Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Sportovní obuv nejen na běh či do fitka
Pražský sportKomerční sdělení
Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com

Sportovní obuv nejen na běh či do fitka

Většinou se nám při vyslovení ,,sportovní obuv” vybaví boty na běh, do fitness centra nebo jiný typ sportovní aktivity. Nicméně do kategorie sportovní obuv patří i obuv pro každodenní nošení. Proč by také ne. Tu a tam musíme běžet na autobus nebo dokonce jít větší kus pěšky.

To by obuv typu lodičky nebyly asi zrovna ideální volba. A tak přichází na řadu sneakers (chcete-li botasky), které splňují požadavky na hektický život nejen ve městě. Drtivá většina lidí dává přednost pohodlí a kvalitě, před elegantní obuvi. Není se tedy čemu divit, že už se hezkých pár let nosí sportovní obuv zcela běžně ke kostýmkům, šatům, sukním i pánským oblekům. Samozřejmě zde hraje důležitou roli design a barva obuvi. I nošení sportovní obuvi společně s oblekem či kostýmkem má svá pravidla. 

Mnoho lidí to řeší také tak, že si na cestu do zaměstnání obují pohodlnou obuv a v práci mají elegantní obuv, pokud to jejich dress code nařizuje. A tak se nedivte, když potkáte muže nebo ženu v obleku a na nohou New Balance 574. Cestu do zaměstnání si zkrátka zpříjemní pohodlnou obuví. Dávno neplatí, že tenisky se nosí pouze do tělocvičny nebo na běhání.

Pohodlné přezůvky

Samozřejmě, že pokud mířím na obchodní schůzku a nemám možnost přezutí, zvolím obuv, která je pro tuto příležitost vhodnější. Naštěstí už je dnes možné vybírat obuv elegantní a pohodlnou zároveň. Ovšem ne vždy a ne každá obuv, která je dána zaměstnavatelem, pohodlná skutečně je.

Sportovní obuv ocení i aktivní řidičky, které se v autě přezouvají, pokud celý den mají na sobě kostýmek či jiné elegantní oblečení a na schůzky nosí podpatky. Sice se některé řidičky pyšní tím, jak obratně jim to jde i s podpatky, ale křičí to problémem. Mnohem lepší je mít vždy po ruce kvalitní a pohodlnou obuv. Ať už řídíte nebo pracujete v kanceláři. 

V podstatě jde o takové záchranné přezůvky. Mimo jiné se i ze zdravotních důvodů doporučuje během dne obuv střídat a nechat nohy odpočinout. Zejména jsou-li utlačované v těsné obuvi nebo nosíte podpatky. Tato doporučení platí jak pro ženy, tak muže. Rovněž je vhodné alespoň hodinu a déle během dne být zcela boso. 

Pokud i vy přemýšlíte o pořízení nové obuvi, pak vám může být velkým pomocníkem a inspirací Flexdog, kde najdete obuv jak podle pohlaví, tak podle značky, velikosti, barvy, typu boty i daného modelu a typy, kde danou obuv koupit. Samozřejmě, že komfort je klíčový, ale člověk chce i dobře vypadat. A ne všechny botasky budou sedět k určitému typu oblečení. Chce to i kus estetického cítění nebo si prohlédnout nějaké inspirativní obrázky. V podstatě, pokud se budete držet barevného sladění, nemůžete šlápnout vedle.


Na přenos finálového zápasu amerického fotbalu Super Bowl do Hard Rock Cafe

19. ledna 2022 ve 12:22

Super Bowl je finálový zápas dvou nejlepších fotbalových týmů, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Letos závěrečný souboj připadá na neděli 13. února 2022. V pražské pobočce Hard Rock Cafe i letos budou přímý přenos zápasu promítat na velkých...

Praha 15: Zdarma si můžete zabruslit u ZŠ Veronské náměstí

12. ledna 2022 ve 12:59

Kluziště u ZŠ Veronské náměstí je otevřeno v pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 12 a od 14 do 18 hodin.

Badmintonové mistrovství bude v O2 universum

11. ledna 2022 v 10:13

Popularita badmintonu v Česku sílí. Plné jsou kurty v centrech po celé republice, rovněž úspěchy domácích závodních hráčů se množí. Ideální čas nejrychlejší raketový sport v domácích podmínkách posunout. O to se postará mistrovství republiky, které se uskuteční v květnu v pražské O2...

Uhříněveský Silvestrovský výběh

30. prosince 2021 v 17:47

Sportovní projekt Prahy 22, běžecká škola pro každého zdarma, zve na zítřejší Silvestrovský výběh.

Bruslení u Modré školy

29. prosince 2021 v 11:11

Ve Volnočasovém areálu Kupeckého (VAK) u Modré školy v Praze 11 se až do 14. února bruslí zdarma.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Praha 1: Kluziště Střelák bude uzavřeno

20. prosince 2021 v 08:29

V sobotu 25. prosince, na první svátek vánoční, bude kluziště na Střeleckém ostrově uzavřeno.

Praha 11 zve k bruslení, připravila řadu novinek

16. prosince 2021 v 11:48

Již třetím rokem se park u obchodního centra Westfield Chodov proměnil v ledovou plochu pro zkušené i začínající bruslaře. Provoz netradičního veřejného kluziště letos finančně podpořila Praha 11, pro návštěvníky jedenácté městské části je připraveno hned několik...

Na Vypichu můžete bruslit

12. prosince 2021 v 19:09

V areálu dopravního hřiště na Vypichu u obory Hvězda v Praze 6 je otevřena ledová plocha pro veřejnost. V provozu bude za příznivého počasí až do 28. února.

Hendikepovaní sportovci převzali ocenění

11. prosince 2021 v 11:06

Ve středu 8. prosince se uskutečnilo v Rezidenci primátora hlavního města Prahy vyhlášení nejlepších hendikepovaných sportovců roku 2021. Vrcholnou akcí roku byly bezesporu letní paralympijské hry Tokio 2020, které byly odloženy na rok 2021, a tím byl prodloužen standardní čtyřletý paralympijský...

V Praze 15 se bruslí

8. prosince 2021 v 11:45

V Praze 15 si můžete zdarma zabruslit u ZŠ Veronské náměstí.

Další články
Nahoru