Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Spisovatel Jo Nesbø přiletěl do Prahy představit novou knihu povídek
Jo Nesbø po příletu do Prahy. Foto: Albatros media

Spisovatel Jo Nesbø přiletěl do Prahy představit novou knihu povídek

Slavný norský spisovatel Jo Nesbø včera přiletěl do Prahy. Zde se setká se svými čtenáři a během moderované debaty ho vyzpovídá novinář Martin Veselovský. Čeká ho i lezení s Adamem Ondrou.

Jeden z nejúspěšnějších světových spisovatelů posledních let, Jo Nesbø, včera v poledne přistál na pražském letišti Václava Havla. Účelem návštěvy je prezentace jeho nové knihy Krysí ostrov a další povídky, kterou vydal v nakladatelství Kniha Zlín. 

S českými čtenáři se naposledy setkal v roce 2015, kdy zde představil román Policie, desátý díl série s detektivem Harry Holem v hlavní roli. Prahu navštívil poprvé v roce 2012.

Na co se v Praze spisovatel těší nejvíce? „Určitě na setkání se čtenáři. A také se chci podívat, jestli se město nějak změnilo od té doby, co jsem tady byl,“ svěřil se Nesbø bezprostředně po přistání. 

Přestože ho čeká náročný třídenní program, těší se i do víru velkoměsta. „Půjdu na procházku, to je první, co udělám, potom možná zajdu do nějakého pražského baru,“ přiznal spisovatel. 

Na otázku, zda má v Praze vyhlédnuto něco konkrétního, co by si nechtěl nechat ujít, odpověděl: „Už jsem si Prahu v minulosti několikrát prohlédl. Teď se ale těším, že navštívím Brno, kde jsem zatím nikdy nebyl. A hodně se těším na lezení s Adamem Ondrou,“ neotálel prozradit i část plánu mimo pracovní povinnosti.

Dnes se v kině Edison Filmhub účastní panelové diskuse se čtenáři a následně pak autogramiády. Zítra se pak přesune do zmiňovaného Brna, kde spolu s největší lezeckou ikonou Adamem Ondrou poleze po několika skalních cestách ve skalách. Večer se pak zúčastní slavnostní premiéry dokumentárního filmu Adam Ondra: Posunout hranice. Snímek společnost Bontonfilm uvede do kin již pozítří.   

Nemesis, Sněhulák, Spasitel, Levhart či Krysí ostrov a jiné povídky – to je jen stručný výčet detektivních bestsellerů severského spisovatele, hudebníka, původním vzděláním ekonoma a finančního analytika. Jo Nesbø úspěšnou detektivní sérii započal v roce 2013 románem Netopýr, v níž vystupuje svérázný kriminalista Harry Hole.

Série Nesbomu přinesla obrovský úspěch, obdržel za ni několik ocenění. Mimo knihy s Harrym Holem píše i příběhy pro děti. Jeho knih se celosvětově prodalo přes 50 milionů, dočkaly se překladu do více než třiceti jazyků a vycházejí ve více než stovce zemí.


Autor: puc

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Dnes v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Dnes v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

Včera ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Včera v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Další články
Nahoru