Dnes Pátek - zatazeno -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
SPOLU nabídlo Pirátům a STAN jednání o uzavření koaliční smlouvy v hlavním městě
Členové vyjednávacího týmu koalice SPOLU pro Prahu představili nabídku Pirátům a STAN. Zleva Zdeněk Zajíček, Bohuslav Svoboda a Marek Benda. Napravo zastupitel Jiří Wolf z KDU-ČSL. Foto: se svolením SPOLU

SPOLU nabídlo Pirátům a STAN jednání o uzavření koaliční smlouvy v hlavním městě

Pražská koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) nabídla Pirátům a STAN jednání o vytvoření většinové koalice v hlavním městě. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu by koalice měla většinu sedmatřiceti mandátů. Piráti se tento týden dohodli s Prahou Sobě, že budou při vyjednávání postupovat společně.

„Dovolujeme si vám nabídnout jednání o vytvoření většinové koalice ve složení SPOLU pro Prahu, Piráti a STAN, která je založena na spolupráci našich stran i na vládní úrovni. Jsme přesvědčeni, že jsme schopni mezi těmito stranami najít možnou nejvyváženější shodu na programových, organizačních, procesních a personálních otázkách, které jsou nutné a potřebné pro dobrou správu hlavního města Prahy,“ je napsáno v nabídce, kterou včera poslali zástupci SPOLU Pirátům a hnutí STAN v metropoli.

Koalice SPOLU zároveň navrhla rozložení mandátů v radě hlavního města. Pro SPOLU šest mandátů, přičemž ODS bude mít tři mandáty včetně pozice primátora, TOP 09 dva mandáty včetně náměstka a jeden mandát připadne lidovcům. Piráti by měli mít tři mandáty včetně pozice 1. náměstka primátora, dva mandáty by připadly hnutí STAN.

„Rozdělení gescí za jednotlivé oblasti v radě podle jejich velikosti a významnosti by bylo věcí dalšího jednání včetně principů rozhodování, které by stanovovaly, že v klíčových otázkách hlasování v radě by bylo nutné získat větší rozhodovací kvórum, než je nadpoloviční většina hlasů a byly by stanoveny procesní principy dohodovacího či jiného řízení pro nalezení širší shody mezi stranami městské koalice,“ uvedlo SPOLU.

Anketa

Bude podle vás ve vedení Prahy v následujících čtyřech letech koalice SPOLU s Piráty?

O těchto věcech a dalších otázkách chce SPOLU jednat již na půdorysu budoucí koalice mezi zástupci všech třech vyjednávacích týmu na společném jednání zítra nebo v úterý 25. října.


Autor: Jan Puci

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru