dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Spojnice Nuslí s Pankrácí ožije, připravuje se velká rekonstrukce Táborské
Plánovaná podoba ulice Táborská. Vizualizace: IPR

Spojnice Nuslí s Pankrácí ožije, připravuje se velká rekonstrukce Táborské

V rámci rekonstrukce Táborské ulice v Praze 4 by mohl být zasypán podjezd pod magistrálou u náměstí Hrdinů. Tramvaje do Nuslí by tak v prostoru před soudem křížily magistrálu. V rámci oprav by pak rovněž přibyly stromy, ubyly sloupy nebo vznikly nové zastávky MHD.

Na 2,5kilometrovém úseku ulice přibude 410 stromů, 23 přechodů, 3 nové tramvajové zastávky, rozšíří se chodníky a vznikne více prostoru pro předzahrádky. Z nehostinné dopravní tepny se tak stane příjemný živý bulvár Prahy 4. První etapa rekonstrukce Táborské ulice by měla začít už v roce 2018. IPR nyní na venkovních panelech přímo v ulici představuje, jaké úpravy by mohly ulici čekat. Místní se k nim můžou vyjádřit přímo na ulici nebo na www.iprpraha.cz/taborska.

„Když jsme se místních ptali na názor, tak si často stěžovali, že při návštěvě nuselské polikliniky musejí nebezpečně přebíhat z protilehlé zastávky, kde chybí přechod. Proto ho tam doplňujeme a tramvajová zastávka by měla být nově bezbariérová,“ uvádí příklad konkrétní změny ředitel IPR Praha Petr Hlaváček.

O něco výše – nad historickou Nuselskou radnicí – bude po obou stranách ulice doplněno stromořadí, které sníží hluk a vytvoří pod stromy příjemné prostředí pro posezení. Okolní obchody tak získají motivaci otevřít předzahrádky.

Velkou proměnou projde také přestupní uzel Pražského povstání. „Zastávky tramvaje a autobusů jsou tam dnes daleko od sebe, takže cestující čekají na rohu ulice, který spoj pojede dřív, a pak musí běžet přes celou křižovatku. Proto tady vznikne jedna sdružená zastávka, a navíc výhledově přibude bezbariérový výtah přímo na nástupiště metra. Díky tomu cestující každý den ušetří stovky zbytečných metrů,“ říká Petr Hlaváček.

V navazující ulici Na Veselí architekti z IPR navrhují doplnit stromořadí a podélné parkování, čímž bude v celé délce obnovena příjemná městská ulice, kterou její obyvatelé znají z okolí zastávky Na Veselí. Další novinkou, na kterou se mohou místní těšit, je přímé napojení zatahujících tramvají z Táborské ulice do vozovny. Díky tomu dojde k provozní úspoře dopravního podniku, ale hlavně se v ulici Na Veselí výrazně sníží noční hluk, na který si občané často stěžují.

Návrh rekonstrukce celé oblasti má několik etap, z nichž první je Táborská ulice a ulice Na Pankráci, které se mají začít upravovat v letech 2018 a 2019. Překonání magistrály je až poslední fází.


Další články
Nahoru