Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Správa komunikací zveřejnila nabídky v tendru na opravu Libeňského mostu
Libeňský most. Foto: Jan Puci

Správa komunikací zveřejnila nabídky v tendru na opravu Libeňského mostu

O zakázku na opravu Libeňského mostu v Praze se uchází firma Metrostav TBR s cenovou nabídkou 2,18 miliardy korun bez DPH a sdružení firem Strabag, Eurovia CS, SMP CZ a Pragoprojekt, které nabídlo cenu 3,63 miliardy korun bez daně. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí městské firmy Technická správa komunikací (TSK) Barbora Lišková. Vybraný dodavatel bude mít na starosti i zpracování projektové dokumentace, stavební práce by podle harmonogramu měly začít na začátku roku 2024.

Městská firma chce do konce roku tendr dokončit a podepsat smlouvu s vybraným dodavatelem, který by měl od příštího roku začít pracovat na projektu. Kdy přesně bude dodavatel vybrán správa neuvedla.

 TSK již jeden tendr na rekonstrukci vypsala, v září roku 2019 ho však zrušila s tím, že se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky.

Nabídka Metrostavu počítá podle informací TSK s výlukou tramvajových tratí na soumostí v délce 365 dnů, druhý zájemce nabídl uzavírku na 480 dnů. TSK také podle Liškové odmítla námitky, které proti tendru podala společnost Firesta – Fišer, rekonstrukce, stavby.

TSK a město zvolily metodu projekt&build, kdy jedna firma dodá projekt a zároveň práce také provede. Předmětem zakázky je rekonstrukce a přestavba soumostí Libeňského mostu od křižovatky s Dělnickou a Jankovcovou ulicí po Palmovku.

Zakázka se netýká jen soumostí, ale vybraná firma bude pracovat i na obnovení vltavského ramene, vybuduje cyklostezky nebo bezbariérový přístup na most z Rohanského ostrova, který se změní v odpočinkovou oblast. Vystavěn bude takzvaný proplachovací kanál.

Libeňský most z roku 1928 je v havarijním stavu. V roce 2018 byl kvůli tomu dočasně uzavřen pro auta a MHD. Loni se při diagnostikách ukázalo, že všechny oblouky vykazují stejnou zatížitelnost jako v době stavby.

Minulé vedení Prahy počítalo se zbouráním mostu a jeho nahrazením novou konstrukcí, současné vedení magistrátu ale rozhodlo o opravě.


Autor: ČTK

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru