Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Spotřeba tepla v Praze v aktuální topné sezoně klesla až o deset procent
Ilustrační foto: archiv

Spotřeba tepla v Praze v aktuální topné sezoně klesla až o deset procent

Spotřeba tepla během aktuální topné sezony v Praze meziročně bez vlivu počasí zatím meziročně klesla až o deset procent. Hlavní roli na snížení odběrů tepla hrály úspory domácností a dalších odběratelů. ČTK to řekl ředitel regionu Čechy skupiny Veolia Energie a Pražské teplárenské Martin Brůha. Upozornil, že topná sezona nedále pokračuje.

Aktuální topná sezona začala na podzim. Ve spotřebě, kterou má Pražská teplárenská zatím vyčíslenou do konce března, se podle Brůhy kromě teplejšího počasí promítla i změna v chování spotřebitelů.

„Odběr tepla se nám snížil zhruba o pět až deset procent vlivem úspor při vytápění domácností i institucionálních klientů, nezávisle na vlivu počasí," uvedl Brůha a upozornil, že se statistiky mohou ještě změnit, protože topná sezona ještě neskončila. „Vše je závislé na průběhu počasí," dodal.

V loňském roce se v Česku spotřebovalo 74 petajoulů (PJ) tepla, což bylo meziročně o 12 procent méně a zároveň nejméně za posledních šest let.

Spotřeba klesala napříč všemi sektory a takřka po celý rok. Vliv na to mělo i počasí. Loni se snížila spotřeba i dalších energií, vedle počasí působily i rostoucí ceny.


Autor: ČTK

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Dnes v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru