dnes
Sobota - bourky
26°C
zítra
Neděle - bourky
27°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
28°C
Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby se stal náměstek primátora Hlubuček
Společnost Pražské služby zajištuje v metropoli svoz odpadu. Foto: archiv

Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby se stal náměstek primátora Hlubuček

Předsedou dozorčí rady akciové společnosti Pražské služby (PSAS) se stal náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu / STAN). Jeho místopředsedy byli zvoleni starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09) a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Strana zelených).
hlubucek

Náměstek pražské primátora Petr Hlubuček

Představenstvo společnosti nově doplnil Michal Čoupek, který se zároveň vzdal své pozice v akciové společnosti Kolektory. Z dozorčí rady byli odvoláni například pražská zastupitelka ANO Marcela Plesníková nebo bývalý člen dozorčí rady Kongresového centra Praha Radim Haluza.

Zda dojde ještě k dalším změnám v představenstvu nebo bude vyměněno vedení firmy v čele s dlouholetým ředitelem Patrikem Romanem, není jasné. Hlubuček v lednu ČTK řekl, že PSAS fungují dobře a Roman je odborník.

Společnost PSAS je koordinátorem veškerého nakládání s komunálním odpadem na území hlavního města. Denně vysílá do ulic metropole 105 vozidel, které obslouží na 120 tisíc popelnic a kontejnerů na směsný odpad a přibližně 20 nádob na tříděný odpad.

Loni přitom společnost svezla a nechala zpracovat další rekordní množství dopadu, bezmála 265 tisíc tun. PSAS  rovněž provozují spalovnu ZEVO Malešice, která zpracovává přibližně 90 procent veškerého netříděného odpadu v Praze.

PSAS na základě desetileté zakázky od magistrátu z roku 2015 zajišťují svoz a zpracování odpadu pro zhruba dvě třetiny metropole. Od loňska je jediným vlastníkem firmy Praha.


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

22. srpna 2019 v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

21. srpna 2019 v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Další články
Nahoru