dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Povodně 2013

Spolupráce Prahy a Říčan

Úzká spolupráce při řešení havarijního stavu Mlýnského rybníka byla během posledních dnů navázána mezi Hlavním městem Prahou a městem Říčany. V nejhorších povodňových dnech opakovaně hrozilo, že se hráz rybníka nekontrolovaně protrhne a zaplaví pražskou Libeň.

Hráz rybníka proto několikrát zkontroloval 1. náměstek pověřený kompetencemi primátora hlavního města Prahy Tomáš Hudeček a člen krizového štábu a předseda komise na odstraňování následků povodně Jiří Vávra.

Na místě se setkali se starostou města Vladimírem Kořenem a dalšími odborníky. Vzhledem k předpokládanému výskytu dalších dešťových srážek v následujících dnech se rozhodli přistoupit k provedení preventivních opatření, především k vybagrování otvoru v hrázi rybníka a odstranění sedimentu z nátoku do tohoto otvoru. Zároveň bude zajištěn trvalý odtok Mlýnského rybníka otevřením vypouštěcího zařízení.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru