Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Spor ukončen, Praha už může Mystic Skateparku garantovat pokračování na Štvanici
Štvanický areál. Zdroj foto: Mystic Skatepark Štvanice

Spor ukončen, Praha už může Mystic Skateparku garantovat pokračování na Štvanici

Pražští radní v pondělí schválili pronájem pozemku o výměře 3 378 metrů čtverečních pod skateparkem na ostrově Štvanice stávajícímu provozovateli. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Spolek Mystic Skatepark Štvanice pozemek na Štvanici užívá již od roku 1997. „Uzavřít nájemní smlouvu dosud nebylo možné, kvůli soudnímu sporu, nyní již ukončenému, s bývalým nájemcem ostrova Štvanice. Absence řádné nájemní smlouvy diskvalifikovala spolek z dotačních titulů na investice a provoz zařízení,“ sdělil mluvčí.  

Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou s výpovědní dobou jeden rok s nájemným 169 000 korun ročně. 

Spolek pečuje o pozemek i okolí, v roce 2000 nad skateparkem vybudoval mobilní zastřešení z vlastních prostředků a za přispění Prahy v rámci grantů.

Vznikl tak jediný zastřešený skatepark v České republice a střední Evropě, který umožňuje využívat sportoviště celoročně a za každého počasí.

Skatepark je denně otevřen pro veřejnost. Od roku 1997 pořádá spolek světový pohár ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup.

„O přesné podobě revitalizace ostrova Štvanice s koaličními partnery zatím diskutujeme, ale myslím, že skatepark k sportovnímu charakteru ostrova rozhodně patří. Nájemce se smluvně zavazuje akceptovat úpravy na pozemku, které vyplynou z připravovaného Manuálu vize ostrova,“ řekl pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).


Autor: Jan Puci

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

Včera v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

Včera v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Další články
Nahoru