Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Spisovatel Jo Nesbø přiletěl do Prahy představit novou knihu povídek
Jo Nesbø po příletu do Prahy. Foto: Albatros media

Spisovatel Jo Nesbø přiletěl do Prahy představit novou knihu povídek

Slavný norský spisovatel Jo Nesbø včera přiletěl do Prahy. Zde se setká se svými čtenáři a během moderované debaty ho vyzpovídá novinář Martin Veselovský. Čeká ho i lezení s Adamem Ondrou.

Jeden z nejúspěšnějších světových spisovatelů posledních let, Jo Nesbø, včera v poledne přistál na pražském letišti Václava Havla. Účelem návštěvy je prezentace jeho nové knihy Krysí ostrov a další povídky, kterou vydal v nakladatelství Kniha Zlín. 

S českými čtenáři se naposledy setkal v roce 2015, kdy zde představil román Policie, desátý díl série s detektivem Harry Holem v hlavní roli. Prahu navštívil poprvé v roce 2012.

Na co se v Praze spisovatel těší nejvíce? „Určitě na setkání se čtenáři. A také se chci podívat, jestli se město nějak změnilo od té doby, co jsem tady byl,“ svěřil se Nesbø bezprostředně po přistání. 

Přestože ho čeká náročný třídenní program, těší se i do víru velkoměsta. „Půjdu na procházku, to je první, co udělám, potom možná zajdu do nějakého pražského baru,“ přiznal spisovatel. 

Na otázku, zda má v Praze vyhlédnuto něco konkrétního, co by si nechtěl nechat ujít, odpověděl: „Už jsem si Prahu v minulosti několikrát prohlédl. Teď se ale těším, že navštívím Brno, kde jsem zatím nikdy nebyl. A hodně se těším na lezení s Adamem Ondrou,“ neotálel prozradit i část plánu mimo pracovní povinnosti.

Dnes se v kině Edison Filmhub účastní panelové diskuse se čtenáři a následně pak autogramiády. Zítra se pak přesune do zmiňovaného Brna, kde spolu s největší lezeckou ikonou Adamem Ondrou poleze po několika skalních cestách ve skalách. Večer se pak zúčastní slavnostní premiéry dokumentárního filmu Adam Ondra: Posunout hranice. Snímek společnost Bontonfilm uvede do kin již pozítří.   

Nemesis, Sněhulák, Spasitel, Levhart či Krysí ostrov a jiné povídky – to je jen stručný výčet detektivních bestsellerů severského spisovatele, hudebníka, původním vzděláním ekonoma a finančního analytika. Jo Nesbø úspěšnou detektivní sérii započal v roce 2013 románem Netopýr, v níž vystupuje svérázný kriminalista Harry Hole.

Série Nesbomu přinesla obrovský úspěch, obdržel za ni několik ocenění. Mimo knihy s Harrym Holem píše i příběhy pro děti. Jeho knih se celosvětově prodalo přes 50 milionů, dočkaly se překladu do více než třiceti jazyků a vycházejí ve více než stovce zemí.


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru