Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Politika

SPOLU pro Prahu dál stojí o koalici na vládním půdorysu, svolá jednání

Koalice SPOLU pro Prahu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) má dál zájem na vytvoření většinové koalice v Praze na vládním půdorysu. Vyjednávací tým koalice proto pověřil předsedu zastupitelského klubu Zdeňka Zajíčka, aby oslovil předsedy klubů Pirátů a STAN s žádostí o společné jednání. Informovala o tom mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová.

Na jednání by podle představ SPOLU pro Prahu bylo možné potvrdit zájem či nezájem potencionálních koaličních partnerů o vytvoření společné koalice včetně ověření předpokladů, za kterých by partneři do koalice vstupovali.

„Koalice SPOLU pro Prahu preferuje, aby se setkání předsedů klubů uskutečnilo ještě do konce tohoto týdne,“ sdělil Zajíček.

Anketa

Bude podle vás ve vedení Prahy v následujících čtyřech letech koalice SPOLU s Piráty?

V Praze v zářijových volbách do pražského zastupitelstva vyhrála koalice SPOLU pro Prahu, za ní je hnutí ANO. Na třetím místě jsou Piráti, čtvrtá je Praha Sobě. Na pátém místě je hnutí STAN. Do zastupitelstva, které má 45 členů, se ještě dostala SPD, která kandidovala společně s Trikolórou a hnutím PES.

Koalici SPOLU pro Prahu volila téměř čtvrtina lidí, kteří v hlavním městě přišli k volbám (24,7 procenta hlasů). Koalice díky tomu má 19 mandátů.


Autor: red

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru