Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sportovní areály Na Františku a v Masné bude nově provozovat Praha 1
Sportovní areál Masná je v provozu celoročně, jeho součástí je i basketbalové hřiště. Foto: hristemasna.webnode.cz

Sportovní areály Na Františku a v Masné bude nově provozovat Praha 1

Dnes končí svoji činnost ve sportovních areálech Prahy 1 Na Františku a Masná jejich dosavadní provozovatel Sport-Technik Bohemia. První městská část oba areály převezme a co nejdříve na nich zahájí další, byť omezený provoz. Ten bude zaměřen na děti z mateřských, základních a středních škol. Trvat by měl do výběru nového provozovatele. V tiskové zprávě o tom informovali členové vedení první městské části.

„Chtěl bych velmi poděkovat majiteli Sport-Technik Bohemia panu Vopičkovi za roky spolupráce i za to, jak nám a občanům vyšel vstříc,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček (Piráti). V současné době je však provoz zejména ledové plochy energeticky velmi náročný a náklady na něj neúnosně narostly. „To, co Praha 1 na základě minulé smlouvy investovala za rok, nyní utratila za dva měsíce,“ zdůraznil David Bodeček. 

„Smlouva s dosavadním dlouholetým provozovatelem Sport-Technik Bohemia skončila už ke konci září loňského roku, předchozí vedení radnice ale včas nezajistilo výběr nového provozovatele. Při příchodu jeho nástupců tak už byly oba areály uzavřeny,“ sdělil mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo.   

Aby nedošlo k ohrožení hlavní bruslařské sezony pro děti i dospělé, ale i dalšího provozu a sportovního vyžití, dohodli se radní se společností Sport-Technik Bohemia na zajištění provozu obou areálů do 12. ledna 2023. 

„Snažili jsme se mnoha způsoby zajistit pokračování plného provozu. Hledali jsme možnost sponzoringu, jednali jsme s provozovatelem o prodloužení do konce ledna, kdy většinou zájem o bruslení končí. Současná energeticky nepříznivá doba to ale neumožnila,“ doplnila místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1). 

Městská část podle Bidla po převzetí a kontrole zahájí v co nejkratší době na obou sportovištích dočasný omezený provoz, aby zde zajistila možnost sportování dětí z mateřských, základních a středních škol. 

Provoz bude bez ledové plochy Na Františku a nafukovací haly v Masné. Předpokládaný termín zahájení dočasného omezeného provozu je od 16. ledna. „Tento režim bude fungovat do řádného a transparentního výběru nového provozovatele,“ upřesnil Bidlo. 

V současné době mohou zájemci o bruslení využívat kluziště na Střeleckém ostrově. Vstup je pro občany Prahy 1 zdarma. Na místě funguje občerstvení i půjčovna bruslí. 

Ledová plocha je také u čapadla Hollar na Smetanově nábřeží, kde je bezplatný vstup pro všechny návštěvníky. I zde je za poplatek k dispozici půjčování bruslí.


Autor: puc

Praha 6: na Kluzišti Vypich se bruslí do konce února

26. února 2024 v 09:44

Poslední den, kdy si moci na kluzišti klasicky zabruslit, bude ve čtvrtek 29. února. Led je podle organizátorů pořád v dobré kondici.

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Běžecká škola Prahy 4 slaví deset let

24. února 2024 v 08:20

V Praze 4 funguje Běžecká škola již deset let. Výročí oslaví závodem o pohár starosty městské části. Poběží se ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin.

Březnové plavání v bazénu Tyršova domu s Prahou 1

20. února 2024 v 11:39

Tradiční plavání s Prahou 1 se uskuteční 16. března od 14 hodin v bazénu Tyršova domu.

Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

18. února 2024 v 10:41

Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února rada městské části. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na...

RunCzech jde do jubilejní 30. sezony s řadou novinek

15. února 2024 v 10:22

Pořadatel běžeckých závodů RunCzech vstupuje do své jubilejní 30. sezony a má pro rok 2024 velké plány. Očekává letos například přes 100 tisíc přihlášených závodníků. I proto navýšil kapacitu pro 1/2Maraton Praha na 15 500 běžců. Nyní již vyprodaný závod, jehož běžecké pole průměrně tvoří více než...

Praha 1: Sport pro děti Na Františku

14. února 2024 v 07:54

Sportovní areál Na Františku pro děti a dospívající připravuje sportovní kroužky a letní sportovní kempy. V areálu se také až do února bruslí.

Poslední týden můžete bruslit na Letné

12. února 2024 ve 12:35

Na Letné se stále bruslí a kluziště bude v provozu do neděle 18. února, denně od 9 do 21 hodin.

Praha 1: Když fotbal pomáhá

5. února 2024 ve 12:40

Výstavu Jaromíra Bosáka najdete od 6. února na Malostranském náměstí.

Praha 1: Na Františku se bruslí i během jarních prázdnin

2. února 2024 v 06:40

Kluziště ve sportovním areálu Na Františku v Praze 1 je otevřeno i přes jarní prázdniny. Pokud to počasí dovolí, bude se bruslit a hrát hokej až do konce února.

CSOP Praha 15 přijme pečovatelku a zdravotní sestru

30. ledna 2024 ve 23:13

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) Praha 15 přijme pečovatelku a zdravotní sestru. Jedná se o práci na zkrácený úvazek. 

Bruslení za vysvědčení

30. ledna 2024 v 07:19

Děti, keré přinesou na Gutovku v Praze 10 v pátek 2. února vysvědčení, mohou zdarma bruslit.

Další články
Nahoru