dnes
Úterý - polojasno
29°C
zítra
Středa - obcasny-dest
27°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
25°C
Spojené síly pro Prahu 10 povede do voleb současný místostarosta Tomáš Pek z TOP 09
Místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek z TOP 09. Foto: archiv

Spojené síly pro Prahu 10 povede do voleb současný místostarosta Tomáš Pek z TOP 09

TOP 09 Praha 10 ve čtvrtek představila jména těch, kteří se na její kandidátce budou v podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů „na desítce“. Kandidátku, kterou povede první místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek, obsadí nejen stávající radní, ale i nezávislé osobnosti.

Už dva roky spravujeme desítku. Děláme to odpovědně, protože víme, že pověst naší Prahy změníme jen naprostou otevřeností. O tom, na co se má město zaměřit, ať už tady ve Strašnicích, Vršovicích, Malešicích, nebo Záběhlicích a části Michle či Vinohrad, spolu potřebujeme mluvit. Bavit se o tom, co nás pálí nejvíc,“ řekl na zahájení kampaně Tomáš Pek.

Za Pekem jsou na dalších místech: současný místostarosta Prahy 10 Radek Lojda, radní Ondřej Počarovský a Michal Narovec, na pátém místě pak zastupitel Viktor Lojík. „Jsme sehraný tým, který k sobě ladí nejen politicky a přátelsky, ale také oblastmi, ve kterých působíme,“ říká Tomáš Pek.

Lídr kandidátky také připomněl, že kampaň začala už před několika měsíci, kdy začala největší kontaktní kampaň v regionu. Díky ní kandidáti navštívili přes 1000 domácností a sebrali už bezmála tisícovku názorů na to, co by Praha 10 měla řešit. Tato data tvořila základ našeho volebního programu.
„Víme, že lidi v naší městské části zajímá zlepšení čistoty, bezpečnosti, a že bychom všichni chtěli snáze najít místo k zaparkování,” komentoval kampaň Radek Lojda, který má v kompetenci právě oblast bezpečnosti.

„Velmi často se vídám s lidmi, kteří mi říkají, co se kde dá zlepšit. Tyto informace i nadále kvalitně analyzujeme a založili jsme na nich náš odpovědný volební program,” řekl Ondřej Počarovský k první fázi kampaně.

Pokračování kampaně se bude opírat o kontaktní kampaň. „Nechceme se připravit o možnost s lidmi dál mluvit, děláme to rádi. Každý, kdo si s námi bude chtít povídat, dostane možnost,“ říká Tomáš Pek.

„Pokud se chcete s některým z topáků vidět, napište si o schůzku a my dojdeme za vámi – pozvánky přijímáme na facebook/top09.praha10,“ dodává Pek.

TOP 09 za dva roky ve vládnoucí koalici podle něj prosadila například navýšení peněz do školství, významně zlepšila systém podpory spolků, prosadila rekonstrukci dvou základních škol, výstavbu nové školky i to, že roky opuštěná secesní budova staré školy v Olšinách začne znovu sloužit jako základní škola.


Voliči v Praze 9 budou opět vybírat 33 zastupitelů ve třech obvodech

26. června 2018 v 16:56

Při podzimních volbách do obecních zastupitelstev budou obyvatelé Prahy 9 opět volit ve třech volebních obvodech. Zastupitelstvo bude mít stejně jako dosud 33 členů. Na dnešním zasedání to schválili zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Starostové a nezávislí v Praze 5 představili své kandidáty do komunálních voleb. Je mezi nimi i režisér Hřebejk

26. června 2018 ve 13:23

Politické hnutí Starostové a nezávislí (STAN) budou v nadcházejících podzimních komunálních volbách poprvé kandidovat v Praze 5. „I přesto, že STAN je pro voliče v Praze 5 nováčkem, jsou mezi námi nejen zkušení komunální politici, ale především silné osobností známé v různých sférách veřejného...

V Praze 4 budou lidé volit v jednom obvodě 45 zastupitelů

14. června 2018 ve 13:06

Zastupitelstvo Prahy 4 bude mít v příštím volebním období v letech 2018 až 2022 stejně jako dosud 45 členů. Volit budou lidé v jednom volebním obvodu.

Další články
Nahoru