dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Sport, děti a Pražský okruh. V Senátu bych dělal to, co už roky, říká Petr Sýkora z Prahy 11
Petr Sýkora vede děti ke sportu. Fotbalový klub, který před lety založil, už má dnes stovky členů. Foto: archiv

Sport, děti a Pražský okruh. V Senátu bych dělal to, co už roky, říká Petr Sýkora z Prahy 11

Do prvního kola senátních voleb zbývá už jen pár dní. V Praze půjdou voliči ve třech obvodech – Praze 6,10 a 11. Nejvíce kandidátů je na jedenáctce, jasné favority mezi třinácti jmény nenajdete. Je mezi nimi i Petr Sýkora (JM-ND), který je výraznou postavou boje za dostavbu Pražského okruhu v úseku, který by propojil hradeckou a brněnskou dálnici a dostal kamiony z Jižní spojky.

Jak budou probíhat poslední okamžiky vaší kampaně?
Budou probíhat úplně stejně jako uplynulé dny. Dopoledne v některé z mateřských škol na Jižním Městě, kde se již pět let bezplatně věnuji rozvoji pohybového nadání dětí a fotbalu. Odpoledne pak půjdu mezi občany a budu rozdávat své volební noviny a diskutovat s nimi o tom, čím a jak jim mohu být prospěšný především v mé hlavní snaze – dostavbě Pražského okruhu a odvedení kamionové dopravy z centra města. Okolo toho se točí i většina rozhovorů s lidmi, stejně jako sport a jeho financování.

sykora-2-nahled

Demonstrace za dostavbu Pražského okruhu

Čím se lišíte od vašich protivníků v bitvě o Senát?
Zatímco téměř všichni slibují, co všechno budou dělat, až se stanou senátory, tak já to již mezitím dlouho dělám.  Další kandidáti mluví o bezpečnosti a prevenci a protidrogové prevenci – já již na tom pracuji téměř šest let. Chodím do školek a vedu děti ke sportu, založil jsem tady před šesti lety fotbalový klub FK Dukla JM, který má dnes 350 členů. Dokážete si představit lepší boj s kriminalitou, než že se budete věnovat výchově mládeže? Já tedy ne. To samé se týká Pražského okruhu. Je tady ještě někdo jiný kromě mě, kdo zastavil dopravu v Uhříněvsi a upozornil na problém celou republiku? Je tady ještě někdo jiný, kdo zorganizoval demonstraci a pochod Spořilovskou? To všechno jsem udělal, abych upozornil na problém chybějící části Pražského okruhu, takzvané. 511. Dokázal jsem to zorganizovat jako pouhý občan. A teď si představte ty možnosti, kdybych byl senátorem.
 

sykora-3-nahled

Kontaktní kampaň před senátními volbami

Pokud vás voliči pošlou do druhého kola, čím se je během pár dní pokusíte přesvědčit, aby vám dali hlas?
Jestli mě voliči pošlou do druhého kola, tak jsem vlastně vítěz. Na Jižním Městě  žiji 30 let. Lidé mě znají především jako sportovce trenéra, který trénuje jejich děti. Mýma rukama jich prošlo opravdu mnoho. V politice jsem však teprve dva roky a jsem, jak se říká, „no name". Nemám v zádech žádnou velkou politickou stranu. Každého voliče musím oslovit osobně a přesvědčit ho, aby mě šel volit. Postup do druhého kola by pro mě byl i signál, že už mají lidé dost politiků i politiky tradičních velkých stran.

Pokud se nakonec dostanete do Senátu, jaké budou vaše priority?
Dostavba Pražského okruhu 511, tam mě bude hodně slyšet. Dále sport, jeho spravedlivé a transparentní financování a také bezpečnost a s ní spojená prevence.  

O co byste se v Senátu ve prospěch obyvatel Prahy 11 zasazoval?
Stejná odpověď. Nečekejte ode mě žádná moudra ani plané sliby. Budu dělat to v čem jsem dobrý a co už léta dělám. Sport, děti a Pražský okruh.

kamiony-sporilov-nahled Jak si myslíte, že se bude situace kolem dostavby Pražského okruhu na jihozápadu metropole, o kterou se hodně zasazujete, vyvíjet v následujících měsících a letech?
Byl bych opravdu nerad, kdyby se teď k okruhu hlásili politici jen proto, že jsou volby. Já se budu o dostavbu 511 rvát ať se senátorem stanu, nebo ne.  Každopádně si myslím, že to bude ještě dlouhý boj. Ale když bude potřeba, zmobilizuji všechny Spořilováky i lidi z Uhříněvsi a Jižního Města a budeme znovu demonstrovat. Dokud to nebude hotové!


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

20. března 2019 v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

20. března 2019 ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru