dnes
Úterý - jasno
28°C
zítra
Středa - skorojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
30°C
KoronavirusPražský sport

Sportovním klubům v Praze 11 pomohou s překlenutím krize mimořádné dotace

Krize spojená s koronavirovou pandemií si již vybrala daň v nejrůznějších odvětvích a výjimkou není ani sport. Kvůli omezením přijatým v rámci boje s pandemií se řada z nich dostala do tíživé finanční situace. Rada městské části Praha 11 se proto rozhodla podpořit jihoměstské sportovní kluby mimořádnými dotacemi na překlenutí krize v celkové výši 875 000 korun.

„Vedení městské části si je plně vědomé závažné celospolečenské situace a z toho vyplývajících vládních nařízení, která mimo jiné velmi tvrdě dopadla i na sportovní obec. Ze dne na den u nich došlo k výpadku všech příjmů, stejně jako v řadě jiných odvětví. Naše sportovce v tom ale nenecháme – vedle mimořádných dotací dále základní školy dostaly od zřizovatele doporučení, aby neúčtovaly dlouhodobým nájemcům nájemné za školní tělocvičny až do ukončení nouzového stavu. Obdobně bude postupovat i Jihoměstská majetková a.s. vůči dlouhodobým podnájemcům v našich sportovních halách Jedenáctka VS a Jižní Město," vysvětlil Jan Stárek (TOP 09-STAN), radní pro sport, kulturu a volný čas.

Jakmile dojde v České republice k ukončení nouzového stavu a sportoviště se otevřou veřejnosti, budou žádosti o dotace podané řádně v 1. programu předloženy sportovní komisi k projednání a následně Radě a Zastupitelstvu MČ Praha 11 ke schválení.


Dnes a zítra: Tai chi zdarma v Praze 4

Včera v 11:43

Cvičení Tai chi pořádá městská část Praha 4 spolu s TIME outDOOR. Hodiny vede lektorka Vlasta Pelechová.

Zítra: Běžecká škola Prahy 4 u rybníka Labuť

5. srpna 2020 v 10:40

Pro každého, kdo chce začít s běháním, chce zhubnout, posílit svoji kondici, nebo se vyrovnat se stresem či si jen vyčistit hlavu, je určena bezplatná Běžecká škola Prahy 4. Projekt městské části Praha 4, jehož cílem je sdružit všechny příznivce běhání a umožnit jim, podle jejich výkonnosti,...

Na radnici Prahy 2 s roušku

5. srpna 2020 v 09:53

Povinná ochrana úst a nosu zůstává ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

V Praze 4 můžete zdarma cvičit

4. srpna 2020 v 10:31

Cvičení Tai chi pořádá městská část Praha 4 spolu s TIME outDOOR. Hodiny vede lektorka Vlasta Pelechová.

Praha 15: V obřadní síni se opět cvičí jóga

1. srpna 2020 v 15:32

Hodiny jógy se budou konat vždy v pondělí od 18:10 hodin s novou lektorkou Nikolou Válovou.

Další články
Nahoru