Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Sportovní obuv nejen na běh či do fitka
Pražský sportKomerční sdělení
Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com

Sportovní obuv nejen na běh či do fitka

Většinou se nám při vyslovení ,,sportovní obuv” vybaví boty na běh, do fitness centra nebo jiný typ sportovní aktivity. Nicméně do kategorie sportovní obuv patří i obuv pro každodenní nošení. Proč by také ne. Tu a tam musíme běžet na autobus nebo dokonce jít větší kus pěšky.

To by obuv typu lodičky nebyly asi zrovna ideální volba. A tak přichází na řadu sneakers (chcete-li botasky), které splňují požadavky na hektický život nejen ve městě. Drtivá většina lidí dává přednost pohodlí a kvalitě, před elegantní obuvi. Není se tedy čemu divit, že už se hezkých pár let nosí sportovní obuv zcela běžně ke kostýmkům, šatům, sukním i pánským oblekům. Samozřejmě zde hraje důležitou roli design a barva obuvi. I nošení sportovní obuvi společně s oblekem či kostýmkem má svá pravidla. 

Mnoho lidí to řeší také tak, že si na cestu do zaměstnání obují pohodlnou obuv a v práci mají elegantní obuv, pokud to jejich dress code nařizuje. A tak se nedivte, když potkáte muže nebo ženu v obleku a na nohou New Balance 574. Cestu do zaměstnání si zkrátka zpříjemní pohodlnou obuví. Dávno neplatí, že tenisky se nosí pouze do tělocvičny nebo na běhání.

Pohodlné přezůvky

Samozřejmě, že pokud mířím na obchodní schůzku a nemám možnost přezutí, zvolím obuv, která je pro tuto příležitost vhodnější. Naštěstí už je dnes možné vybírat obuv elegantní a pohodlnou zároveň. Ovšem ne vždy a ne každá obuv, která je dána zaměstnavatelem, pohodlná skutečně je.

Sportovní obuv ocení i aktivní řidičky, které se v autě přezouvají, pokud celý den mají na sobě kostýmek či jiné elegantní oblečení a na schůzky nosí podpatky. Sice se některé řidičky pyšní tím, jak obratně jim to jde i s podpatky, ale křičí to problémem. Mnohem lepší je mít vždy po ruce kvalitní a pohodlnou obuv. Ať už řídíte nebo pracujete v kanceláři. 

V podstatě jde o takové záchranné přezůvky. Mimo jiné se i ze zdravotních důvodů doporučuje během dne obuv střídat a nechat nohy odpočinout. Zejména jsou-li utlačované v těsné obuvi nebo nosíte podpatky. Tato doporučení platí jak pro ženy, tak muže. Rovněž je vhodné alespoň hodinu a déle během dne být zcela boso. 

Pokud i vy přemýšlíte o pořízení nové obuvi, pak vám může být velkým pomocníkem a inspirací Flexdog, kde najdete obuv jak podle pohlaví, tak podle značky, velikosti, barvy, typu boty i daného modelu a typy, kde danou obuv koupit. Samozřejmě, že komfort je klíčový, ale člověk chce i dobře vypadat. A ne všechny botasky budou sedět k určitému typu oblečení. Chce to i kus estetického cítění nebo si prohlédnout nějaké inspirativní obrázky. V podstatě, pokud se budete držet barevného sladění, nemůžete šlápnout vedle.


Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

Praha 4 vymění povrchy ve volnočasovém areálu v Podolské, sportoviště budou uzavřena

10. června 2022 v 07:50

Praha 4 zahájí od pondělí 13. června kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť, jak fotbalového hřiště, tak i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy...

Seminář o bezpečnosti sportu s trenéry a vedením klubů. Zváni jsou i rodiče

7. června 2022 v 07:19

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 17 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

Volejbalový turnaj za lepší svět se uskuteční v areálu Hostivařské přehrady

6. června 2022 v 16:25

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Jedním ze soutěžních týmů jsou i Uprchlíci &...

V Lysolajích se bude běhat

3. června 2022 ve 13:25

  Čtrnáctý ročník Lysolajského běhu se koná ve čtvrtek 9. června.  

Sportovní den Prahy 2

1. června 2022 v 06:13

Sportovní den Prahy 2 Urban Challenge Kids s Komwagem se koná v pátek 10. června od 14 do 19 hodin.

Světová cyklojízda projede Prahou a oslaví Den kola

25. května 2022 v 10:47

Podpořit městskou cyklistiku, vzájemný respekt v ulicích i důležitost udržitelné dopravy má Světová cyklojízda, která se koná v neděli 5. června.

Turnaj v nohejbalu o pohár starosty

25. května 2022 v 05:52

Tradiční turnaj pořádá radnice Prahy 1 v sobotu 28. května.

Běželo se pro Paměť národa

24. května 2022 v 10:20

O víkendu 21. a 22. května se uskutečnily hlavní závody Běhu pro Paměť národa. V Praze, Brně a na dalších devíti místech po celé republice se běželo za všechny, kteří se nevzdali. Akce se zúčastnilo přes 1500 běžců, z toho 800 běželo v pražské oboře...

V Braníku budou bojovat malí hasiči

19. května 2022 v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

17. května 2022 ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Další články
Nahoru