Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sportovní taška na zastávce ukrývala 600 tisíc korun, šperky a další věci
Plná taška na zastávce Výzkumný ústav vodohospodářský. Nakonec se vrátila majiteli. Zdroj foto: MP Praha

Sportovní taška na zastávce ukrývala 600 tisíc korun, šperky a další věci

Koncem minulého týdne jeli strážníci z Prahy 6 prověřit volání o postarším muži, který se měl potácet na zastávce MHD Nádraží Podbaba a vypadal zmateně. Poznávacím znamením měly být tři velké tašky. O kuriózním případu s nečekaným vyústěním dnes informovala mluvčí městské policie (MP Praha) Irena Seifertová.

Po muži nebylo ani vidu, ani slechu, ale na další zastávce s názvem Výzkumný ústav vodohospodářský hlídka našla velkou sportovní tašku. Po jejím otevření čekalo strážníky překvapení – v tašce bylo na první pohled velké množství peněz a několik peněženek.

„Hlídka státní policie na místě vyloučila, že by věci měly pocházet z trestné činnosti a případ tak ponechala k řešení strážníkům,“ podotkla mluvčí.

Soupis všech věcí byl dlouhý a zajímavý. Skoro jako kdyby si někdo odnášel všechen majetek. Hotovost v korunách a eurech činila téměř šest set tisíc korun.

Dále byly v tašce šperky, léky na bolest kloubů, hodinky, drobná elektronika, slovníky, kožené peněženky či plastová svítilna. Odevzdat tašku do ztrát a nálezů by bylo to nejjednodušší. V tašce však byla i kopie občanského průkazu, podle kterého snad majitel bydlel mimo Prahu.

Strážníci proto začali pátrat sami. Telefonáty na Policii ČR, do krajského města a sourozencům. Nakonec byl majitel tašky na světě.

„Potvrdil, že opravdu byl na začátku příběhu náhle zdravotně indisponovaný, záchranka ho odvezla do nemocnice a jednu z tašek zapomněl na zastávce. Taška se všemi věcmi mu byla následně předána.


Autor: Karel Netolický

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Dnes v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Den Země na Roztylském náměstí

Dnes v 08:51

Praha 4 zve na oslavy Dne Země ve středu 24. dubna.

Sobota: Street food na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:21

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. dubna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Komentovaná vycházka po Praze 10

Včera v 18:45

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby.

Ples Prahy 1 na Žofíně pomůže onkologickým pacientům

Včera v 11:55

V pátek 12. dubna se uskutečnil Ples Prahy 1 na Žofíně. Ples první městská část letos pořádala ve spolupráci s nadací Pink Bubble. Získané finanční prostředky pomohou mladým lidem překonávat onkologická onemocnění.

Corgi Race Cup v Praze 4

Včera v 08:44

Corgi Race Cup pro milovníky tohoto psího plemene se koná v sobotu 27. dubna.

Čarodějnice v parku U Čeňku

Včera v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

14. dubna 2024 v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

14. dubna 2024 v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

14. dubna 2024 v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Další články
Nahoru