dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Dva frajírci v centru: Hulvátským pokřikem „Chcípni!“ zavařil kamarádovi. A sobě také…

Když kontrolovali policisté v úterý večer v ulici Vrchlického osobní auto, projela kolem nich bílá audina. Z okna sporťáku zařval hulvát „Chcípni!“. Policisté začali auto pronásledovat. „Ze strany křiklouna se totiž mohlo jednat o vážně myšlenou a velice nebezpečnou výhrůžku komukoliv ze zúčastněných, a proto bylo na místě zjistit skutečný stav věci,“ vysvětlil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Řidič Audi navíc razantně zrychlil jízdu, a dokonce projel s policisty za zády jednu z křižovatek v ulici Vrchlického na červenou. Jiná hlídka zablokovala ulici Vrchlického v křižovatce s ulicí Tomáškova. Pronásledování tak trvalo jen pár okamžiků.

Policisté podrobili řidiče orientačním dechovým zkouškám, které měly v obou případech pozitivní výsledek. Na displeji přístroje se vždy objevila hodnota dosahující téměř 1,3 promile. Z toho důvodu je nyní řidič podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

A spravedlnosti neunikl ani zmiňovaný spolujezdec. Toho policisté předvedli na policejní služebnu pro podezření hned ze dvou přestupků, a to proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku. Za tyto delikty mu hrozí několika tisícová pokuta od správního orgánu.

„Zda bude tento spolujezdec ,odměněn´ ještě od řidiče sportovního vozu, kterému to svým jednáním poměrně ,zavařil´, to je samozřejmě otázka. Každopádně z popsaného je zřejmé, že policistům se nadávat nemá, a to ani v legraci,“ dodal Tomáš Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru