dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Sportoviště pro všechny generace na Velké Ohradě
Rekonstruované sportovní hřiště na sídlišti Velká Ohrada. Foto: Dan Novotný

Sportoviště pro všechny generace na Velké Ohradě

Včera bylo slavnostně uvedeno do provozu nově rekonstruované sportovní hřiště v jihozápadním vnitrobloku sídliště Velká Ohrada.

Sportovní hřiště bylo původně postaveno koncem devadesátých let a již neodpovídalo dnešním standardům. V průběhu rekonstrukce byl na hřiště položen nový moderní pryžový povrch, který sníží hlučnost a zvýší bezpečnost hřiště.

Cílem bylo vytvořit bezpečné multifunkční sportovní hřiště, které bude sloužit různým věkovým skupinám obyvatel. Proto jsou na ploše hřiště namalovány obrázky využitelné pro hry menších dětí – skok do dálky, bludiště, krokodýl, twister. Pro ty větší a dospělé bylo obnoveno basketbalové hřiště, kde byly nainstalovány nové koše.  

Bylo opraveno a nově natřeno oplocení, vyměněny lavičky, doplněny venkovní žebřiny a koš. Byla také obnovena přístupová cesta na hřiště a místo zrušené betonové plochy u bývalého vstupu byl založen trávník. Městská část Praha 13 zaplatila za rekonstrukci sportoviště celkem 1,5 milionu korun.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru