dnes
Pátek - zatazeno
0°C
zítra
Sobota - zatazeno
0°C
pozítří
Neděle - zatazeno
0°C
Sport, děti a Pražský okruh. V Senátu bych dělal to, co už roky, říká Petr Sýkora z Prahy 11
Petr Sýkora vede děti ke sportu. Fotbalový klub, který před lety založil, už má dnes stovky členů. Foto: archiv

Sport, děti a Pražský okruh. V Senátu bych dělal to, co už roky, říká Petr Sýkora z Prahy 11

Do prvního kola senátních voleb zbývá už jen pár dní. V Praze půjdou voliči ve třech obvodech – Praze 6,10 a 11. Nejvíce kandidátů je na jedenáctce, jasné favority mezi třinácti jmény nenajdete. Je mezi nimi i Petr Sýkora (JM-ND), který je výraznou postavou boje za dostavbu Pražského okruhu v úseku, který by propojil hradeckou a brněnskou dálnici a dostal kamiony z Jižní spojky.

Jak budou probíhat poslední okamžiky vaší kampaně?
Budou probíhat úplně stejně jako uplynulé dny. Dopoledne v některé z mateřských škol na Jižním Městě, kde se již pět let bezplatně věnuji rozvoji pohybového nadání dětí a fotbalu. Odpoledne pak půjdu mezi občany a budu rozdávat své volební noviny a diskutovat s nimi o tom, čím a jak jim mohu být prospěšný především v mé hlavní snaze – dostavbě Pražského okruhu a odvedení kamionové dopravy z centra města. Okolo toho se točí i většina rozhovorů s lidmi, stejně jako sport a jeho financování.

sykora-2-nahled

Demonstrace za dostavbu Pražského okruhu

Čím se lišíte od vašich protivníků v bitvě o Senát?
Zatímco téměř všichni slibují, co všechno budou dělat, až se stanou senátory, tak já to již mezitím dlouho dělám.  Další kandidáti mluví o bezpečnosti a prevenci a protidrogové prevenci – já již na tom pracuji téměř šest let. Chodím do školek a vedu děti ke sportu, založil jsem tady před šesti lety fotbalový klub FK Dukla JM, který má dnes 350 členů. Dokážete si představit lepší boj s kriminalitou, než že se budete věnovat výchově mládeže? Já tedy ne. To samé se týká Pražského okruhu. Je tady ještě někdo jiný kromě mě, kdo zastavil dopravu v Uhříněvsi a upozornil na problém celou republiku? Je tady ještě někdo jiný, kdo zorganizoval demonstraci a pochod Spořilovskou? To všechno jsem udělal, abych upozornil na problém chybějící části Pražského okruhu, takzvané. 511. Dokázal jsem to zorganizovat jako pouhý občan. A teď si představte ty možnosti, kdybych byl senátorem.
 

sykora-3-nahled

Kontaktní kampaň před senátními volbami

Pokud vás voliči pošlou do druhého kola, čím se je během pár dní pokusíte přesvědčit, aby vám dali hlas?
Jestli mě voliči pošlou do druhého kola, tak jsem vlastně vítěz. Na Jižním Městě  žiji 30 let. Lidé mě znají především jako sportovce trenéra, který trénuje jejich děti. Mýma rukama jich prošlo opravdu mnoho. V politice jsem však teprve dva roky a jsem, jak se říká, „no name". Nemám v zádech žádnou velkou politickou stranu. Každého voliče musím oslovit osobně a přesvědčit ho, aby mě šel volit. Postup do druhého kola by pro mě byl i signál, že už mají lidé dost politiků i politiky tradičních velkých stran.

Pokud se nakonec dostanete do Senátu, jaké budou vaše priority?
Dostavba Pražského okruhu 511, tam mě bude hodně slyšet. Dále sport, jeho spravedlivé a transparentní financování a také bezpečnost a s ní spojená prevence.  

O co byste se v Senátu ve prospěch obyvatel Prahy 11 zasazoval?
Stejná odpověď. Nečekejte ode mě žádná moudra ani plané sliby. Budu dělat to v čem jsem dobrý a co už léta dělám. Sport, děti a Pražský okruh.

kamiony-sporilov-nahled Jak si myslíte, že se bude situace kolem dostavby Pražského okruhu na jihozápadu metropole, o kterou se hodně zasazujete, vyvíjet v následujících měsících a letech?
Byl bych opravdu nerad, kdyby se teď k okruhu hlásili politici jen proto, že jsou volby. Já se budu o dostavbu 511 rvát ať se senátorem stanu, nebo ne.  Každopádně si myslím, že to bude ještě dlouhý boj. Ale když bude potřeba, zmobilizuji všechny Spořilováky i lidi z Uhříněvsi a Jižního Města a budeme znovu demonstrovat. Dokud to nebude hotové!


Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

Včera v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

Včera v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

Včera v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru