Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

SPOLU pro Prahu dál stojí o koalici na vládním půdorysu, svolá jednání

Koalice SPOLU pro Prahu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) má dál zájem na vytvoření většinové koalice v Praze na vládním půdorysu. Vyjednávací tým koalice proto pověřil předsedu zastupitelského klubu Zdeňka Zajíčka, aby oslovil předsedy klubů Pirátů a STAN s žádostí o společné jednání. Informovala o tom mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová.

Na jednání by podle představ SPOLU pro Prahu bylo možné potvrdit zájem či nezájem potencionálních koaličních partnerů o vytvoření společné koalice včetně ověření předpokladů, za kterých by partneři do koalice vstupovali.

„Koalice SPOLU pro Prahu preferuje, aby se setkání předsedů klubů uskutečnilo ještě do konce tohoto týdne,“ sdělil Zajíček.

Anketa

Bude podle vás ve vedení Prahy v následujících čtyřech letech koalice SPOLU s Piráty?

V Praze v zářijových volbách do pražského zastupitelstva vyhrála koalice SPOLU pro Prahu, za ní je hnutí ANO. Na třetím místě jsou Piráti, čtvrtá je Praha Sobě. Na pátém místě je hnutí STAN. Do zastupitelstva, které má 45 členů, se ještě dostala SPD, která kandidovala společně s Trikolórou a hnutím PES.

Koalici SPOLU pro Prahu volila téměř čtvrtina lidí, kteří v hlavním městě přišli k volbám (24,7 procenta hlasů). Koalice díky tomu má 19 mandátů.


Autor: red

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Další články
Nahoru