dnes
Středa - zatazeno
29°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby se stal náměstek primátora Hlubuček
Společnost Pražské služby zajištuje v metropoli svoz odpadu. Foto: archiv

Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby se stal náměstek primátora Hlubuček

Předsedou dozorčí rady akciové společnosti Pražské služby (PSAS) se stal náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu / STAN). Jeho místopředsedy byli zvoleni starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09) a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Strana zelených).
hlubucek

Náměstek pražské primátora Petr Hlubuček

Představenstvo společnosti nově doplnil Michal Čoupek, který se zároveň vzdal své pozice v akciové společnosti Kolektory. Z dozorčí rady byli odvoláni například pražská zastupitelka ANO Marcela Plesníková nebo bývalý člen dozorčí rady Kongresového centra Praha Radim Haluza.

Zda dojde ještě k dalším změnám v představenstvu nebo bude vyměněno vedení firmy v čele s dlouholetým ředitelem Patrikem Romanem, není jasné. Hlubuček v lednu ČTK řekl, že PSAS fungují dobře a Roman je odborník.

Společnost PSAS je koordinátorem veškerého nakládání s komunálním odpadem na území hlavního města. Denně vysílá do ulic metropole 105 vozidel, které obslouží na 120 tisíc popelnic a kontejnerů na směsný odpad a přibližně 20 nádob na tříděný odpad.

Loni přitom společnost svezla a nechala zpracovat další rekordní množství dopadu, bezmála 265 tisíc tun. PSAS  rovněž provozují spalovnu ZEVO Malešice, která zpracovává přibližně 90 procent veškerého netříděného odpadu v Praze.

PSAS na základě desetileté zakázky od magistrátu z roku 2015 zajišťují svoz a zpracování odpadu pro zhruba dvě třetiny metropole. Od loňska je jediným vlastníkem firmy Praha.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru