Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Správa komunikací zveřejnila nabídky v tendru na opravu Libeňského mostu
Libeňský most. Foto: Jan Puci

Správa komunikací zveřejnila nabídky v tendru na opravu Libeňského mostu

O zakázku na opravu Libeňského mostu v Praze se uchází firma Metrostav TBR s cenovou nabídkou 2,18 miliardy korun bez DPH a sdružení firem Strabag, Eurovia CS, SMP CZ a Pragoprojekt, které nabídlo cenu 3,63 miliardy korun bez daně. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí městské firmy Technická správa komunikací (TSK) Barbora Lišková. Vybraný dodavatel bude mít na starosti i zpracování projektové dokumentace, stavební práce by podle harmonogramu měly začít na začátku roku 2024.

Městská firma chce do konce roku tendr dokončit a podepsat smlouvu s vybraným dodavatelem, který by měl od příštího roku začít pracovat na projektu. Kdy přesně bude dodavatel vybrán správa neuvedla.

 TSK již jeden tendr na rekonstrukci vypsala, v září roku 2019 ho však zrušila s tím, že se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky.

Nabídka Metrostavu počítá podle informací TSK s výlukou tramvajových tratí na soumostí v délce 365 dnů, druhý zájemce nabídl uzavírku na 480 dnů. TSK také podle Liškové odmítla námitky, které proti tendru podala společnost Firesta – Fišer, rekonstrukce, stavby.

TSK a město zvolily metodu projekt&build, kdy jedna firma dodá projekt a zároveň práce také provede. Předmětem zakázky je rekonstrukce a přestavba soumostí Libeňského mostu od křižovatky s Dělnickou a Jankovcovou ulicí po Palmovku.

Zakázka se netýká jen soumostí, ale vybraná firma bude pracovat i na obnovení vltavského ramene, vybuduje cyklostezky nebo bezbariérový přístup na most z Rohanského ostrova, který se změní v odpočinkovou oblast. Vystavěn bude takzvaný proplachovací kanál.

Libeňský most z roku 1928 je v havarijním stavu. V roce 2018 byl kvůli tomu dočasně uzavřen pro auta a MHD. Loni se při diagnostikách ukázalo, že všechny oblouky vykazují stejnou zatížitelnost jako v době stavby.

Minulé vedení Prahy počítalo se zbouráním mostu a jeho nahrazením novou konstrukcí, současné vedení magistrátu ale rozhodlo o opravě.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Včera ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Včera v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru