Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Společnost PSN roste, s ní v Praze vyrůstají i nové byty
ByznysKomerční sdělení
Bydlení Na Výšinách. Vizualizace (3x): PSN

Společnost PSN roste, s ní v Praze vyrůstají i nové byty

Přes nebývalé společenské a ekonomické změny, které zásadně otřásly také stavebnictvím, společnost PSN za poslední rok výrazně poskočila v realizaci svých ambiciózních vizí. Rozšířila počet spolupracovníků, projektů a akvizic.

V samém srdci Prahy i jinde 

Více než sedmdesát exkluzivních nemovitostí PSN nedávno doplnil i rozsáhlý areál Innogy v Brně. Již loni pestré portfolio obohatil výjimečný pozemek v samém srdci Prahy, v těsném sousedství Václavského náměstí.

Pozemek na místě bývalého komplexu Transgas na Vinohradské třídě koupila PSN za 870 milionů korun, aby zde postavila nový multifunkční objekt, primárně zaměřený na luxusní bydlení. Jde však stále o jeden z 25 projektů v hodnotě více než 11 miliard korun, které PSN připravuje na nejbližších pět let.

„Kromě této loňské, naší asi nejznámější akvizice chystáme mnoho dalších zajímavých projektů. Řadí se k nim například konverze areálu dosavadní továrny Koh-i-noor ve Vršovicích, kde vznikne asi 550 bytů a prostory pro obchody a služby. Se stavbou začneme, jakmile získáme všechna povolení. Dále se jedná kupříkladu o nové bytové domy v pražských ulicích Litevská, Drahobejlova a Přívozní či o rodinné domy Miškovice, kde připravujeme výstavbu 55 rodinných domů a 45 bytů. Intenzivně také pracujeme na přípravě rekonstrukce bývalé Městské telefonní ústředny v ulici Fibichova se zhruba 120 byty nebo rekonstrukce tří činžovních domů v Seifertově ulici, které budou určené pro nájemní bydlení,“ vypočítává Štěpán Smrčka, ředitel developmentu a projektového managementu PSN.

Proměny Prahy v režii PSN 

vanguard-prague

Vanguard Prague

K těm největším projektům PSN patří Vanguard Prague v pražských Modřanech. Unikátní proměna bývalé továrny na letecké přístroje v luxusní loftové bydlení nemá obdoby v celé střední Evropě. Ve čtrnácti patrech naddimenzované konstrukce vznikne 150 loftů s mimořádnou vzdušností, které propojuje autovýtah.

S PSN se aktuálně proměňuje také soubor tří měšťanských domů na Novém Městě pražském. Jako Rezidence U Sv. Štěpána nabízí v samém centru Prahy 42 nových bytů. Další projekt PSN je zasazen na Letné. Šestipodlažní secesní dům láká jako Bydlení Na Výšinách na kouzelné výhledy, kterými se mohou těšit obyvatelé 18 nových bytových jednotek včetně luxusních mezonetů v nejvyšších patrech.

Akvizice PSN

rezidence-stepana

Rezidence U Sv. Štěpána

Dynamický rozvoj PSN běží dál na plné obrátky. Ambiciózní plány výstavby provází i chuť investovat. Společnost, která umí ocenit originální architekturu, historický odkaz i lukrativní lokalitu, stále hledá nové výzvy. Akviziční tým PSN vyhlíží další smysluplné akvizice, ať to budou domy k rekonstrukci, brownfieldy, pozemky k výstavbě či jakékoliv další nemovitosti s potenciálem.

Majitelé nemovitostí se můžou spolehnout na profesionální tým, který vyřeší i ty nejsložitější technické či právní případy. S PSN čeká majitele komplexní formální a právní servis, solidní jednání, férový odhad ceny nemovitostí a platba tak rychle, jak jen to jde. Navíc získají také záruku, že o jejich nemovitost bude dobře postaráno. Projekty PSN jsou důkazem.

Chcete prodat nemovitost? Kontaktujte akvizice PSN.


Technologie hlavního města Prahy získala licenci pro obchod s energiemi

24. listopadu 2022 ve 12:49

Energetický regulační úřad udělil městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) na dobu 5 let licenci pro obchod s elektřinou a plynem. Primární motivací THMP stát se licencovaným obchodníkem je stabilní zajištění energií pro veřejné osvětlení a pro další technologické celky, které...

Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT

22. listopadu 2022 v 06:36

Chemická kybernetika, biochemie a mikrobiologie, environmentální analýza či vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 25. a 26. listopadu dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho...

Společnost innogy uspořádala podzimní sbírku pro Armádu spásy

21. listopadu 2022 v 07:57

Vždy, když vyhlásíme v innogy sbírku, víme, že toho bude hodně. Ale letošní podzimní sbírka pro Armáda spásy předčila naše očekávání. Předali jsme zástupcům Armády spásy v Moravskoslezském kraji skutečně pořádnou nálož krabic a pomoci tak potřebným. Teplé oblečení, deky a spacáky pro klienty bez...

Na ČVUT bude možné studovat kvantovou informatiku

14. listopadu 2022 v 07:46

Kvantová informatika je nový magisterský studijní program, který od akademického roku 2024/25 nabídne studentům ČVUT v Praze. Jedná se o celoškolský magisterský program cílený na nejmodernější trendy v informatice. Pro zajištění výuky budou také vybudovány Laboratoře kvantové komunikace a...

Společnost innogy provádí servis plynových kotlů, hlídá termíny dalších prohlídek

12. listopadu 2022 ve 20:49

Společnost innogy nabízí zákazníkům péči o plynový kotel. Servis provádějí zkušení technici, kteří mají všechna potřebná oprávnění. Důkladná prohlídka trvá alespoň 60 minut. 

V říjnu bylo vyhlášeno 49 firemních bankrotů, nejméně za tento rok

11. listopadu 2022 v 11:36

V říjnu bylo v České republice vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, 381 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 958 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 77 návrhů na bankrot obchodních společností, 360 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 978 návrhů na osobní...

Tipy, jak ušetřit nějakou tu kačku za energie

9. listopadu 2022 v 19:21

Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze ušetřit za energie. Jsou mezi nimi známé zásady, ale i postupy, které nás třeba nenapadnou, a přitom lze díky nim snížit náklady za energie. 

Jak technologie ovlivňují lidskou společnost, zkoumají na ČVUT

9. listopadu 2022 v 09:14

Jakou historickou roli hrají technologie ve formování společnosti? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět 13. listopadu konference Technologie ve společnosti. Hlavním řečníkem bude Iain Standen, CEO organizace Bletchley Park Trust, kde během druhé světové války Alan Turing a kolegové dešifrovali...

innogy: Desatero pro efektivní a úsporné vaření

6. listopadu 2022 ve 14:08

Energeticky náročným místem každé domácnosti je kromě topení i kuchyně. Stačí přitom málo, abyste dosáhli významných úspor elektřiny, plynu a vody. Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze v kuchyni ušetřit.

PVK se připojily k akci Milostivé léto II

5. listopadu 2022 v 09:02

Společnost Pražské vodovody a kanalizace se dobrovolně připojila k celospolečenské akci Milostivé léto. Umožňuje tím svým odběratelům – fyzickým osobám, do 31. prosince úhradu jejich dlouhodobě neuhrazených pohledávek bez jakýchkoliv dodatečných sankčních poplatků.

Další články
Nahoru