Dnes Pondělí - oblacno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Společnost OICT byla pověřena dalším rozvojem Portálu Pražana

Správu Portálu Pražana, který hlavní město spustilo na konci září loňského roku a který slouží k snazší komunikaci obyvatelů metropole směrem k Magistrátu hl. m. Prahy, úřadům městských částí a městským organizacím, bude i v letošním roce zajišťovat městská společnost Operátor ICT, a.s. (OICT). Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila rámcovou smlouvu, na základě které bude rozvoj a vývoj Portálu Pražana zajišťovat. 

Společnost OICT realizovala už první čtyři etapy vývoje a spuštění pilotní verze Portálu Pražana pro veřejnost. Občanům byl představen poprvé 30. 9. 2020 na konferenci Digitalizujeme Prahu. V listopadu potom zvítězil v konkurenci celkem 27 projektů elektronizace veřejné správy v kategorii Městské projekty soutěže Egovernment The Best 2020.

Portál Pražana umožňuje uživatelům komunikovat z jednoho místa s Magistrátem hlavního města Prahy u vybraných agend, jejichž počet bude v letošním roce dále narůstat.

Aktuálně lze prostřednictvím Portálu Pražana například podat žádost o prodloužení nájmu v městském bytě, žádost o záštitu primátora, oznámení o konání shromáždění, žádost o informace dle zákona o svobodném přístupu k informacím nebo on-line rezervaci osobní návštěvy na úřadě v agendách spojených s registrem vozidel a s registrem řidičů.

Občané si zde rovněž mohou zobrazit svůj profil Lítačky a zkontrolovat například platnost kupónu.

Autor: TZ, red

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Další články
Nahoru