Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sportovní areály v Masné a Na Františku mají nového správce
Součástí areálu v Masné ulici je basketbalové hřiště. Foto: hristemasna.webnode.cz

Sportovní areály v Masné a Na Františku mají nového správce

Správu a dohled na hřištích Masná a Na Františku dočasně zajistí spolek LUDUS MAGNUS. O sportoviště se bude starat do konce letošního srpna. Praha 1 o tom informovala na sociálních sítích. O areály se od poloviny letošního ledna starala první městská část poté, co správu ukončil dosavadní provozovatel Sport-Technik Bohemia.    

„Od 13. do 31. března provozovatel zajistí chod sportovišť pro mateřské, základní a střední školy, od 1. dubna do 31. srpna letošního roku se brány sportovních ploch otevřou také veřejnosti,“ informovala městská část. 

Od dubna do srpna bude otevřeno každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin, přičemž všední dny v čase od 8 do 16 hodin budou vyhrazeny pro školy.

„Jedná se o krizové řešení do doby výběrového řízení na víceleté období. Do té doby je nutné zajistit transparentní způsob provozu s preferencí užívání školskými zařízeními. Životní prostředí také počítá s opravou herních prvků v havarijním stavu Na Františku a povrchu hřiště v Masné,“ uvedla místostarostka Prahy 1 pro životní prostředí Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1). 

V lednu letošního roku ukončil dosavadní dlouholetý provozovatel, společnost Sport-Technik Bohemia, správu sportovišť v ulici Masná a Na Františku, kterou převzala radnice Prahy, aby byl alespoň v omezené míře zajištěn provoz zejména pro žáky mateřských, základních a středních škol. 

Do výběrového řízení na dočasnou správu se přihlásilo celkem šest zájemců o provozování zmíněných hřišť, z nichž hodnotící komise vybrala spolek LUDUS MAGNUS, který podle městské části splnil všechny podmínky výběrového řízení včetně nejnižší ceny.


Autor: puc

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Zemědělci budou po blokádě demonstrovat na Malostranském náměstí

18. února 2024 v 09:03

Stovky zemědělců, kteří se chystají v pondělí ráno při protestu zablokovat pražskou magistrálu traktory a dalšími zemědělskými stroji, budou odpoledne demonstrovat na Malostranském náměstí. Od 15 hodin plánují projevy a večer na tiskové konferenci oznámí další postup. ČTK to řekl mluvčí protestní...

Další články
Nahoru