dnes
Sobota - zatazeno
16°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
16°C
pozítří
Pondělí - polojasno
21°C
Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby se stal náměstek primátora Hlubuček
Společnost Pražské služby zajištuje v metropoli svoz odpadu. Foto: archiv

Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby se stal náměstek primátora Hlubuček

Předsedou dozorčí rady akciové společnosti Pražské služby (PSAS) se stal náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu / STAN). Jeho místopředsedy byli zvoleni starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09) a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Strana zelených).
hlubucek

Náměstek pražské primátora Petr Hlubuček

Představenstvo společnosti nově doplnil Michal Čoupek, který se zároveň vzdal své pozice v akciové společnosti Kolektory. Z dozorčí rady byli odvoláni například pražská zastupitelka ANO Marcela Plesníková nebo bývalý člen dozorčí rady Kongresového centra Praha Radim Haluza.

Zda dojde ještě k dalším změnám v představenstvu nebo bude vyměněno vedení firmy v čele s dlouholetým ředitelem Patrikem Romanem, není jasné. Hlubuček v lednu ČTK řekl, že PSAS fungují dobře a Roman je odborník.

Společnost PSAS je koordinátorem veškerého nakládání s komunálním odpadem na území hlavního města. Denně vysílá do ulic metropole 105 vozidel, které obslouží na 120 tisíc popelnic a kontejnerů na směsný odpad a přibližně 20 nádob na tříděný odpad.

Loni přitom společnost svezla a nechala zpracovat další rekordní množství dopadu, bezmála 265 tisíc tun. PSAS  rovněž provozují spalovnu ZEVO Malešice, která zpracovává přibližně 90 procent veškerého netříděného odpadu v Praze.

PSAS na základě desetileté zakázky od magistrátu z roku 2015 zajišťují svoz a zpracování odpadu pro zhruba dvě třetiny metropole. Od loňska je jediným vlastníkem firmy Praha.


Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

27. května 2020 v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Praha 8 vybavila školy a školky teploměry, rukavicemi a dezinfekcí

27. května 2020 v 08:33

V souvislosti s uvolňováním epidemiologických opatření obnovila Praha 8 provoz svých mateřských škol a prvního stupně základních škol. Do tříd a učeben se vrátilo 62,9 procent předškoláků a 42,3 procent žáků prvního stupně. Od 11. května svou výuku již obnovilo 79,5 procent žáků devátých...

Hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

27. května 2020 v 07:55

Dnes hlavní město netradičně otevře nově vybudované Centrum interaktivní výuky. Událost se uskuteční virtuálně od 10 hodin.

Další články
Nahoru