dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Spíte ve svém bytě a přesto vás okradou! Muž takto přišel o šedesát tisíc korun
Zloděj se chystá vybrat peníze kradenou kartou. Foto: Policie ČR

Spíte ve svém bytě a přesto vás okradou! Muž takto přišel o šedesát tisíc korun

Již přes měsíc se nedaří policistům dopadnout zloděje, který se vloupal v noci do bytu, ve kterém spal majitel. Mají k dispozici záznamy z kamer u bankomatů, ze kterých se snažil ukradenou kartou vybrat peníze. O pomoc při pátrání po zloději žádají veřejnost.

Krádež se stala v úterý 18. června Horních Počernicích. Do bytu v ulici Božanovská se neznámý muž vloupal mezi první a šestou hodinou ráno, tedy v době, kdy majitel spal.

„Vypáčil okno, odcizil notebook, fotoaparát a batoh s doklady a finanční hotovostí. Podle majitele se škoda na odcizených a poškozených věcech pohybuje kolem šedesáti tisíc korun,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Při šetření tohoto případu pak policisté zjistili, že neznámý muž se pokusil v šest hodin ráno vybrat z odcizené platební karty finanční hotovost z bankomatu ve stanici metra Černý most, o deset minut později na Poděbradské ulici a nakonec kolem půl desáté dopoledne v Sokolovské ulici, kde mu bankomat kartu zablokoval.

podezrely-mladik-z-kradeze-nahled

Podezřelý mladík u bankomatu

Díky kamerovému systému, kterým jsou bankomaty osazeny, znají policisté podobu muže podezřelého z trestného činu krádeže. Jedná se o mladíka ve věku kolem pětadvaceti let, vysokého asi 175 centimetrů, štíhlé postavy.

„Jakékoliv informace vedoucí k dopadení podezřelého muže přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ dodala Jana Rösslerová.


Autor: Lukáš Plecháček

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru