Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Sportovní hry Nadace Pražské děti pomáhají ukrajinským dětem se začleněním do škol
Foto: Nadace Pražské děti

Sportovní hry Nadace Pražské děti pomáhají ukrajinským dětem se začleněním do škol

Děti z rodin, které musely uprchnout z válkou zmítané Ukrajiny, se již daří integrovat do škol a školek v Praze 1.

Pomáhá jim v tom také Nadace Pražské děti, která se snaží, aby děti přišly na jiné myšlenky, a tak je ihned začlenila do svého sportovního projektu „V Praze naučíme děti sportovat“.

Podle ředitelky nadace Dany Maršálkové je důležité, aby se děti v první fázi především seznámily mezi sebou navzájem a aby také všemu správně porozuměly. „Máme zkušenost, že k seznamování a vzájemnému porozumění slouží nejlépe právě hry a sportování. Právě proto nadace pro děti připravila speciální lekci pískování ve sportovním areálu Beachclubu Strahov, a to s náležitě jazykově vybavenými lektory,“ vysvětlila ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Na páteční první lekci za dětmi dorazila také místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková. Cílem lekce bylo především o to, aby se ukrajinské děti, jejichž původní bydliště dělí někdy i stovky kilometrů, dobře poznaly a nebály se nového prostředí. U první lekce tak nešlo až tolik o klasický plážový volejbal, jehož základy se v projektu děti učí. Místo toho hrály pohybové hry na Mrazíka, kdy se míčem snaží „zmrazit“ své kamarády, vybíjenou a přehazovanou.

„Za tento skvělý a aktivní přístup jsem velice ráda a děkuji nadaci, která nejen že dlouhodobě pečuje o naše děti, ale je schopna také zajistit takovýto program pro děti, které musely s rodiči uprchnout před válkou,“ ocenila místostarostka Eva Špačková.

První hodiny se zúčastnilo 14 dětí s pedagogickým doprovodem a na další lekci příští týden jich nadace očekává výrazně více. Děti totiž byly ze Základní školy J. Gutha-Jarkovského, na které je v současnosti zapsáno už přes 50 ukrajinských dětí. Se stejnou akcí nadace navíc počítá i pro ostatní školy z první městské části.

Projekt „V Praze naučíme děti sportovat“ je dlouhodobě nesmírně oblíbený nejen mezi dětmi, ale také rodiči a vyučujícími. Jen za první pololetí tohoto školního roku se jej zcela zdarma zúčastnilo přes 3 100 dětí ze základních a mateřských škol z Prahy 1. Jeho hlavním smyslem je poskytnout dětem z centra města možnost sportovat v odpovídajícím prostředí. „Školy a školky zde nemají adekvátní sportovní prostory a my tak dětem umožňujeme důkladně si na kvalitních sportovištích osvojit základy řady sportů,“ popsala sportovní projekt ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Prostřednictvím projektu si děti mohou pravidelně užít sportovní aktivity jako tenis, squash, plavání, bruslení a také pískování, což je vlastně taková dětská verze plážového volejbalu. Všechny aktivity, včetně sportovních pomůcek, dopravy na sportoviště a profesionálních trenérů, hradí dětem právě Nadace Pražské děti.

nadace-prazske-deti-spackova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na děti se přišla podívat Eva Špačková, místostarostka Prahy 1. Foto: Nadace Pražské děti


Autor: Hla

Dětský den na Pražském hradě: Pomůžeš kočce Micce objevovat okolí Hradu?

Včera ve 14:54

V sobotu 10. června se v 10 hodin koná pod záštitou manželky prezidenta Evy Pavlové na Pražském hradě Dětský den. V Královské zahradě na děti budou čekat zábavné i poučné aktivity, které připravily dětské spolky a neziskové organizace. S Mickou můžete objevovat nejen méně známá místa v okolí...

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

4. června 2023 ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Praha 13: Den dětí s hasiči ve Stodůlkách

2. června 2023 ve 22:01

V neděli 4. června mohou děti oslavit Den dětí s SDH Stodůlky. Začíná se ve 14 hodin.

Děti oslaví svátek v indiánské osadě

1. června 2023 v 07:07

V sobotu 3. června se zahrada H55 se promění v indiánskou osadu a děti se zábavnou formou dozví něco o životě indiánů. Odpoledne plné zábavy a poznání začne ve 13 hodin.

Praha 15 pro děti: Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

31. května 2023 v 16:42

Dětský den se v Praze 15 koná 1. června. Závodit budou děti na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a kolech se koná od 17 hodin.

Den dětí v parku Kampa

30. května 2023 ve 22:40

Ve čtvrtek 1. června budou od 9 hodin připraveny hry pro děti, výtvarné dílny, sumo ring, skákací hrad, skákání přes gumu a spousta další zábavy.

Praha 2: Pohádkový les v altánu na Folimance

30. května 2023 v 18:08

Od 15 do 18 hodin připravila radnice Prahy 2 pro nejmenší děti a jejich rodiče akci s názvem Pohádkový les. Určena je nejen pro členy klubu Dvojka pro děti a rodiče, ale i pro všechny děti, které láká setkání s pohádkovými bytostmi.

V Praze 9 se slaví Den dětí dvakrát

30. května 2023 v 16:18

Den dětí s IZS přilákal v sobotu 27. května do Parku Přátelství stovky malých i velkých návštěvníků. Nenechaly si ujít ukázky práce jednotlivých složek záchranného systému. Hasiči předvedli, jak rychle a v dokonalé souhře dokážou vyprostit z havarovaného auta zaklíněného řidiče. Policisté...

Sobota: Pražský dopravní den dětí

30. května 2023 v 16:03

České dráhy ve spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy, připravily na sobotu 3. června Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braník a jeho okolí. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy zvláštních historických vlaků a také na...

Den dětí Prahy 2 na Jammertalu

30. května 2023 ve 13:01

Od 15 do 18 hodin je pro příznivce skejtu i pohybu vůbec připraveno Skejtové odpoledne, program plný aktivit, soutěží a ukázek. Přijít mohou i úplní začátečníci, kteří se pod vedením profesionálů naučí základy jízdy na „prkně“ a osvojí jednoduché triky.

Den dětí náplavce Rašínova nábřeží

29. května 2023 ve 12:49

Od 10 do 18 hodin bude 1. června pro děti připraven bohatý doprovodný program na náplavce obou břehů Vltavy tedy jak Prahy 2, tak Prahy 5. Po celou dobu trvání akce bude pro návštěvníky k dispozici přívoz zdarma. Děti si budou moci užít program na obou náplavkách. 

Praha 2 pro děti: A přece se točí

29. května 2023 ve 12:36

Praha 2 připravila dětem k jejich svátku několik akcí s bohatým doprovodným programem plným her a soutěží. Chybět nebudou ani výtvarné dílny, workshopy nebo divadelní a hudební představení. Na své si přijdou děti nejen z Vinohrad, ale i z Nového Města, Podskalí...

Den dětí se strážníky v ZOO

29. května 2023 v 11:59

Pražská městská policie bude i letos na Den dětí v zoologické zahradě a opět si pro děti připravila bohatý program. Malí návštěvníci se mohou těšit na malování na obličej, skákací hrad, fotokoutek nebo na klauny na chůdách.

Tata Bojs otevřeli Butky Park

29. května 2023 v 11:51

Nový volnočasový areál Butky Park v sousedství Galerie Butovice patří od soboty 27. května Pražanům. Hned první den přilákal téměř 5 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. Celý areál, jehož dominantou je unikátní dětské hřiště s ptačí tematikou, je nyní přístupný zdarma každý den od 9 do...

Další články
Nahoru