dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Pražská kultura

Spisovatel musel v Solidní jistotě ukázat občanku, aby mu věřili čtyřicítku

V pražské Solidní jistotě oslavil čtyřicátiny temperamentní český spisovatel – a zároveň zpěvák, moderátor a astrolog – Richard Sacher. Někteří mu to nevěřili a musel jim ukázat občanský průkaz.

„Za svůj věk se nestydím, i když z té cifry moc nadšený nejsem,“ prozradil autor deseti knih. „Za svůj největší dosavadní úspěch považuji skutečnost, že ještě žiju. Ustál jsem dvě vážné autohavárie, jeden pokus o vraždu a také jsem opakovaně koketoval se sebevražednými myšlenkami. Poprvé to bylo v 16 letech a naposledy v roce 2011, kdy mi umřel otec, dále byla zavražděna kamarádka a kolegyně, spisovatelka Simona Monyová a několik přátel spáchalo sebevraždu,“ řekl.

„Tehdy jsem na tom byl psychicky velmi špatně, těch důvodů bylo podstatně více. Momentálně jsem relativně v pohodě, a tak oslavuji život,“ dodal. Do Solidní jistoty mu přišli popřát kamarádi a také několik známých osobností v čele se spisovatelem Vladimírem Páralem, hudebníkem Karlem Vágnerem, komikem Václavem Upírem Krejčím, hvězdou kulinářské reality show Na nože Evou Filipovou, producentem a politikem Petrem Hannigem, vítězem reality show Big Brother Davidem „Šrekem“ Šínem a zpěvačkami Inou Urbanovou, Zuzanou Stirskou a Marií Pojkarovou. Následně Sacher vystoupil na koncertě Gospel Time Zuzany Stirské v Semaforu, kde mu spolu s Upírem Krejčím gratulovali i moderátorka Marie Tomsová, zpěvačka Eva Hurychová či moderátor Petr Jančařík.

 


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru