Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města

Sport, tanec, jízda na koni. Praha 14 se těší na tradiční Volnofest

Praha 14 zve na třetí ročník festivalu Volnofest, na kterém místní neziskové organizace, spolky či sportovní kluby každoročně prezentují pestrou nabídku kroužků a dalších volnočasových aktivit. I tentokrát se akce uskuteční v parku U Čeňku na Černém Mostě – za volnočasovým centrem Plechárna, 17. září od 13 do 19 hodin. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

„Akce cílí primárně na děti, ale na své si přijdou i dospělí. Všechny aktivity připravené organizacemi si návštěvníci budou moci na vlastní kůži vyzkoušet. Chceme tak dětem a jejich rodičům usnadnit rozhodování, jaký kroužek, ať už sportovní nebo zájmový, v začínajícím školním roce zvolit,“ uvedla 1. místostarostka Prahy 14 Zuzana Jelenová, která má kulturu, sport a volný čas v gesci.

Také v letošním roce budou aktivity na více než třiceti stanovištích propojené soutěží, za jejíž zvládnutí účastníci získají malou odměnu. Čekají je kontaktní sporty, tanec, jízda na koni, tvoření v kreativních dílničkách či třeba výuka správného psího výcviku.

„Celé odpoledne budou na pódiu i mimo něj probíhat exhibiční vystoupení, akci osvěží i chůdaři či možnost vyzkoušet si malbu pískem. Děti potěší připravené divadelní představení, skákací hrad nebo například malování na obličej. Také letos se na Volnofestu návštěvníci budou moci setkat s vojáky či policisty a zhlédnout dynamickou ukázku zásahu. Večer návštěvníky čeká koncert kapely Botox,“ upřesnila místostarostka.
Novinkou letošního ročníku je soutěž v malování na chodníku, jejíž účastníci mohou v losování získat zajímavé ceny.

Volnofest doplní i informační stan městské části, v němž budou zaměstnanci úřadu sbírat od přítomných zájemců podněty k rozvoji městské části. Tyto podněty budou zohledněny při zpracovávání aktualizace akčního plánu na nadcházející dva roky – dokumentu, který konkretizuje Strategický plán rozvoje městské části Praha 14 na roky 2015 až 2025.

Stejně jako v uplynulých letech městská část pro návštěvníky připravila vratné, zálohované kelímky s motivy dominant Prahy 14. Radnice takto přispívá ke snižování produkce odpadu.


Autor: Cen

Den zdraví 2022

Dnes v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Hudební salón Café crème představí v říjnu dvě sólistky

Včera v 19:59

Již 14 let nabízí Hudební salón Café crème dramturgicky ojedinělé projekty v oblasti klasické hudby. Svou uměleckou úrovní si vysloužil záštitu Pražského jara, v jehož prostorách – v kostele sv. Vavřince, se odehrává. V říjnu bude mít hostitelka, přední česká cembalistka Monika Knoblochová, tu...

Praha 1: Varhanní nešpory maltézských rytířů

Včera v 10:09

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory radnice Prahy 1 v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem koncert duchovní hudby v pondělí 10. října...

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Praha 14: Kurzy sebeobrany pro seniory

27. září 2022 v 11:22

V pondělí 3. října začínají na Plechárně kurzy sebeobrany pro seniory. Volná místa stále jsou a kurz je zdarma.

Další krátké zprávy
Nahoru