Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Správa komunikací zveřejnila nabídky v tendru na opravu Libeňského mostu
Libeňský most. Foto: Jan Puci

Správa komunikací zveřejnila nabídky v tendru na opravu Libeňského mostu

O zakázku na opravu Libeňského mostu v Praze se uchází firma Metrostav TBR s cenovou nabídkou 2,18 miliardy korun bez DPH a sdružení firem Strabag, Eurovia CS, SMP CZ a Pragoprojekt, které nabídlo cenu 3,63 miliardy korun bez daně. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí městské firmy Technická správa komunikací (TSK) Barbora Lišková. Vybraný dodavatel bude mít na starosti i zpracování projektové dokumentace, stavební práce by podle harmonogramu měly začít na začátku roku 2024.

Městská firma chce do konce roku tendr dokončit a podepsat smlouvu s vybraným dodavatelem, který by měl od příštího roku začít pracovat na projektu. Kdy přesně bude dodavatel vybrán správa neuvedla.

 TSK již jeden tendr na rekonstrukci vypsala, v září roku 2019 ho však zrušila s tím, že se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky.

Nabídka Metrostavu počítá podle informací TSK s výlukou tramvajových tratí na soumostí v délce 365 dnů, druhý zájemce nabídl uzavírku na 480 dnů. TSK také podle Liškové odmítla námitky, které proti tendru podala společnost Firesta – Fišer, rekonstrukce, stavby.

TSK a město zvolily metodu projekt&build, kdy jedna firma dodá projekt a zároveň práce také provede. Předmětem zakázky je rekonstrukce a přestavba soumostí Libeňského mostu od křižovatky s Dělnickou a Jankovcovou ulicí po Palmovku.

Zakázka se netýká jen soumostí, ale vybraná firma bude pracovat i na obnovení vltavského ramene, vybuduje cyklostezky nebo bezbariérový přístup na most z Rohanského ostrova, který se změní v odpočinkovou oblast. Vystavěn bude takzvaný proplachovací kanál.

Libeňský most z roku 1928 je v havarijním stavu. V roce 2018 byl kvůli tomu dočasně uzavřen pro auta a MHD. Loni se při diagnostikách ukázalo, že všechny oblouky vykazují stejnou zatížitelnost jako v době stavby.

Minulé vedení Prahy počítalo se zbouráním mostu a jeho nahrazením novou konstrukcí, současné vedení magistrátu ale rozhodlo o opravě.


Autor: ČTK

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru