Dnes Sobota - prehanky-dest 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Sportovní obuv nejen na běh či do fitka
Pražský sportKomerční sdělení
Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com

Sportovní obuv nejen na běh či do fitka

Většinou se nám při vyslovení ,,sportovní obuv” vybaví boty na běh, do fitness centra nebo jiný typ sportovní aktivity. Nicméně do kategorie sportovní obuv patří i obuv pro každodenní nošení. Proč by také ne. Tu a tam musíme běžet na autobus nebo dokonce jít větší kus pěšky.

To by obuv typu lodičky nebyly asi zrovna ideální volba. A tak přichází na řadu sneakers (chcete-li botasky), které splňují požadavky na hektický život nejen ve městě. Drtivá většina lidí dává přednost pohodlí a kvalitě, před elegantní obuvi. Není se tedy čemu divit, že už se hezkých pár let nosí sportovní obuv zcela běžně ke kostýmkům, šatům, sukním i pánským oblekům. Samozřejmě zde hraje důležitou roli design a barva obuvi. I nošení sportovní obuvi společně s oblekem či kostýmkem má svá pravidla. 

Mnoho lidí to řeší také tak, že si na cestu do zaměstnání obují pohodlnou obuv a v práci mají elegantní obuv, pokud to jejich dress code nařizuje. A tak se nedivte, když potkáte muže nebo ženu v obleku a na nohou New Balance 574. Cestu do zaměstnání si zkrátka zpříjemní pohodlnou obuví. Dávno neplatí, že tenisky se nosí pouze do tělocvičny nebo na běhání.

Pohodlné přezůvky

Samozřejmě, že pokud mířím na obchodní schůzku a nemám možnost přezutí, zvolím obuv, která je pro tuto příležitost vhodnější. Naštěstí už je dnes možné vybírat obuv elegantní a pohodlnou zároveň. Ovšem ne vždy a ne každá obuv, která je dána zaměstnavatelem, pohodlná skutečně je.

Sportovní obuv ocení i aktivní řidičky, které se v autě přezouvají, pokud celý den mají na sobě kostýmek či jiné elegantní oblečení a na schůzky nosí podpatky. Sice se některé řidičky pyšní tím, jak obratně jim to jde i s podpatky, ale křičí to problémem. Mnohem lepší je mít vždy po ruce kvalitní a pohodlnou obuv. Ať už řídíte nebo pracujete v kanceláři. 

V podstatě jde o takové záchranné přezůvky. Mimo jiné se i ze zdravotních důvodů doporučuje během dne obuv střídat a nechat nohy odpočinout. Zejména jsou-li utlačované v těsné obuvi nebo nosíte podpatky. Tato doporučení platí jak pro ženy, tak muže. Rovněž je vhodné alespoň hodinu a déle během dne být zcela boso. 

Pokud i vy přemýšlíte o pořízení nové obuvi, pak vám může být velkým pomocníkem a inspirací Flexdog, kde najdete obuv jak podle pohlaví, tak podle značky, velikosti, barvy, typu boty i daného modelu a typy, kde danou obuv koupit. Samozřejmě, že komfort je klíčový, ale člověk chce i dobře vypadat. A ne všechny botasky budou sedět k určitému typu oblečení. Chce to i kus estetického cítění nebo si prohlédnout nějaké inspirativní obrázky. V podstatě, pokud se budete držet barevného sladění, nemůžete šlápnout vedle.


Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

Včera v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Otevřelo se kluziště v Podviňáku

22. listopadu 2022 ve 12:55

Od 22. listopadu znovu ožívá kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Zamykání studánek v Šárce

22. listopadu 2022 v 08:42

Vycházka pro rodiče s dětmi za studánkami v Šárce v neděli 27. listopadu od 9 hodin.

Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery

10. listopadu 2022 ve 20:54

Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění v živých přenosech na sportovních, zábavních i free-to-air platformách Warner Bros. Discovery.

Zahájení bruslařské sezony v Praze 13

8. listopadu 2022 v 09:05

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájí provoz 17. listopadu, za předpokladu přiměřeně nízkých venkovních teplot a příznivé epidemiologické situace.

Jóga na radnici v Nuslích pokračuje i v listopadu

6. listopadu 2022 ve 20:19

Kurzy jógy v budově historické radnice v Nuslích na Táborské ulici se konají každé pondělí v 17:15 a 18:30 hodin. Kurzy jsou zdarma.

Praha 4: Běžecká škola se dnes koná ve Žlutých lázních

3. listopadu 2022 v 09:20

Počínaje dnešní lekcí Běžecké školy Prahy 4 se škola přesouvá opět na část roku do Podolí se srazy ve Žlutých lázních.

Mezinárodní turnaj mužů Prague Classic 2022

28. října 2022 ve 12:40

Od 10. do 13. listopadu bude v curlingové hale Roztyly probíhat mezinárodní turnaj mužů Prague Classic 2022, který je součástí Světové curlingové série WCT.

Další články
Nahoru