Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Sportovní areály Na Františku a v Masné bude nově provozovat Praha 1
Sportovní areál Masná je v provozu celoročně, jeho součástí je i basketbalové hřiště. Foto: hristemasna.webnode.cz

Sportovní areály Na Františku a v Masné bude nově provozovat Praha 1

Dnes končí svoji činnost ve sportovních areálech Prahy 1 Na Františku a Masná jejich dosavadní provozovatel Sport-Technik Bohemia. První městská část oba areály převezme a co nejdříve na nich zahájí další, byť omezený provoz. Ten bude zaměřen na děti z mateřských, základních a středních škol. Trvat by měl do výběru nového provozovatele. V tiskové zprávě o tom informovali členové vedení první městské části.

„Chtěl bych velmi poděkovat majiteli Sport-Technik Bohemia panu Vopičkovi za roky spolupráce i za to, jak nám a občanům vyšel vstříc,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček (Piráti). V současné době je však provoz zejména ledové plochy energeticky velmi náročný a náklady na něj neúnosně narostly. „To, co Praha 1 na základě minulé smlouvy investovala za rok, nyní utratila za dva měsíce,“ zdůraznil David Bodeček. 

„Smlouva s dosavadním dlouholetým provozovatelem Sport-Technik Bohemia skončila už ke konci září loňského roku, předchozí vedení radnice ale včas nezajistilo výběr nového provozovatele. Při příchodu jeho nástupců tak už byly oba areály uzavřeny,“ sdělil mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo.   

Aby nedošlo k ohrožení hlavní bruslařské sezony pro děti i dospělé, ale i dalšího provozu a sportovního vyžití, dohodli se radní se společností Sport-Technik Bohemia na zajištění provozu obou areálů do 12. ledna 2023. 

„Snažili jsme se mnoha způsoby zajistit pokračování plného provozu. Hledali jsme možnost sponzoringu, jednali jsme s provozovatelem o prodloužení do konce ledna, kdy většinou zájem o bruslení končí. Současná energeticky nepříznivá doba to ale neumožnila,“ doplnila místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1). 

Městská část podle Bidla po převzetí a kontrole zahájí v co nejkratší době na obou sportovištích dočasný omezený provoz, aby zde zajistila možnost sportování dětí z mateřských, základních a středních škol. 

Provoz bude bez ledové plochy Na Františku a nafukovací haly v Masné. Předpokládaný termín zahájení dočasného omezeného provozu je od 16. ledna. „Tento režim bude fungovat do řádného a transparentního výběru nového provozovatele,“ upřesnil Bidlo. 

V současné době mohou zájemci o bruslení využívat kluziště na Střeleckém ostrově. Vstup je pro občany Prahy 1 zdarma. Na místě funguje občerstvení i půjčovna bruslí. 

Ledová plocha je také u čapadla Hollar na Smetanově nábřeží, kde je bezplatný vstup pro všechny návštěvníky. I zde je za poplatek k dispozici půjčování bruslí.


Autor: puc

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

V Dolních Chabrech se v létě uskuteční fotbalový kemp Vladimíra Šmicera

17. ledna 2023 v 05:18

Fotbalový kemp Vladimíra Šmicera se uskuteční​ ve dnech 24. až 28. července 2023 v Praze, ve sportovním areálu SK Dolní Chabry. Program pro mladé fotbalisty bude připraven každý den od 8 do 16 hod. Zázemí je pro Vladimír Šmicera domácím prostředí, jelikož zde působí jako předseda místního...

Na brusle na Pankrác

10. ledna 2023 v 07:16

Venkovní kluziště o velikosti 600 metrů čtverečních najdete před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Na stadionu Bronzová se bruslí i v lednu

6. ledna 2023 v 07:36

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájil provoz v listopadu loňského roku. Bruslit se bude i v lednu.

innogy WINTER RUN 2023: První dva termíny letošního ročníku budou přesunuty

5. ledna 2023 ve 12:25

Začátek roku tradičně patří seriálu innogy Winter Run. Z důvodu teplého počasí a špatných sněhových podmínek se 6.-7. ledna se odkládají akce na Dolní Moravě a 13.-14. ledna na Lipně.

Hledání nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022 pokračuje i v lednu

2. ledna 2023 v 09:57

Sportovci Prahy 4 si zaslouží za své výjimečné výkony získat ocenění a jejich úspěchy ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022.

innogy WINTER RUN 2023 bude ve znamení tučňáků

27. prosince 2022 v 16:35

Začátek roku tradičně patří seriálu innogy Winter Run. Na výběr jsou tradičně tratě na čtyři nebo osm kilometrů a díky závodům můžete poznat česká města. Seriál začíná 7. ledna v Hradci Králové, pokračuje v Brně a dále zamíří do Českých Budějovic, Ostravy, Olomouce a končí 18. února...

Praha 4: Novoroční výběh

25. prosince 2022 v 19:25

Tradiční Novoroční výběh Běžecké školy Prahy 4 se uskuteční 1. ledna 2023 ve 12 hodin. Sraz účastníků je před vchodem do Žlutých lázní.

Další články
Nahoru