Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Společné jednání Prahy 1 a Berlína

Centrum Prahy trápí stejné problémy, jako mají v dalších evropských městech. Na nutnosti řešit je společně se shodli při společném jednání představitelé radnice Prahy 1 a Berlína.

Zástupci radnice Prahy 1 v čele s předsedkyní Výboru pro podporu komunitního života a proti vylidňování Bronislavou Sitár Baborákovou se vydali do Berlína, aby si s jeho představiteli navzájem vyměnili zkušenosti v oblasti boje s negativními důsledky krátkodobého ubytování, overturismu, ale i podpory bydlení.

Přivítání se jim dočkalo od starosty centrální berlínské městské části Berlín Mitte Stephana von Dassela, se kterým se kromě dalšího domluvili i na zapojení městské části Praha 1 do spolupráce centrálních distriktů evropských velkoměst, které často trápí stejné problémy.

Vzájemně poučné bylo jednání se zástupci ministerstva Spolkové země Berlín pro městský rozvoj a bydlení, na kterém Bronislava Sitár Baboráková prezentovala zkušenosti Prahy 1 s krátkodobými pronájmy a s prací Výboru. 


Autor: TZ, red

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

6. prosince 2022 v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

6. prosince 2022 v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru