dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C
Spoje MHD nepojedou podle řádů na zastávkách
Velikonoční svátky přinesou změny v cestování pražskou MHD. Foto: Ilustrační DPP

Spoje MHD nepojedou podle řádů na zastávkách

Zítra a v pátek bude provoz pražské MHD hlavně ve špičkách omezen. Na tak krátkou dobu však nebudou vyvěšeny na zastávky nové jízdní řády. Aktuální data se lidé dozví jen z internetu nebo na infolince.

Ve čtvrtek a pátek bude provoz MHD v metropoli organizován podle prázdninových jízdních řádů pro pracovní den.

Provoz linek metra, tramvají a části autobusových linek bude omezen zejména ve špičkách cca o 15 až 20 procent, v provozu nebudou také školní linky a školní spoje, vyznačené v jízdních řádech příslušnou poznámkou.

„Upozorňujeme cestující, že z důvodu příliš krátkého trvání prázdninového provozu nebudou v těchto dnech na zastávkách vyvěšovány prázdninové jízdní řády tramvajových a autobusových linek. Veškeré jízdní řády budou zveřejněny na internetu na adrese http://portalpid.idos.cz a samozřejmě aktuální data bude obsahovat i vyhledávač spojení na adrese http://pid.idos.cz,“ uvedl Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která veřejnou dopravu v Praze organizuje.

Podle Drápala se lidé o prodloužení intervalů dozví také díky hlášení v metru. „Ve vozech povrchové dopravy se hlášení neaplikuje z důvodu omezené kapacity palubních počítačů,“ řekl.

V sobotu a neděli pojedou spoje beze změny, na velikonoční pondělí podle nedělních jízdních řádů.

Výluka v metru

V sobotu a neděli bude mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání obousměrně přerušen provoz z důvodu opravy výhybky u stanice I. P. Pavlova.

Provoz metra mezi stanicemi Háje – Pražského Povstání a Letňany – Muzeum zůstane zachován s tím, že v úseku Florenc – Muzeum pojedou vlaky pouze po jedné koleji.

Mezi stanicemi Hlavní nádraží – Pražského povstání se zavede náhradní autobusová doprava XC s intervalem 7 až 8 minut, ve večerních hodinách 10 minut.

K zajištění dostatečné informovanosti cestujících poslouží přibližně 40 tabulí se základními informacemi o výluce a s navigací na náhradní autobusovou dopravu XC, navíc i v angličtině a němčině.

Na nejexponovanějších místech budou vyškolení a jazykově vybavení pracovníci radit cestujícím o dopravních opatřeních spojených s výlukou (denně mezi 7:00 až 22:00 hodinou).

Dojde k prodloužení provozní doby telefonní infolinky 296 19 18 17, která bude po dobu výluky k dispozici od 7:00 do 22:00 hodinou.

Zastávky autobusu XC

směr Hlavní nádraží:
Pražského povstání: nástupní: v ul. Děkanská vinice I, v pravidelné zastávce linky 148 směr Podolská vodárna.
Vyšehrad: v ul. 5. května, cca 50 m za křižovatkou s ul. Lounských, 9 m před vchodem do domu č. 798/62.

I. P. Pavlova: v ul. Legerově, v pravidelné zastávce linky 504 směr Florenc.
Muzeum: v pravém odbočovacím pruhu ul. Legerova, před křižovatkou s ul. Vinohradskou, u sloupu.
Hlavní nádraží: I. výstupní: v ul. Wilsonově, v pravidelné zastávce linky 504 směr Florenc.

směr Pražského povstání:
Hlavní nádraží: II. výstupní / nástupní: v ul. Wilsonově, v pravidelné zastávce linky 504 směr Sídliště Písnice
Muzeum: v ul. Wilsonově, v pravidelné zastávce linky 504 směr Sídliště Písnice.

I. P. Pavlova: v ul. Sokolské, v pravidelné zastávce linky 504 směr Sídliště Písnice.
Vyšehrad: v ul. 5. května, v zaslepeném vyústění ul. U Gymnázia, na úrovni nároží domu č.p.1663.
Pražského povstání: výstupní: v ul. Děkanská vinice I, v pravidelné zastávce linky 148 směr Kavčí hory.

Omezení tramvají

Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati v ulici Milady Horákové a pokračujících prací při výstavbě Městského okruhu bude od soboty přerušen obousměrně tramvajový provoz v ulici Milady Horákové (od křižovatky s ulicí U Brusnice po křižovatku s ulicí Svatovítskou). Omezení potrvá a do 29. června letošního roku.

Jak se výluka dotkne změn tras tramvajových linek? Linky 1 a 56 budou v úseku Vozovna Střešovice – Sparta odkloněny přes zastávky: Pražský hrad, Královský letohrádek a Hradčanská (v ul. Badeniho).

Linka 2 bude po dobu výluky zrušena. Linka 18 bude v úseku Vozovna Střešovice – Malostranská odkloněna přes zastávky Pražský hrad a Královský letohrádek.

Linka 25 bude do ukončení výluky v Myslbekově ulici odkloněna v úseku Brusnice – Sparta přes zastávky Pražský hrad, Královský letohrádek a Hradčanská (v ul. Badeniho).

Po ukončení výluky v Myslbekově ulici bude odkloněna rovněž přes zastávky Pražský hrad, Královský letohrádek a Hradčanská (v ul. Badeniho), ale v úseku Vozovna Střešovice – Sparta.

Linka 57 bude do ukončení výluky v Myslbekově ulici odkloněna v úseku Brusnice – Malostranská přes zastávky Pražský hrad a Královský letohrádek. Potom poveden také přes zastávky Pražský hrad a Královský letohrádek, ale v úseku Vozovna Střešovice – Malostranská.

Náhradní autobusy nepojedou. Po dobu výluky přestane fungovat zastávka Chotkovy sady v obou směrech. Zřízena bude v obou směrech zastávka Hradčanská v Badeniho ulici u křižovatky s ulicí Na Valech, resp. s ulicí Na Špejcharu.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru