Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Společnost Odyssey 44 a Anglo-American University v Praze vypisují 10 nových stipendií pro ukrajinské studenty

Už druhým rokem po sobě vypisuje Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) stipendia pro ukrajinské studenty prchající před válkou. Pro deset studentů poskytne spolu se společností Odyssey 44 stipendia na bakalářské a navazující magisterské studium v celkové výši 17,2 milionu korun. Částka pokryje školné i životní náklady. Na AAU aktuálně studuje přes 50 Ukrajinců. Řadí se tak po studentech z USA a Ruska mezi jednu z nejpočetnější národnostních skupin na škole.

„Zdá se, že s prodlužováním konfliktu na Ukrajině a s vysokou inflací doma ztrácí část české společnosti zájem o podporu obyvatel bojující Ukrajiny. Uvědomujeme si, jak důležité je nepolevit v naší podpoře, a rozhodli jsme se poskytnout plné stipendium dalším deseti studentům, kteří se z důvodu válečného konfliktu ocitli v obtížné situaci,“ uvedl Jiří Schwarz, rektor AAU, a doplnil: „Vřelý dík patří Martinu Kúšikovi, jednomu za zakladatelů AAU, jenž inicioval rozšíření naší loňské pomoci o dalších 10 studentů. Jeho rodinná společnost Odyssey 44 v rámci této podpory zajistí studentům pokrytí životních nákladů, včetně ubytování, stravy a dalších důležitých výdajů.“

Na AAU vedle Ukrajinců studují v hojném počtu také ruští studenti. Důsledky války také jim komplikují život, což si vedení AAU uvědomuje a pomáhá jim v případných nesnázích. „Zatím se nám to daří, neboť vztahy mezi studenty z více než 70 zemí světa jsou harmonické. Přispívá k tomu organizace diskusních fór, na nichž si studenti z celého světa vyměňují názory na palčivé problémy dnešní doby,“ dodal Jiří Schwarz.

Kandidáti na stipendia pro ukrajinské občany o ně mohou žádat do 14. července 2023.

Odyssey 44 je rodinná firma založená roku 2014 se sídlem v Praze. Její zakladatel Martin Kúšik byl dříve spolumajitelem investiční skupiny Penta a investičnímu podnikání se věnuje více než 30 let. Hlavním cílem Odyssey 44 je investovat do výjimečných podniků, které vytváří trvalé hodnoty pro své zákazníky a zaměstnance. Mezi nejvýznamnější investice společnosti patří 75 % podíl ve Sportisimu, řetězci se sportovním vybavením.

AAU

Anglo-americká vysoká škola, z.ú., užívající rovněž název Anglo-American University, byla založena v roce 1990, a je tak nejstarší soukromou vysokou školou v ČR. Nabízí studentům ve svých anglických studijních oborech (hospodářská správa, právo, mezinárodní vztahy, humanitní studia, žurnalistika a další) výuku v souladu s americkými vzdělávacími standardy v malých, interaktivně vedených studijních skupinách.

AAU jako první evropská vzdělávací instituce získala v roce 2016 prestižní americkou akreditaci WSCUC, která akredituje tak věhlasné univerzity, jakými jsou Stanford, University of California, Berkeley nebo Chapman, s níž má AAU společný MBA program.


Autor: Alo

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru