Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Hřiště při ZŠ Milíčov má nový povrch, další rekonstrukce jsou v plánu příští rok
Venkovní sportoviště je připraveno pro využití zejména místní základní školou a v odpoledních hodinách veřejností. Foto: Praha 11

Hřiště při ZŠ Milíčov má nový povrch, další rekonstrukce jsou v plánu příští rok

Postupná rekonstrukce sportovišť v Praze 11 pokračuje. Letos se dostala na řadu oprava povrchu víceúčelového venkovního sportovního hřiště při ZŠ K Milíčovu. Městská část o tom informovala na svém webu. 

Stávající venkovní sportoviště je tvořeno víceúčelovým hřištěm pro míčové hry o rozměru cca 74 krát 43 metrů s umělým trávníkem s pískovým vsypem. Povrch již vykazoval značné mechanické poškození způsobené degradací během 20 let, které od realizace uběhly. 

Nyní má hřiště podkladovou vrstvu opravenou a na ní leží zcela nový povrch. Venkovní sportoviště je tedy připraveno pro využití zejména místní základní školou a v odpoledních hodinách veřejností.

Náklady na opravu byly v celkové výši přes 5,5 milionu korun dle nejvhodnější nabídky vzešlé ve výběrovém řízení. „Je velkým úspěchem, že se nám spolu se starostou Prahy 11 Jiřím Dohnalem podařilo sehnat na tuto opravu čtyřmilionovou dotaci od hlavního města. Oprava tedy byla hrazena z větší části z externích zdrojů," řekl radní Prahy 11 pro sport a kulturu Jan Stárek (TOP 09).

V obnově jihoměstských sportovišť a jejich zázemí bude podle něj radnice pokračovat i nadále. V návrhu rozpočtu Prahy 11 na rok 2022 jsou plánované další tři rekonstrukce sportovišť, která využívají zejména místní základní školy.

Chystá se kompletní renovace basketbalového hřiště u ZŠ Campanus, dokončení úprav ve sportovním areálu Hrabákova dle přání školy, družiny a místního atletického oddílu a oprava atletického oválu u ZŠ Milíčov, informovala městská část. 


Autor: TZ, red

Den s Prahou 11 na ledě

Včera v 07:50

V sobotu 22. ledna se koná Den s Prahou 11 na kluzišti u OC Westfield Chodov.

Praha 13 pomáhá podporovat zdravý životní styl

17. ledna 2022 ve 22:20

Praha 13 podporuje zdravý životní styl, a proto se nyní pod záštitou starosty Davida Vodrážky a radní Anety Ečekové Maršálové distribuuje zájemkyním o zdravotní cvičení dárkové vouchery MamiGym v hodnotě 100 korun s platností do konce roku 2022. Sleva je platná na skupinové lekce – zdravotní...

Sportovní víkend v Galerii Harfa

13. ledna 2022 v 17:05

Nadcházející víkend 14. – 16. ledna se v obchodním centru Galerie Harfa ponese v duchu sportovních výkonů. Pod střechou se potkají fanoušci cyklistiky, na střeše nákupního centra se odehrají finálová klání mladých hokejistů. 

Veřejnosti se znovu otevře letňanský bazén

8. ledna 2022 v 07:14

Finanční náročnost a technické problémy byly hlavními příčinami uzavření bazénu v Letňanech, který je důležitým sportovním zařízením jak pro městskou část Praha 18, tak i pro celé hlavní město. Za jeho udržení v provozu volali nejen jeho provozovatelé a občané žijící v okolí, ale i zástupci...

Na Sofijském náměstí se poprvé v historii bude bruslit

7. ledna 2022 v 10:39

Letos poprvé se podařilo vyslyšet přání obyvatel Prahy 12 a zřídit veřejné kluziště přímo na Sofijském náměstí. Oficiální otevření ledové plochy proběhne 10. ledna od 16 hodin za účasti představitelů radnice.

Další kluziště otevře Praha 1 u čapadla Hollar

4. prosince 2021 ve 12:07

Z letní openair náplavky s posezením se stala ledová plocha přímo v centru Prahy na Smetanově nábřeží. Kluziště bude otevřeno v pondělí 6. prosince.

Mikuláši, andělé a čerti budou uklízet Centrální park

2. prosince 2021 v 08:44

Odpadky, plechovky, plastové lahve nebo sáčky. To vše posbírají během a za běhu. Akce je vhodná pro běžící čerty, chodící Mikuláše i anděly s kočárkem.

Praha 5: Mikuláš na ledě

30. listopadu 2021 v 10:41

V neděli 5. prosince dopoledne se můžete těšit na Mikuláše, který dorazí v doprovodu čerta a anděla. O program se postarají i mladé krasobruslařky a hokejisti z Nikolajky.

Praha 5 otevře kluziště

26. listopadu 2021 v 19:48

Od 1. prosince si budete moci na náměstí 14. října v Praze 5 zabruslit.

Bruslete jako Jean Gabin a Louis de Funès, zve Praha 1

19. listopadu 2021 v 10:08

Na Střeleckém ostrově se začne bruslit 1. prosince.

Discovery slaví milník na cestě k Zimním olympijským hrám

26. října 2021 ve 21:56

U příležitosti milníku 100 dní do Pekingu 2022 představila společnost Discovery své plány zahrnující nové pořady, které se budou vysílat během zimní sportovní sezóny až do Zimních olympijských her. Discovery dále rozšiřuje své renomé „Domova olympijských her v Evropě“ – rozsáhlá nabídka živých...

Další články
Nahoru