Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Společné jednání Prahy 1 a Berlína

Centrum Prahy trápí stejné problémy, jako mají v dalších evropských městech. Na nutnosti řešit je společně se shodli při společném jednání představitelé radnice Prahy 1 a Berlína.

Zástupci radnice Prahy 1 v čele s předsedkyní Výboru pro podporu komunitního života a proti vylidňování Bronislavou Sitár Baborákovou se vydali do Berlína, aby si s jeho představiteli navzájem vyměnili zkušenosti v oblasti boje s negativními důsledky krátkodobého ubytování, overturismu, ale i podpory bydlení.

Přivítání se jim dočkalo od starosty centrální berlínské městské části Berlín Mitte Stephana von Dassela, se kterým se kromě dalšího domluvili i na zapojení městské části Praha 1 do spolupráce centrálních distriktů evropských velkoměst, které často trápí stejné problémy.

Vzájemně poučné bylo jednání se zástupci ministerstva Spolkové země Berlín pro městský rozvoj a bydlení, na kterém Bronislava Sitár Baboráková prezentovala zkušenosti Prahy 1 s krátkodobými pronájmy a s prací Výboru. 


Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru