Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Společnost flynas začne od květnu létat třikrát týdně mezi Prahou a Rijádem
Na linku společnost Flynas nasadí letadlo typu A320NEO s celkovou kapacitou 174 míst. Foto: Letiště Praha

Společnost flynas začne od květnu létat třikrát týdně mezi Prahou a Rijádem

Společnost flynas, saúdskoarabský národní letecký dopravce a přední nízkonákladová letecká společnost na Blízkém východě oznámila zavedení přímých letů ze Saúdské Arábie do Prahy od 1. května.

Plánované přímé lety by měly odlétat z hlavního města Saúdské Arábie, konkrétně z mezinárodního letiště King Khalid v Rijádu, třikrát týdně, vždy ve středu, v pátek a v neděli. Let mezi oběma metropolemi potrvá přibližně pět a půl hodiny.

Z Rijádu se bude létat v 5:25, z Prahy v 11:35 hodin. Na linku společnost Flynas nasadí letadlo typu A320NEO s celkovou kapacitou 174 míst a konfigurací dvou tříd – Premium a Economy.

„Letecké spojení do Rijádu je pro Letiště Praha důležitým milníkem z několika důvodů. Získáváme tím další dálkovou linku, která přispěje nejen k obnově a rozvoji leteckého provozu, ale především tolik potřebného příjezdového turismu. Saudská Arábie je v tomto ohledu zemí se silným potenciálem a s turisty se zajímavým profilem nejen pro Prahu, ale například i pro lázeňský trojúhelník Karlovarského kraje,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Společnost flynas svým cestujícím nyní nabízí více možností i více mezinárodních destinací v rámci své expanze podpořené jak strategickou polohou království, tak vyhlídkami, které otevřela Saúdská vize 2030.

Přidáním Prahy na seznam nových letních destinací se počet mezinárodních lokací, které flynas svým cestujícím nabízí během léta 2022, zvýšil na 16 sezónních cílů.

Ty bude dopravce provozovat vedle destinací zařazených do sítě flynas celoročně. Mezi sezónní destinace patří Moskva, Praha, Kyjev, Oděsa, Lvov, Tirana, Mykonos, Santorini, Salzburg, Vídeň, Sarajevo, Baku, Tbilisi, Batumi, Hurghada a Sharm El Sheikh.

Letenky jsou již v prodeji na www.flynas.com, přes aplikaci Flynas nebo call centrum letecké společnosti.


Autor: puc

Divadla na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava

21. dubna 2022 v 09:59

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat od 13. do 16. července, nabídne vedle zahraničních i domácích hudebních divadelní program s řadou oceněných inscenací.

Další články
Nahoru