Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Spor o dejvickou „nádražku" pokračuje, Správa železnic vypsala soutěž na pronájem
Pohled z ulice Václavkova. Foto: archiv

Spor o dejvickou „nádražku" pokračuje, Správa železnic vypsala soutěž na pronájem

Správa železnic (SŽ) vypsala výběrové řízení na nájemce prostor v budově pražského dejvického nádraží, kde se nachází oblíbená nádražní restaurace. ČTK to sdělil mluvčí státní organizace Dušan Gavenda. Záměr SŽ odmítá provozovatel podniku, který postup ve vyjádření označil za „netransparentní frašku". Gavenda k tomu uvedl, že restaurace nyní prostory užívá bez nájemní smlouvy, která skončila v polovině roku 2022.

Spor mezi SŽ, tehdy ještě Správou železniční dopravní cesty, a provozovatelem slavné dejvické „nádražky" vznikl již před několika lety kvůli zvýšení nájmu. Na obranu podniku se tehdy vzedmula vlna podpory a vznikla petice, nakonec se strany dohodly na prodloužení smlouvy právě do poloviny roku 2022. Podle Gavendy po tomto datu nová smlouva uzavřena nebyla.

Mluvčí uvedl, že provozovatel Martin Ullmann neuspěl u soudu, kde se domáhal zachování nájmu. „Všechny tři iniciované soudní spory pan Ullmann prohrál, z toho dva pravomocně – neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu ČR ani s ústavní stížností před Ústavním soudem. Zatím nepravomocně prohrál i poslední spor," řekl Gavenda.

Ullmann podle svého nedávného vyjádření na sociálních sítích postup SŽ považuje za netransparentní, výběr nového nájemce je podle něj předem domluven a za zachování podniku bude bojovat všemi právními kroky. Na pátek 28. června svolal do restaurace akci na její podporu s pivem za polovinu.

Gavenda uvedl, že z právního pohledu jsou prostory volné a SŽ je proto nabízí k pronájmu standardní cestou veřejné soutěže, které se může zúčastnit každý včetně Ullmanna. „V podmínkách ho nediskriminuje dokonce ani dosavadní protiprávní jednání vůči SŽ, soutěže se tak může zúčastnit a svůj současný stav zlegalizovat," dodal.


Autor: ČTK

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Dnes v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Dnes v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Sociální poradenské centrum Prahy 10 pomáhá už půl roku

Dnes ve 12:46

Centrum v přízemí úřadu ve Vinohradské ulici je tu pro všechny, kteří potřebují poradit v různých životních situacích jako jsou příspěvky a sociální dávky, podpora, pomoc seniorům nebo právní poradenství, které je zdarma.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Dnes v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru