Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Spolupráce Komunitního centra Prádelna se Staropramenem pokračuje
Senioři z KC Prádelna při prohlídce pivovaru. Foto: P5

Spolupráce Komunitního centra Prádelna se Staropramenem pokračuje

Také druhý prázdninový měsíc přináší návštěvníkům Komunitního centra Prádelna bohatý program. V srpnu si mohou senioři zacvičit na zahradě, zahrát stolní tenis nebo pétanque či se vydat na celodenní poznávací výlety mimo hlavní město. Uvedl to radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO).

Nechybí ani open air koncert v podání známých a oblíbených interpretů – Dany Kláskové a Pavla Skalického. Tentokrát ponese název „Ku Praze uhání vlak aneb písničky pražských hospůdek a kabaretů“ a uskuteční se v úterý 16. srpna od 17 hodin. 

V srpnu se také nabízí příležitost navštívit Letní Staropramen iKavárnu, kde jsou k dispozici notebooky s připojením na internet poskytující tak zázemí pro kontrolu e-mailů, rozeslání fotografií z letních akcí nebo přečtení aktualit ve společenském i kulturním dění. 

Toto je určeno především pro seniory, kteří doma nedisponují potřebným vybavením. Specialitou letní verze této internetové kavárny je však navíc možnost ochutnat nealkoholický nápoj z produkce Pivovaru Staropramen. 

Je to další forma dlouhodobé spolupráce s firmou, která v rámci společenské odpovědnosti a péči o lokalitu komunitní centrum podporuje. 

Kromě výše uvedené produktové podpory, která se nevztahuje pouze na zmiňovanou iKavárnu, nýbrž také na různé vernisáže a podobné společenské akce, společnost organizuje každoroční akci Community Days neboli Dny, kdy pomáháme, během nichž se zvelebují a vybavují prostory centra.

Vrchol letního programu pro seniory pak již několik posledních let představuje exkurze právě do Pivovaru Staropramen, jež bývá spojená s degustací piv. Letos se uskuteční na úplný závěr léta, ve čtvrtek 1. září. Počet návštěvníků je omezen a zájemci se musí předem přihlásit na e-mailu: kcpradelna@seznam.cz. 

„Spolupráce jedné z nejvýznamnějších místních firem s naším komunitním centrem je příkladem kvalitního a funkčního projektu propojujícího dva odlišné světy. Osobně se zúčastňuji seniorských exkurzí do Pivovaru Staropramen a vždy spolu s návštěvníky oceňuji vstřícnost a profesionalitu všech zaměstnanců vůči našim seniorům,“ sdělil radní Petr Lachnit.


Autor: Hla

Farmářské trhy v Praze 11 začnou v pondělí

Včera v 11:13

Farmářské trhy Prahy 11 začínají v pondělí 3. dubna. Konat se budou každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin na tradičním místě, u Komunitního centra Matky Terezy, až do středy 29. listopadu.

Praha 14: Zeměhrádky pro seniory

Včera v 08:03

Ve středu 19. dubna se ve Volnočasovém centru H55 koná v rámci Dnů Země Prahy 14 akce pro seniory Zeměhrádky.

V šest U Kalicha

31. března 2023 v 09:07

Praha 2 připomíná narození spisovatele, novináře, autora Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška, od jehož narození uplyne 30. dubna 140 let. Zábavný večer věnovaný Haškovi se koná v Hostinci U Kalicha 26. dubna.

Grill fest na náplavce

30. března 2023 ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

30. března 2023 v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

30. března 2023 ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

29. března 2023 ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

První jarní den seniorů Prahy 13

28. března 2023 ve 13:27

Senioři Prahy 13 symbolicky společně oslavili první jarní den. Starosta David Vodrážka předal klientkám a klientům Střediska sociálních služeb Prahy 13 a také Domova třetího věku Zity Kabátové petrklíče.

Další články
Nahoru