dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Dětská Praha

Sportovní neděle pro celou rodinu v Juklíku

Chcete si s dětmi zacvičit, zaplavat, prostě si skvěle zařádit a třeba se i něco nového naučit? Vydejte se v neděli 5. 10. na Sportovní odpoledne do pražského Baby Clubu Juklík. Pod dohledem zkušených instruktorů si můžete zacvičit v nové tělocvičně Monkey´s Gym, která byla navržena speciálně pro děti.

Pak si můžete společně zaplavat, vyzkoušet si další sportovní aktivity nebo nechat děti řádit na zahradě se spoustou atrakcí a zatím si odpočinout u dobré kávy. A pozor: lekce se zkušenými instruktory jsou v tento den zdarma, jen si nezapomeňte včas rezervovat místo.

„Naším cílem je naučit děti hýbat se správně nejen ve vodě, ale i na souši, a to tak, aby je to bavilo. Proto jsme v našem klubu vyčlenili krásný prostor pro unikátní moderní tělocvičnu s jedinečným konceptem cvičení pro děti,“ říká Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík.

Metoda, se kterou se zde setkáte, spadá pod projekt Monkey´s Gym, jež si dosud mohli rodiče s dětmi vyzkoušet na pražské Harfě. V Juklíku na Praze 5 v září otevřeli druhou pobočku.

V neděli 5. října Monkey´s Gym navíc oslaví své dvouleté narozeniny a pro zájemce budou zdarma lekce v tělocvičnách na Harfě i v Juklíku. A dost možná bude i dort!

Tělocvična pro děti, jak ji neznáte

A v čem je tato metoda tolik unikátní? „Je ušita zcela na míru dětem a cvičí a baví se v ní jen ty, pro aktivity dospělých není využívána, jako je tomu kdekoliv jinde. Ani by to nešlo, protože jsme investovali nemalé částky do cvičícího vybavení speciálně pro děti, ať už se jedná o kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky nebo horolezeckou stěnu,“ říká autorka projektu Monkey´s Gym Kristýna Přibylová.

Cvičit tady mohou děti už od 6 měsíců do 7 let a kurzy se konají denně od 9 do 19 hodin. Také časová flexibilita je u nás něčím velmi netradičním.  Rodiče si mohou vybrat z mnoha lekcí cvičení pro každou věkovou kategorii v průběhu celého týdne a není problém s náhradou hodin, ani s tím, že by jim ostatní cvičící děti v kurzu nějak „utekly“.

„Jednotná a odborně vytvořená metodika ve všech ohledech respektuje správný psychomotorický vývoj dětí. V hodinách nechybí hry s míčem, dovednostní aktivity, cviky na nářadí. Trénujeme obratnost i rychlost, hrajeme sportovní hry, aby si děti pohyb skutečně oblíbily. Celé prostředí je pozitivní a nesoutěživé, jsme tu hlavně proto, aby děti čas strávený s námi bavil. Děti ale asi nejvíc oceňují to, že to u nás vypadá každý týden jinak. Zkrátka se nikdy nenudí,“ dodává Kristýna Přibylová.

Děti cvičí, maminky pracují nebo odpočívají

Tělocvična Monkey´s Gym je prosklená, rodiče mohou sledovat průběh hodiny i to, jaké pokroky jejich ratolest dělá (od 2,5 let tady děti mohou cvičit bez rodičů), zároveň však mohou využít času na práci, četbu, zkrátka k čemukoliv, na co jim normálně čas nezbývá. K dispozici je dětský koutek a café bar, takže se tady nenudí ani mladší sourozenci (ty ostatně můžete vzít na speciální společné sourozenecké lekce).

A ještě tip: Monkey´s Gym pořádají otevřené hodiny, na které se nemusíte registrovat a o víkendech si zde můžete objednat tematické narozeninové oslavy, které budou bavit děti i dospělé.

Sportovní neděle v Juklíku 5. 10. 2014:

Od 14 do 18 hodin si můžete vyzkoušet 30minutovou lekci unikátní metody Monkey´s Gym pod vedením lektorů, a to zcela zdarma. Rezervace na  775 16 16 11775 16 16 11 či na info@monkeysgym.cz.
Od 14 do 18 hodin si zároveň v Juklíku můžete zdarma zajít na volné plavání a k dispozici vám bude celý bazén i všechny pomůcky. Rezervace na 251 610 441251 610 441.
Bez předchozího objednání budou celé odpoledne probíhat sportovní a výtvarné aktivity.
Na prostorné zahradě najdou děti spoustu atrakcí a rodiče příjemné posezení.
Na všechny děti čeká na závěr malá odměna.

Adresa: Baby Club Juklík a Monkey´s Gym, U Jezera 34, Praha 5,
www.juklik.cz, www.monkeysgym.cz


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru