V plánu je také vybudování přechodu přes magistrálu v ose Fantovy budovy a dispoziční změny v interiéru nové odbavovací haly.

 


Autor: ČTK

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

Dnes v 16:40

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

Další články
Nahoru