Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Sportovní hry Nadace Pražské děti pomáhají ukrajinským dětem se začleněním do škol
Foto: Nadace Pražské děti

Sportovní hry Nadace Pražské děti pomáhají ukrajinským dětem se začleněním do škol

Děti z rodin, které musely uprchnout z válkou zmítané Ukrajiny, se již daří integrovat do škol a školek v Praze 1.

Pomáhá jim v tom také Nadace Pražské děti, která se snaží, aby děti přišly na jiné myšlenky, a tak je ihned začlenila do svého sportovního projektu „V Praze naučíme děti sportovat“.

Podle ředitelky nadace Dany Maršálkové je důležité, aby se děti v první fázi především seznámily mezi sebou navzájem a aby také všemu správně porozuměly. „Máme zkušenost, že k seznamování a vzájemnému porozumění slouží nejlépe právě hry a sportování. Právě proto nadace pro děti připravila speciální lekci pískování ve sportovním areálu Beachclubu Strahov, a to s náležitě jazykově vybavenými lektory,“ vysvětlila ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Na páteční první lekci za dětmi dorazila také místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková. Cílem lekce bylo především o to, aby se ukrajinské děti, jejichž původní bydliště dělí někdy i stovky kilometrů, dobře poznaly a nebály se nového prostředí. U první lekce tak nešlo až tolik o klasický plážový volejbal, jehož základy se v projektu děti učí. Místo toho hrály pohybové hry na Mrazíka, kdy se míčem snaží „zmrazit“ své kamarády, vybíjenou a přehazovanou.

„Za tento skvělý a aktivní přístup jsem velice ráda a děkuji nadaci, která nejen že dlouhodobě pečuje o naše děti, ale je schopna také zajistit takovýto program pro děti, které musely s rodiči uprchnout před válkou,“ ocenila místostarostka Eva Špačková.

První hodiny se zúčastnilo 14 dětí s pedagogickým doprovodem a na další lekci příští týden jich nadace očekává výrazně více. Děti totiž byly ze Základní školy J. Gutha-Jarkovského, na které je v současnosti zapsáno už přes 50 ukrajinských dětí. Se stejnou akcí nadace navíc počítá i pro ostatní školy z první městské části.

Projekt „V Praze naučíme děti sportovat“ je dlouhodobě nesmírně oblíbený nejen mezi dětmi, ale také rodiči a vyučujícími. Jen za první pololetí tohoto školního roku se jej zcela zdarma zúčastnilo přes 3 100 dětí ze základních a mateřských škol z Prahy 1. Jeho hlavním smyslem je poskytnout dětem z centra města možnost sportovat v odpovídajícím prostředí. „Školy a školky zde nemají adekvátní sportovní prostory a my tak dětem umožňujeme důkladně si na kvalitních sportovištích osvojit základy řady sportů,“ popsala sportovní projekt ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Prostřednictvím projektu si děti mohou pravidelně užít sportovní aktivity jako tenis, squash, plavání, bruslení a také pískování, což je vlastně taková dětská verze plážového volejbalu. Všechny aktivity, včetně sportovních pomůcek, dopravy na sportoviště a profesionálních trenérů, hradí dětem právě Nadace Pražské děti.

nadace-prazske-deti-spackova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na děti se přišla podívat Eva Špačková, místostarostka Prahy 1. Foto: Nadace Pražské děti


Autor: Hla

Nové dětské hřiště pro děti od 2 let

Dnes v 08:07

Ve vnitrobloku při ulici U Jezera dokončila radnice Prahy 13 rekonstrukci dalšího dětského hřiště. Přibyly nové herní prvky, lavičky a došlo i na kompletní výměnu povrchu, oplocení a rozsáhlé parkové úpravy.

Praha 13: Vánoční výstava v Mohylce

Včera ve 12:33

Tradiční Vánoční výstavu v ZŠ Mohylová můžete vidět od úterý 13. do pátku 16. prosince. Těšit se můžete na vánoční koncert, chvilku poezie, prohlédnete si výrobky dětí, posedíte u dobrot ve vánoční kavárně, nakoupíte dárky.

Mikulášský večer pro děti zasažené ekonomickou krizí

5. prosince 2022 ve 13:05

Skupina studentů Univerzity Karlovy, která se v rámci předmětu Živá laboratoř spolupráce (ŽLS)  probíhajícím pod Centrem pro přenos poznatků a technologií věnuje organizaci společensky prospěšných eventů, pořádá dnes odpoledne charitativní Mikulášský večírek.

Čertovské odpoledne s návštěvou pekla

5. prosince 2022 ve 12:03

Anděl s Mikulášem a čert pro děti od 2 do 9 let v Domu dětí a mládeže Prahy 13 v pondělí 5. prosince od 15 hodin.

Na Staroměstském náměstí se sejdou Mikuláši, čerti a andělé. Dojde i na vaření sněhu

5. prosince 2022 v 11:26

Na Staroměstském náměstí si dnes dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy. Show pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce začne v 16 hodin.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

4. prosince 2022 v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Praha 1: Mikulášská s BESIPem

3. prosince 2022 ve 14:23

Mikulášská nadílka s BESIPem je dokonalé spojení bezpečí a mírného rizika v podobně jednoho neposedného člena mikulášské družiny. Společně je můžete potkat na představení nového dopravního hřiště, které se uskuteční 5. prosince od 11 hodin u Ministerstva dopravy za účasti Policie ČR, Městské...

Putování za hvězdou

2. prosince 2022 ve 14:14

Plzeňka u Brabců zve na Mikulášskou diskotéku

2. prosince 2022 v 11:52

Program v Praze 9 nabízí Plzeňka U Brabců. V pondělí 5. prosince se od 16 hodin koná na zahradě Mikulášská diskotéka pro děti.

Praha 14: Čertovská diskotéka na Plechárně

2. prosince 2022 v 06:00

V neděli 4. prosince zábava pro všechny čertíky a čertice. Děti čeká spousta zábavy, hudba, soutěže, pekelné lumpárny, opékání čertovských buřtíků a soutěž o nejhezčí masku.

Mikuláš na ledě na náměstí 14. října

1. prosince 2022 v 10:23

Pozvánka pro všechny, kteří mají rádi oslavu Mikuláše a těší se i na čertoviny. Na smíchovském kluzišti na náměstí 14. října je připravený 5. prosince od 16:30 program pro děti.

O víkendu vyjedou mikulášské parní vlaky i Čertohráček

1. prosince 2022 v 06:17

Na první prosincový víkend připravily České dráhy ve spolupráci s organizací ROPID a dalšími partnery tradiční mikulášské jízdy parními vlaky. Centrem dění se stane nádraží Praha-Smíchov, odkud několikrát během soboty a neděle vyrazí historický vlak v čele s parní lokomotivou 434.2186, zvanou...

V bílých peřinách. Křest knížky pro děti

30. listopadu 2022 v 09:42

V domečku Salla Terrena se 4. prosince koná křest dětské knížky Jiřího J. Čutky V bílých peřinách.

Před Skleněný palác přijde Mikuláš

30. listopadu 2022 v 08:22

Praha 6 zve všechny děti na Šestkovou mikulášskou 5. prosince od 16 hodin před Skleněným palácem na nám. Svobody.

Další články
Nahoru