dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská politika

Společně s občany za Prahu 10 bezbariérovou

Zpřístupňovat frekventovaná místa pro špatně mobilní občany, vozíčkáře, ale i maminky s kočárky, se snaží už přes tři roky městská část Praha 10 v rámci kampaně „Společně proti bariérám“. Opětovně tak vyzývá občany, aby na tato místa upozorňovali.

„Je to dlouhodobá práce, při které společně s našimi spoluobčany vyhledáváme hůře přístupná místa, která jim komplikují každodenní život. Podněty zpracováváme a tyto bariéry se v rámci možností snažíme odstraňovat, stejně jako v posledním řešeném případě – zábradlí na schodišti u prodejny potravin na Skalce,“ popsal záměr kampaně starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Městská část nabízí občanům nahlásit taková místa v případech, kdy mají například pocit, že je ohrožuje špatná viditelnost nebo jiná bariéra na přechodu. Stejně tak mohou hlásit místa se špatnou dostupností pro kočárky či handicapované s vozíkem přes obrubu chodníku.

Podněty k bariérám je možné zasílat koordinátorce komunitního plánování, Lindě Zákorové, a to buď na emailovou adresu lindaz@praha10.cz  nebo poštou na odbor sociální Úřadu MČ Praha 10, Vršovická 68, Praha 10, 101 38.

Podnět je možné předat také osobně v budově Úřadu MČ Praha 10, 1. patro budovy B, kancelář č. 128. „Pracovníci úřadu se vždy pokusí konkrétní podnět vyřešit. Pokud se bude jednat o bariéru, jejíž odstranění nespadá do kompetence městské části, předají podnět příslušné instituci,“ dodal starosta Zoufalík.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru