Dnes Středa - zatazeno 22°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Spisovatel Jo Nesbø přiletěl do Prahy představit novou knihu povídek
Jo Nesbø po příletu do Prahy. Foto: Albatros media

Spisovatel Jo Nesbø přiletěl do Prahy představit novou knihu povídek

Slavný norský spisovatel Jo Nesbø včera přiletěl do Prahy. Zde se setká se svými čtenáři a během moderované debaty ho vyzpovídá novinář Martin Veselovský. Čeká ho i lezení s Adamem Ondrou.

Jeden z nejúspěšnějších světových spisovatelů posledních let, Jo Nesbø, včera v poledne přistál na pražském letišti Václava Havla. Účelem návštěvy je prezentace jeho nové knihy Krysí ostrov a další povídky, kterou vydal v nakladatelství Kniha Zlín. 

S českými čtenáři se naposledy setkal v roce 2015, kdy zde představil román Policie, desátý díl série s detektivem Harry Holem v hlavní roli. Prahu navštívil poprvé v roce 2012.

Na co se v Praze spisovatel těší nejvíce? „Určitě na setkání se čtenáři. A také se chci podívat, jestli se město nějak změnilo od té doby, co jsem tady byl,“ svěřil se Nesbø bezprostředně po přistání. 

Přestože ho čeká náročný třídenní program, těší se i do víru velkoměsta. „Půjdu na procházku, to je první, co udělám, potom možná zajdu do nějakého pražského baru,“ přiznal spisovatel. 

Na otázku, zda má v Praze vyhlédnuto něco konkrétního, co by si nechtěl nechat ujít, odpověděl: „Už jsem si Prahu v minulosti několikrát prohlédl. Teď se ale těším, že navštívím Brno, kde jsem zatím nikdy nebyl. A hodně se těším na lezení s Adamem Ondrou,“ neotálel prozradit i část plánu mimo pracovní povinnosti.

Dnes se v kině Edison Filmhub účastní panelové diskuse se čtenáři a následně pak autogramiády. Zítra se pak přesune do zmiňovaného Brna, kde spolu s největší lezeckou ikonou Adamem Ondrou poleze po několika skalních cestách ve skalách. Večer se pak zúčastní slavnostní premiéry dokumentárního filmu Adam Ondra: Posunout hranice. Snímek společnost Bontonfilm uvede do kin již pozítří.   

Nemesis, Sněhulák, Spasitel, Levhart či Krysí ostrov a jiné povídky – to je jen stručný výčet detektivních bestsellerů severského spisovatele, hudebníka, původním vzděláním ekonoma a finančního analytika. Jo Nesbø úspěšnou detektivní sérii započal v roce 2013 románem Netopýr, v níž vystupuje svérázný kriminalista Harry Hole.

Série Nesbomu přinesla obrovský úspěch, obdržel za ni několik ocenění. Mimo knihy s Harrym Holem píše i příběhy pro děti. Jeho knih se celosvětově prodalo přes 50 milionů, dočkaly se překladu do více než třiceti jazyků a vycházejí ve více než stovce zemí.


Autor: puc

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Další články
Nahoru