Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Sportovní hry Nadace Pražské děti pomáhají ukrajinským dětem se začleněním do škol
Foto: Nadace Pražské děti

Sportovní hry Nadace Pražské děti pomáhají ukrajinským dětem se začleněním do škol

Děti z rodin, které musely uprchnout z válkou zmítané Ukrajiny, se již daří integrovat do škol a školek v Praze 1.

Pomáhá jim v tom také Nadace Pražské děti, která se snaží, aby děti přišly na jiné myšlenky, a tak je ihned začlenila do svého sportovního projektu „V Praze naučíme děti sportovat“.

Podle ředitelky nadace Dany Maršálkové je důležité, aby se děti v první fázi především seznámily mezi sebou navzájem a aby také všemu správně porozuměly. „Máme zkušenost, že k seznamování a vzájemnému porozumění slouží nejlépe právě hry a sportování. Právě proto nadace pro děti připravila speciální lekci pískování ve sportovním areálu Beachclubu Strahov, a to s náležitě jazykově vybavenými lektory,“ vysvětlila ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Na páteční první lekci za dětmi dorazila také místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková. Cílem lekce bylo především o to, aby se ukrajinské děti, jejichž původní bydliště dělí někdy i stovky kilometrů, dobře poznaly a nebály se nového prostředí. U první lekce tak nešlo až tolik o klasický plážový volejbal, jehož základy se v projektu děti učí. Místo toho hrály pohybové hry na Mrazíka, kdy se míčem snaží „zmrazit“ své kamarády, vybíjenou a přehazovanou.

„Za tento skvělý a aktivní přístup jsem velice ráda a děkuji nadaci, která nejen že dlouhodobě pečuje o naše děti, ale je schopna také zajistit takovýto program pro děti, které musely s rodiči uprchnout před válkou,“ ocenila místostarostka Eva Špačková.

První hodiny se zúčastnilo 14 dětí s pedagogickým doprovodem a na další lekci příští týden jich nadace očekává výrazně více. Děti totiž byly ze Základní školy J. Gutha-Jarkovského, na které je v současnosti zapsáno už přes 50 ukrajinských dětí. Se stejnou akcí nadace navíc počítá i pro ostatní školy z první městské části.

Projekt „V Praze naučíme děti sportovat“ je dlouhodobě nesmírně oblíbený nejen mezi dětmi, ale také rodiči a vyučujícími. Jen za první pololetí tohoto školního roku se jej zcela zdarma zúčastnilo přes 3 100 dětí ze základních a mateřských škol z Prahy 1. Jeho hlavním smyslem je poskytnout dětem z centra města možnost sportovat v odpovídajícím prostředí. „Školy a školky zde nemají adekvátní sportovní prostory a my tak dětem umožňujeme důkladně si na kvalitních sportovištích osvojit základy řady sportů,“ popsala sportovní projekt ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Prostřednictvím projektu si děti mohou pravidelně užít sportovní aktivity jako tenis, squash, plavání, bruslení a také pískování, což je vlastně taková dětská verze plážového volejbalu. Všechny aktivity, včetně sportovních pomůcek, dopravy na sportoviště a profesionálních trenérů, hradí dětem právě Nadace Pražské děti.

nadace-prazske-deti-spackova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na děti se přišla podívat Eva Špačková, místostarostka Prahy 1. Foto: Nadace Pražské děti


Autor: Hla

Nadační fond pomůže rodičům se zaplacením dětského tábora

Včera v 08:33

Rodičům, kteří se dostali do obtížné ekonomické situace a finanční prostředky nestačí na zaplacení dětského tábora, nabízí pomoc ve formě příspěvku Nadační fond Dvojka srdcem městské části Praha 2.

Obrázky pro Marka

10. května 2022 v 10:29

V ZŠ Kladská v Praze 2 mají již několik let jednu tradici. Ve spolupráci s Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka malují zdejší děti obrázky na vybrané téma. Obrázky letošního, 22. ročníku, se totiž nesly ve znamení Radost ze života.

Praha 5 podpoří děti během letních prázdnin

8. května 2022 v 10:02

Praha 5 i letos podpoří děti finančním příspěvkem na tábory, příměstské tábory, sportovní soustředění a kempy. Výše příspěvku je 600 korun na jedno dítě do 18 let a program startuje již v pondělí 9. května.

Butovický zvoneček 2022

7. května 2022 ve 13:15

Praha 13 vyhlásila již dvacátý druhý ročník soutěže v sólovém zpěvu Butovický zvoneček 2022.

Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin

6. května 2022 v 09:16

Od 6. do 29. května si v Botanické zahradě Na Slupi v Praze 2 můžete prohlédnout další ročník výstavy. Součástí bude i prodej sukulentních rostlin, keramických nádob a související literatury.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

Prosecká píšťalka v Parku Přátelství

5. května 2022 v 09:46

V sobotu 7. května mezi 14. a 18. hodinou čeká děti spousta zábavy při odpolední akci Prosecká píšťalka.

V Apolinářské zahradě se střílelo ze vzduchovky

5. května 2022 v 08:13

V soutěži ve střelbě ze vzduchovky určené pro žáky z 6. a 7. tříd základních škol Prahy 2 zvítězila ZŠ Kladská a získala tak Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 2. Škola po třech letech sesadila z prvního místa ZŠ Londýnskou.

Festival Bambule nabídne program pro malé i starší děti

4. května 2022 v 18:32

Pohodový rodinný víkend plný hudby, zpívání, sportu, zábavy a dobrého jídla 14. – 15. května na Výstavišti. Festival Bambule potěší zejména nejmenší návštěvníky, kteří se v parkové části Výstaviště Praha skutečně vyřádí díky bohatému hudebnímu i doprovodnému program s oblíbenými hvězdami nejen...

Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

4. května 2022 ve 12:08

Závody na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a jiných vozítkách se konají 1. června v Praze 15.

Plavat hladce, snadno a s radostí. Kniha trenérky Gábiny Minaříkové poradí, jak na to

3. května 2022 v 11:51

Jak zbavit dítě strachu z potopení hlavy? Jakým plaveckým způsobem začít nejdříve? Jak do vody bezpečně skočit? A jak při výuce plavání pomohou zvířátka jako je krab, želva nebo tučňák? O tom všem vypráví nová kniha Jak naučit děti plavat hladce aneb Plavání s Plavlem a Plavlínou zkušené plavkyně...

Další články
Nahoru