dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby se stal náměstek primátora Hlubuček
Společnost Pražské služby zajištuje v metropoli svoz odpadu. Foto: archiv

Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby se stal náměstek primátora Hlubuček

Předsedou dozorčí rady akciové společnosti Pražské služby (PSAS) se stal náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu / STAN). Jeho místopředsedy byli zvoleni starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09) a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Strana zelených).
hlubucek

Náměstek pražské primátora Petr Hlubuček

Představenstvo společnosti nově doplnil Michal Čoupek, který se zároveň vzdal své pozice v akciové společnosti Kolektory. Z dozorčí rady byli odvoláni například pražská zastupitelka ANO Marcela Plesníková nebo bývalý člen dozorčí rady Kongresového centra Praha Radim Haluza.

Zda dojde ještě k dalším změnám v představenstvu nebo bude vyměněno vedení firmy v čele s dlouholetým ředitelem Patrikem Romanem, není jasné. Hlubuček v lednu ČTK řekl, že PSAS fungují dobře a Roman je odborník.

Společnost PSAS je koordinátorem veškerého nakládání s komunálním odpadem na území hlavního města. Denně vysílá do ulic metropole 105 vozidel, které obslouží na 120 tisíc popelnic a kontejnerů na směsný odpad a přibližně 20 nádob na tříděný odpad.

Loni přitom společnost svezla a nechala zpracovat další rekordní množství dopadu, bezmála 265 tisíc tun. PSAS  rovněž provozují spalovnu ZEVO Malešice, která zpracovává přibližně 90 procent veškerého netříděného odpadu v Praze.

PSAS na základě desetileté zakázky od magistrátu z roku 2015 zajišťují svoz a zpracování odpadu pro zhruba dvě třetiny metropole. Od loňska je jediným vlastníkem firmy Praha.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru