Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Spolek provozující komunitní zahradu v Praze 13 dostal od radnice dotaci
Komunitní zahrada Prokopka. Foto: P13

Spolek provozující komunitní zahradu v Praze 13 dostal od radnice dotaci

První komunitní zahrada v Praze 13 slaví první rok úspěšného provozu. Komunitní zahradu radnice předala k užívání místní komunitě před rokem a slouží k aktivnímu odpočinku místním obyvatelům. Pozemek, na kterém komunitní zahrada Prokopka vznikla, je součástí areálu Základní školy Janského. Starosta David Vodrážka (ODS) předal u příležitosti slavnosti „Vítání léta“ spolku Pro kořínky, který zajišťuje provoz, symbolický šek v hodnotě 62 tisíc korun.

„Komunitní zahrada slaví první rok své existence a já jsem velmi rád, že se zde lidem líbí. Minulý rok jsme tento nevyužitý prostor upravili tak, aby zde mohla komunitní zahrada vzniknout a dnes se zde konají nejrůznější akce pro komunitu i okolí. Děkuji všem, kteří se na přípravě a provozu zahrady podílejí, veliký zájem veřejnosti nás velmi těší a věřím, že první komunitní zahrada na třináctce bude úspěšně fungovat i nadále,“ řekl starosta Vodrážka.

Komunitní zahrada vznikla na nevyužívaném pozemku jedné z místních škol. Městská část připravila projekt a zajistila úpravy celého prostoru tak, aby komunita mohla po předání ihned začít pěstovat.

Celý pozemek bylo nutné vyčistit od starých keřů a náletů, navézt dostatečné množství zeminy, vybudovat chodníky, a nakonec naistalovat vyvýšené záhony a potřebné zázemí.

„Založit komunitu nebylo jednoduché, jsem velmi rád, že se vše podařilo a komunitní zahrada Prokopka sdružuje nejen zájemce o pěstování, ale organizuje i volnočasové aktivity,“ dodal starosta při předání symbolického šeku z dotačního programu městské části.

Komunitní zahrada Prokopka poskytuje zapojené skupině obyvatel prostor pro společné pěstování především zeleniny, ovoce, bylinek a vytváří zde funkční místo pro odpočinek a sousedské setkávání. Provoz zajišťuje zapsaný spolek „Pro kořínky“, který v rámci dotací radnice Prahy 13 obdržel podporu z dotačního programu 2024 v celkové výši 62 tisíc korun.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru