Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Spotřeba tepla v Praze v aktuální topné sezoně klesla až o deset procent
Ilustrační foto: archiv

Spotřeba tepla v Praze v aktuální topné sezoně klesla až o deset procent

Spotřeba tepla během aktuální topné sezony v Praze meziročně bez vlivu počasí zatím meziročně klesla až o deset procent. Hlavní roli na snížení odběrů tepla hrály úspory domácností a dalších odběratelů. ČTK to řekl ředitel regionu Čechy skupiny Veolia Energie a Pražské teplárenské Martin Brůha. Upozornil, že topná sezona nedále pokračuje.

Aktuální topná sezona začala na podzim. Ve spotřebě, kterou má Pražská teplárenská zatím vyčíslenou do konce března, se podle Brůhy kromě teplejšího počasí promítla i změna v chování spotřebitelů.

„Odběr tepla se nám snížil zhruba o pět až deset procent vlivem úspor při vytápění domácností i institucionálních klientů, nezávisle na vlivu počasí," uvedl Brůha a upozornil, že se statistiky mohou ještě změnit, protože topná sezona ještě neskončila. „Vše je závislé na průběhu počasí," dodal.

V loňském roce se v Česku spotřebovalo 74 petajoulů (PJ) tepla, což bylo meziročně o 12 procent méně a zároveň nejméně za posledních šest let.

Spotřeba klesala napříč všemi sektory a takřka po celý rok. Vliv na to mělo i počasí. Loni se snížila spotřeba i dalších energií, vedle počasí působily i rostoucí ceny.


Autor: ČTK

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru