Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.

Sport, tanec, jízda na koni. Praha 14 se těší na tradiční Volnofest

Praha 14 zve na třetí ročník festivalu Volnofest, na kterém místní neziskové organizace, spolky či sportovní kluby každoročně prezentují pestrou nabídku kroužků a dalších volnočasových aktivit. I tentokrát se akce uskuteční v parku U Čeňku na Černém Mostě – za volnočasovým centrem Plechárna, 17. září od 13 do 19 hodin. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

„Akce cílí primárně na děti, ale na své si přijdou i dospělí. Všechny aktivity připravené organizacemi si návštěvníci budou moci na vlastní kůži vyzkoušet. Chceme tak dětem a jejich rodičům usnadnit rozhodování, jaký kroužek, ať už sportovní nebo zájmový, v začínajícím školním roce zvolit,“ uvedla 1. místostarostka Prahy 14 Zuzana Jelenová, která má kulturu, sport a volný čas v gesci.

Také v letošním roce budou aktivity na více než třiceti stanovištích propojené soutěží, za jejíž zvládnutí účastníci získají malou odměnu. Čekají je kontaktní sporty, tanec, jízda na koni, tvoření v kreativních dílničkách či třeba výuka správného psího výcviku.

„Celé odpoledne budou na pódiu i mimo něj probíhat exhibiční vystoupení, akci osvěží i chůdaři či možnost vyzkoušet si malbu pískem. Děti potěší připravené divadelní představení, skákací hrad nebo například malování na obličej. Také letos se na Volnofestu návštěvníci budou moci setkat s vojáky či policisty a zhlédnout dynamickou ukázku zásahu. Večer návštěvníky čeká koncert kapely Botox,“ upřesnila místostarostka.
Novinkou letošního ročníku je soutěž v malování na chodníku, jejíž účastníci mohou v losování získat zajímavé ceny.

Volnofest doplní i informační stan městské části, v němž budou zaměstnanci úřadu sbírat od přítomných zájemců podněty k rozvoji městské části. Tyto podněty budou zohledněny při zpracovávání aktualizace akčního plánu na nadcházející dva roky – dokumentu, který konkretizuje Strategický plán rozvoje městské části Praha 14 na roky 2015 až 2025.

Stejně jako v uplynulých letech městská část pro návštěvníky připravila vratné, zálohované kelímky s motivy dominant Prahy 14. Radnice takto přispívá ke snižování produkce odpadu.


Autor: Cen

Felix Weiß: Zahradní ptáci

Včera ve 20:17

Zahradou se prohání pták – ale jaký druh a jak ho jen poznat? Tento atlas vám to usnadní. S pomocí jasných charakteristik a podrobných ilustrací lze rychle zúžit okruh možných kandidátů. 

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Senioři Prahy 2 mohou zahradničit

Včera v 08:40

Senioři z klubu Dvojka pro seniory mají skvělou novinku – nový kroužek zahradničení. Na propůjčené zahrádce a ve skleníku u základní školy Na Smetance se mohou setkávat a společně zahradničit. 

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Roman Kodet: Příběh samurajů

12. dubna 2024 v 17:59

Japonští středověcí válečníci – samurajové – se stali jedním ze symbolů Země vycházejícího slunce. Jejich zobrazení v nesčetných filmech, knihách či komiksech jim propůjčilo téměř mytickou podobu neohrožených bojovníků, jejichž meče rozsévaly smrt na bitevních...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru