Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Sportovní areály Na Františku a v Masné bude nově provozovat Praha 1
Sportovní areál Masná je v provozu celoročně, jeho součástí je i basketbalové hřiště. Foto: hristemasna.webnode.cz

Sportovní areály Na Františku a v Masné bude nově provozovat Praha 1

Dnes končí svoji činnost ve sportovních areálech Prahy 1 Na Františku a Masná jejich dosavadní provozovatel Sport-Technik Bohemia. První městská část oba areály převezme a co nejdříve na nich zahájí další, byť omezený provoz. Ten bude zaměřen na děti z mateřských, základních a středních škol. Trvat by měl do výběru nového provozovatele. V tiskové zprávě o tom informovali členové vedení první městské části.

„Chtěl bych velmi poděkovat majiteli Sport-Technik Bohemia panu Vopičkovi za roky spolupráce i za to, jak nám a občanům vyšel vstříc,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček (Piráti). V současné době je však provoz zejména ledové plochy energeticky velmi náročný a náklady na něj neúnosně narostly. „To, co Praha 1 na základě minulé smlouvy investovala za rok, nyní utratila za dva měsíce,“ zdůraznil David Bodeček. 

„Smlouva s dosavadním dlouholetým provozovatelem Sport-Technik Bohemia skončila už ke konci září loňského roku, předchozí vedení radnice ale včas nezajistilo výběr nového provozovatele. Při příchodu jeho nástupců tak už byly oba areály uzavřeny,“ sdělil mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo.   

Aby nedošlo k ohrožení hlavní bruslařské sezony pro děti i dospělé, ale i dalšího provozu a sportovního vyžití, dohodli se radní se společností Sport-Technik Bohemia na zajištění provozu obou areálů do 12. ledna 2023. 

„Snažili jsme se mnoha způsoby zajistit pokračování plného provozu. Hledali jsme možnost sponzoringu, jednali jsme s provozovatelem o prodloužení do konce ledna, kdy většinou zájem o bruslení končí. Současná energeticky nepříznivá doba to ale neumožnila,“ doplnila místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1). 

Městská část podle Bidla po převzetí a kontrole zahájí v co nejkratší době na obou sportovištích dočasný omezený provoz, aby zde zajistila možnost sportování dětí z mateřských, základních a středních škol. 

Provoz bude bez ledové plochy Na Františku a nafukovací haly v Masné. Předpokládaný termín zahájení dočasného omezeného provozu je od 16. ledna. „Tento režim bude fungovat do řádného a transparentního výběru nového provozovatele,“ upřesnil Bidlo. 

V současné době mohou zájemci o bruslení využívat kluziště na Střeleckém ostrově. Vstup je pro občany Prahy 1 zdarma. Na místě funguje občerstvení i půjčovna bruslí. 

Ledová plocha je také u čapadla Hollar na Smetanově nábřeží, kde je bezplatný vstup pro všechny návštěvníky. I zde je za poplatek k dispozici půjčování bruslí.


Autor: puc

Na Dvojce se veslovalo

21. května 2023 v 17:15

Celorepublikový projekt Česko vesluje poprvé ve své historii zavítal do metropole. Soutěž žáků základních škol Prahy 2 v trenažérovém veslování se konala v pátek 19. května na náměstí Míru. A kdo chtěl, mohl si zaveslovat na trenažéru, prohlédnout veslařské vybavení nebo se potkat...

Turnaj v tenisu o pohár starosty v ZŠ Bratří Venclíků

11. května 2023 v 16:38

Turnaj ve čtyřhře pro neregistrované dospělé hráče v tenisu o pohár starosty Prahy 14 se uskuteční v sobotu 27. května od 8 hodin na kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Charitativní běh v Milíčovském lese

11. května 2023 v 07:25

V Milíčovském lese na dětském hřišti Vodnická odstartuje dne 13. května v 15 hodin charitativní běh.

Běh metropole Prahy 11

10. května 2023 ve 12:41

V neděli 14. května v 10 hodin odstartuje Běh metropole Prahy 11.

Praha 13: V Třebonicích se bude hrát nohejbal

10. května 2023 v 07:22

Nohejbalový turnaj se hraje 20. května. Výtěžek dostanou mladí hasiči z Třebonic.

Večerní Svěrácká 10

6. května 2023 ve 20:55

Běh přírodou pro celou rodinu v okolí Černého Mostu na 5 a 10 km a závod dětí se uskuteční v sobotu 25. května. Startuje se na Plechárně v 16 hodin.

Sportovní rodinné hry v Centrálním parku

6. května 2023 v 09:29

V pátek 12. května se koná od 15:30 hodin  již 11. ročník Sportovních rodinných her. Poprvé v historii se akce uskuteční v Centrálním parku Prahy 13. Akce je vhodná již pro děti od 2 let ale na své si přijdou i školní děti, které chtějí zažít se svými rodiči nebo prarodiči odpoledne plné...

Běh pro Paměť národa: Za všechny, kteří se nevzdali

5. května 2023 v 05:50

Na jedenácti místech se v květnu poběží za všechny, kteří se nevzdali. Nezisková organizace Post Bellum pořádá osmý ročník Běhu pro Paměť národa. Běžci symbolicky věnují svůj sportovní výkon tomu, kdo je inspiruje k vytrvalosti nebo jehož příběh chtějí připomenout. Nejčastěji běží za dědu,...

Venkovní lekce jógy v Praze 10

4. května 2023 v 07:16

Úterky a čtvrtky od 2. května na Desítce patří hodinám jógy.

Nordic walking ve středu v Malešickém parku

2. května 2023 v 16:25

Až do 28. června probíhají v Malešickém parku v Praze 10 od 9:30 do 11 hodin lekce nordic walking.

Kurzy sebeobrany pro občany Prahy 14 zdarma

28. dubna 2023 v 09:25

Praha 14 pořádá v rámci programu prevence kriminality kurzy osobní bezpečnosti. Lekce proběhnou vždy 1× týdně pod vedením lektorů teoretického a sebeobranného systému Krav Maga. Kurz je pro občany zdarma.

Venkovní lekce jógy v Praze 10 začínají v květnu

25. dubna 2023 ve 21:19

Úterky a čtvrtky od 2. května budou na Desítce patřit hodinám jógy. V Malešicích a na Zahradním městě se bude cvičit od 18 do 19 hodin. Lekce jsou zdarma a bez registrace.

Káranský vodovodník zve do přírody

19. dubna 2023 v 17:32

Sportovní den pro děti i dospělé v soboru 13. května od 10 do 17 hodin. Čekají na vás cyklotrasy o délce 22 km nebo 42 km, trasa pro běžce nebo pěší o délce 12 km, prohlídka úpravny vody Káraný a doprovodný program pro děti i dospělé.

Další články
Nahoru