Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Spojení Vojenských lesů a statků a Armády ČR táhne návštěvníky už deset let
Vojenská technika byla celý den v obležení návštěvníků.

Spojení Vojenských lesů a statků a Armády ČR táhne návštěvníky už deset let

Jubilejní 10. ročník, zlomený návštěvnický rekord a tisíce spokojených tváří. Společná akce Vojenských lesů a statků ČR a Armády ČR potvrdila, že zájem veřejnosti nakouknout za jindy zakázanou oponu Libavé prostě táhne.

Spolupráce nejen na papíře, ale především v realitě všedních dní. O tom je akce Armáda, Lesnictví a Myslivost na Libavé, která se uskutečnila v sobotu v areálu Heřmánky u Potštátu.

„Touto akcí se snažíme veřejnosti ukázat, jak jsme s Armádou ČR propojeni a máme stejný cíl, což potvrzuje i naše heslo – Pro silnou armádu. Zapomenout ale nechceme ani na edukaci těch nejmenších, kterým hravou formou ukazujeme, jak se mají v lesích chovat. Kromě lesnických a mysliveckých stanovišť, se děti vzdělávají v oblasti včelařství, zemědělství, sokolnictví, rybářství a ochrany přírody,“ uvedla organizátorka akce Romana Klevarová z Vojenských lesů a statků, divize Lipník nad Bečvou.

Honitba Libavá, která se rozkládá na stejnojmenném vojenském cvičišti, je domovinou nejkvalitnější volně žijící populace jelena evropského, a proto se i vojenskému újezdu přezdívá „Království jelenů“.

A právě proto zde lesníci VLS prezentovali své nejlepší trofeje shozů z místní honitby. Tisíce návštěvníků během celého dne mohly vidět tažné koně, které lesníci využívají v lese. Prezentovali se ale také chladnokrevní koně se svými posádkami při kombinovaném závodu. Milovníci psů měli hned dvě stanoviště, kde mohli obdivovat jagdteriéry nebo psy zvané barváře, které pomáhají vystopovat zraněnou zvěř.

Nejmenší návštěvníci na deseti stanovištích zkoušeli svou bystrost, znalost a také šikovnost. „Konečně vím, jak vzniká med,“ smála se na tatínka malá Anežka. Pro malé i velké byla při sobotním dni velkým lákadlem i výstava vojenské techniky naší armády. U tanku Leopard, Panduru, BVP či u Kajmana byla fronta po celý den.

„Rádi bychom poděkovali všem našim kolegům a partnerům z Armády ČR a dalším, že nám pomohli uskutečnit tuto populární akci. Podpora a jejich práce na této akce je pro Vojenské lesy a statky důležitá,“ dodal na závěr Tomáš Klevar, výrobní náměstek divize Lipník nad Bečvou.


Autor: red

innogy Point promítá v pátek Čertí brko, Poslední aristokratku a Grand Prix

5. července 2024 v 11:15

Nemáte vstupenky? Nevadí! Díky innogy můžete vidět skvělé filmy jen tak. innogy Point na Mlýnská kolonádě v Karlových varech v pátek 3. července promítá tři filmy. Vstupné se neplatí.    

Ve Středočeském a Jihočeském kraji se o víkendu budou konat železniční akce

4. července 2024 v 18:43

České dráhy si pro fanoušky (nejen) železniční nostalgie připravily na nadcházející víkendové dny několik akcí. Konají se i ve Středočeském a Jihočeském kraji.

MFF: Talkshow k filmu Vlny

2. července 2024 v 09:06

Přijďte si 2. července v 17 hodin povídat na Mlýnskou kolonádu o novém filmu Jiřího Mádla, o tom, jak se z výborného herce stal navíc ještě úspěšný scenárista a režisér.

Mord, Vlny a Janžurka v Karlových Varech

30. června 2024 v 10:15

Na nejnovější snímky, podpořené společností innogy, se můžete podívat exkluzivně na karlovarském festivalu. Ke zhlédnutí jsou filmy Vlny Jiřího Mádla, Mord Adama Martince a Janžurka Theodory Remundové.

MFF: I bez vstupenek můžete na filmy

30. června 2024 v 06:58

Pokud nemáte vstupenky, na Mlýnské kolonádě v innogy Pointu můžete vidět filmy zdarma.

innogy Point u Mlýnské kolonády zve na talkshows, recitály, projekci i divadlo

29. června 2024 v 10:30

Ani letos společnost innogy, která již 28 let podporuje mezinárodní filmový festival, v Karlových Varech nechybí a zve návštěvníky na innogy Point u Mlýnské kolonády.

Další články
Nahoru