Dnes Úterý - oblacno 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Sportovní areály v Masné a Na Františku mají nového správce
Součástí areálu v Masné ulici je basketbalové hřiště. Foto: hristemasna.webnode.cz

Sportovní areály v Masné a Na Františku mají nového správce

Správu a dohled na hřištích Masná a Na Františku dočasně zajistí spolek LUDUS MAGNUS. O sportoviště se bude starat do konce letošního srpna. Praha 1 o tom informovala na sociálních sítích. O areály se od poloviny letošního ledna starala první městská část poté, co správu ukončil dosavadní provozovatel Sport-Technik Bohemia.    

„Od 13. do 31. března provozovatel zajistí chod sportovišť pro mateřské, základní a střední školy, od 1. dubna do 31. srpna letošního roku se brány sportovních ploch otevřou také veřejnosti,“ informovala městská část. 

Od dubna do srpna bude otevřeno každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin, přičemž všední dny v čase od 8 do 16 hodin budou vyhrazeny pro školy.

„Jedná se o krizové řešení do doby výběrového řízení na víceleté období. Do té doby je nutné zajistit transparentní způsob provozu s preferencí užívání školskými zařízeními. Životní prostředí také počítá s opravou herních prvků v havarijním stavu Na Františku a povrchu hřiště v Masné,“ uvedla místostarostka Prahy 1 pro životní prostředí Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1). 

V lednu letošního roku ukončil dosavadní dlouholetý provozovatel, společnost Sport-Technik Bohemia, správu sportovišť v ulici Masná a Na Františku, kterou převzala radnice Prahy, aby byl alespoň v omezené míře zajištěn provoz zejména pro žáky mateřských, základních a středních škol. 

Do výběrového řízení na dočasnou správu se přihlásilo celkem šest zájemců o provozování zmíněných hřišť, z nichž hodnotící komise vybrala spolek LUDUS MAGNUS, který podle městské části splnil všechny podmínky výběrového řízení včetně nejnižší ceny.


Autor: puc

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru