Dnes Středa - zatazeno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sportovní hry Nadace Pražské děti pomáhají ukrajinským dětem se začleněním do škol
Foto: Nadace Pražské děti

Sportovní hry Nadace Pražské děti pomáhají ukrajinským dětem se začleněním do škol

Děti z rodin, které musely uprchnout z válkou zmítané Ukrajiny, se již daří integrovat do škol a školek v Praze 1.

Pomáhá jim v tom také Nadace Pražské děti, která se snaží, aby děti přišly na jiné myšlenky, a tak je ihned začlenila do svého sportovního projektu „V Praze naučíme děti sportovat“.

Podle ředitelky nadace Dany Maršálkové je důležité, aby se děti v první fázi především seznámily mezi sebou navzájem a aby také všemu správně porozuměly. „Máme zkušenost, že k seznamování a vzájemnému porozumění slouží nejlépe právě hry a sportování. Právě proto nadace pro děti připravila speciální lekci pískování ve sportovním areálu Beachclubu Strahov, a to s náležitě jazykově vybavenými lektory,“ vysvětlila ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Na páteční první lekci za dětmi dorazila také místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková. Cílem lekce bylo především o to, aby se ukrajinské děti, jejichž původní bydliště dělí někdy i stovky kilometrů, dobře poznaly a nebály se nového prostředí. U první lekce tak nešlo až tolik o klasický plážový volejbal, jehož základy se v projektu děti učí. Místo toho hrály pohybové hry na Mrazíka, kdy se míčem snaží „zmrazit“ své kamarády, vybíjenou a přehazovanou.

„Za tento skvělý a aktivní přístup jsem velice ráda a děkuji nadaci, která nejen že dlouhodobě pečuje o naše děti, ale je schopna také zajistit takovýto program pro děti, které musely s rodiči uprchnout před válkou,“ ocenila místostarostka Eva Špačková.

První hodiny se zúčastnilo 14 dětí s pedagogickým doprovodem a na další lekci příští týden jich nadace očekává výrazně více. Děti totiž byly ze Základní školy J. Gutha-Jarkovského, na které je v současnosti zapsáno už přes 50 ukrajinských dětí. Se stejnou akcí nadace navíc počítá i pro ostatní školy z první městské části.

Projekt „V Praze naučíme děti sportovat“ je dlouhodobě nesmírně oblíbený nejen mezi dětmi, ale také rodiči a vyučujícími. Jen za první pololetí tohoto školního roku se jej zcela zdarma zúčastnilo přes 3 100 dětí ze základních a mateřských škol z Prahy 1. Jeho hlavním smyslem je poskytnout dětem z centra města možnost sportovat v odpovídajícím prostředí. „Školy a školky zde nemají adekvátní sportovní prostory a my tak dětem umožňujeme důkladně si na kvalitních sportovištích osvojit základy řady sportů,“ popsala sportovní projekt ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Prostřednictvím projektu si děti mohou pravidelně užít sportovní aktivity jako tenis, squash, plavání, bruslení a také pískování, což je vlastně taková dětská verze plážového volejbalu. Všechny aktivity, včetně sportovních pomůcek, dopravy na sportoviště a profesionálních trenérů, hradí dětem právě Nadace Pražské děti.

nadace-prazske-deti-spackova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na děti se přišla podívat Eva Špačková, místostarostka Prahy 1. Foto: Nadace Pražské děti


Autor: Hla

Dětský den na Patnáctce na hřišti v Chudenické

Včera v 08:52

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Butky Park: Den, kdy vám narostou křídla

19. dubna 2024 v 09:12

V sobotu 20. dubna zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma

Víkend plný pohybu a hokejové zábavy s Patem a Matem

19. dubna 2024 v 08:11

Během víkendu 20. – 21. dubna se střecha obchodního centra Galerie Harfa stane sportovním areálem, kde rodiny s dětmi prožijí nezapomenutelný čas plný pohybu a zábavy. V rámci víkendové akce si děti na Terasách Harfa vyzkouší v Česku populární hokej pod dozorem profesionálů, zatímco roztomilí...

Průzkum: Klesá počet dětí v organizovaném sportu

18. dubna 2024 v 07:40

Pokles sportujících dětí v České republice se nedaří zastavit. Naopak se stále prohlubuje. Zatímco v roce 2022 chodilo pravidelně do sportovních klubů 51 % dětí, v letošním průzkumu od agentury SANEP počet klesl na 46 %. Rovněž u mládeže strmě upadá zájem o pohybové aktivity během dne, a naopak...

Den Země v Centrálním parku

16. dubna 2024 v 19:16

Na tradiční oslavu Dne Země v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou dubu na loučce poblíž hřiště Sova, zve v úterý 23. dubna radnice Prahy 13.

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

16. dubna 2024 v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Praha 1: Duševní zdraví dětí - deprese, úzkost, sebepoškozování

15. dubna 2024 v 07:20

Webinář se koná ve čtvrtek 25. dubna od 16 hodin.

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Divadelní festival pro děti

14. dubna 2024 v 01:44

Praha 6 zve 19. – 20. dubna všechny děti se zájmem o divadlo na již 8. ročník divadelního festivalu ŠESTKAfest. Festival přináší možnost seznámit se s tvorbou dětských a studentských souborů ze Stanice techniků, ale i dalších přizvaných hostů.

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Pohádka pro děti na Smíchově

11. dubna 2024 v 10:19

V sobotu 13. dubna v Kobce 17 na nábřeží na Smíchově uvidí děti pohádku. Od 14 hodin se promítá film Doručovací služba čarodějky Kiki z produkce Ghibli.

Vítání občánků Prahy 15

10. dubna 2024 ve 12:44

Letošní první termín Vítání občánků se uskutečnilo v březnu v obřadní síni radnice Prahy 15, kde byla slavnostně přivítána děťátka starostou Michalem Fischerem.

Jarní dětská olympiáda v Jeremi

8. dubna 2024 v 10:10

Sportovní centrum Jeremi pořádá v neděli 21. dubna již třetí ročník Jarní dětské olympiády pro děti všech věkových kategorií.

Další články
Nahoru