Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Sportovní obuv nejen na běh či do fitka
Pražský sportKomerční sdělení
Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com

Sportovní obuv nejen na běh či do fitka

Většinou se nám při vyslovení ,,sportovní obuv” vybaví boty na běh, do fitness centra nebo jiný typ sportovní aktivity. Nicméně do kategorie sportovní obuv patří i obuv pro každodenní nošení. Proč by také ne. Tu a tam musíme běžet na autobus nebo dokonce jít větší kus pěšky.

To by obuv typu lodičky nebyly asi zrovna ideální volba. A tak přichází na řadu sneakers (chcete-li botasky), které splňují požadavky na hektický život nejen ve městě. Drtivá většina lidí dává přednost pohodlí a kvalitě, před elegantní obuvi. Není se tedy čemu divit, že už se hezkých pár let nosí sportovní obuv zcela běžně ke kostýmkům, šatům, sukním i pánským oblekům. Samozřejmě zde hraje důležitou roli design a barva obuvi. I nošení sportovní obuvi společně s oblekem či kostýmkem má svá pravidla. 

Mnoho lidí to řeší také tak, že si na cestu do zaměstnání obují pohodlnou obuv a v práci mají elegantní obuv, pokud to jejich dress code nařizuje. A tak se nedivte, když potkáte muže nebo ženu v obleku a na nohou New Balance 574. Cestu do zaměstnání si zkrátka zpříjemní pohodlnou obuví. Dávno neplatí, že tenisky se nosí pouze do tělocvičny nebo na běhání.

Pohodlné přezůvky

Samozřejmě, že pokud mířím na obchodní schůzku a nemám možnost přezutí, zvolím obuv, která je pro tuto příležitost vhodnější. Naštěstí už je dnes možné vybírat obuv elegantní a pohodlnou zároveň. Ovšem ne vždy a ne každá obuv, která je dána zaměstnavatelem, pohodlná skutečně je.

Sportovní obuv ocení i aktivní řidičky, které se v autě přezouvají, pokud celý den mají na sobě kostýmek či jiné elegantní oblečení a na schůzky nosí podpatky. Sice se některé řidičky pyšní tím, jak obratně jim to jde i s podpatky, ale křičí to problémem. Mnohem lepší je mít vždy po ruce kvalitní a pohodlnou obuv. Ať už řídíte nebo pracujete v kanceláři. 

V podstatě jde o takové záchranné přezůvky. Mimo jiné se i ze zdravotních důvodů doporučuje během dne obuv střídat a nechat nohy odpočinout. Zejména jsou-li utlačované v těsné obuvi nebo nosíte podpatky. Tato doporučení platí jak pro ženy, tak muže. Rovněž je vhodné alespoň hodinu a déle během dne být zcela boso. 

Pokud i vy přemýšlíte o pořízení nové obuvi, pak vám může být velkým pomocníkem a inspirací Flexdog, kde najdete obuv jak podle pohlaví, tak podle značky, velikosti, barvy, typu boty i daného modelu a typy, kde danou obuv koupit. Samozřejmě, že komfort je klíčový, ale člověk chce i dobře vypadat. A ne všechny botasky budou sedět k určitému typu oblečení. Chce to i kus estetického cítění nebo si prohlédnout nějaké inspirativní obrázky. V podstatě, pokud se budete držet barevného sladění, nemůžete šlápnout vedle.


Praha 4: S Běžeckou školou poznáte nová místa

31. května 2023 v 10:38

V rámci poznávání nových běžeckých tras v Praze 4 vyrazí běžci během čtvrteční lekce B4 na dosud nepoznaná místa.

Sobota: Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023

30. května 2023 v 07:01

Dvě tradiční velké cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola. Akce se koná 3. června, a jako v minulých letech hvězdicová jízda bude mít více startů v zapojených městských částech Prahy.

Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023 v Praze 13

25. května 2023 v 11:05

Dvě tradiční cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola v sobotu 3. června.

Na Dvojce se veslovalo

21. května 2023 v 17:15

Celorepublikový projekt Česko vesluje poprvé ve své historii zavítal do metropole. Soutěž žáků základních škol Prahy 2 v trenažérovém veslování se konala v pátek 19. května na náměstí Míru. A kdo chtěl, mohl si zaveslovat na trenažéru, prohlédnout veslařské vybavení nebo se potkat...

Turnaj v tenisu o pohár starosty v ZŠ Bratří Venclíků

11. května 2023 v 16:38

Turnaj ve čtyřhře pro neregistrované dospělé hráče v tenisu o pohár starosty Prahy 14 se uskuteční v sobotu 27. května od 8 hodin na kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Charitativní běh v Milíčovském lese

11. května 2023 v 07:25

V Milíčovském lese na dětském hřišti Vodnická odstartuje dne 13. května v 15 hodin charitativní běh.

Běh metropole Prahy 11

10. května 2023 ve 12:41

V neděli 14. května v 10 hodin odstartuje Běh metropole Prahy 11.

Praha 13: V Třebonicích se bude hrát nohejbal

10. května 2023 v 07:22

Nohejbalový turnaj se hraje 20. května. Výtěžek dostanou mladí hasiči z Třebonic.

Večerní Svěrácká 10

6. května 2023 ve 20:55

Běh přírodou pro celou rodinu v okolí Černého Mostu na 5 a 10 km a závod dětí se uskuteční v sobotu 25. května. Startuje se na Plechárně v 16 hodin.

Sportovní rodinné hry v Centrálním parku

6. května 2023 v 09:29

V pátek 12. května se koná od 15:30 hodin  již 11. ročník Sportovních rodinných her. Poprvé v historii se akce uskuteční v Centrálním parku Prahy 13. Akce je vhodná již pro děti od 2 let ale na své si přijdou i školní děti, které chtějí zažít se svými rodiči nebo prarodiči odpoledne plné...

Běh pro Paměť národa: Za všechny, kteří se nevzdali

5. května 2023 v 05:50

Na jedenácti místech se v květnu poběží za všechny, kteří se nevzdali. Nezisková organizace Post Bellum pořádá osmý ročník Běhu pro Paměť národa. Běžci symbolicky věnují svůj sportovní výkon tomu, kdo je inspiruje k vytrvalosti nebo jehož příběh chtějí připomenout. Nejčastěji běží za dědu,...

Venkovní lekce jógy v Praze 10

4. května 2023 v 07:16

Úterky a čtvrtky od 2. května na Desítce patří hodinám jógy.

Nordic walking ve středu v Malešickém parku

2. května 2023 v 16:25

Až do 28. června probíhají v Malešickém parku v Praze 10 od 9:30 do 11 hodin lekce nordic walking.

Další články
Nahoru