dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Spisovatel Dan Hrubý převzal Cenu Prahy 1
Spisovatel Dan Hrubý (vpravo) a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: P1

Spisovatel Dan Hrubý převzal Cenu Prahy 1

Městská část Praha 1 letos udělila již druhou Cenu Prahy 1. Významné ocenění po Elišce Haškové Coolidge získal uplynulý týden autor knih Pražské příběhy, spisovatel Dan Hrubý.

„Toto ocenění uděluje Praha 1 osobnostem za jejich významná díla a za jejich pozitivní vztah k naší městské části. Dan Hrubý jako spisovatel a autor řady knih o historické Praze splňuje tyto podmínky do puntíku, proto jsem rád, že Cenu Prahy 1 mohl předat právě jemu,“ uvedl Oldřich Lomecký.

Dan Hrubý je český publicista, spisovatel a nakladatel. Je autorem řady knih a reportáží o zmizelé Praze. Mezi jeho díla patří: Pražské příběhy-Na cestě Malou Stranou, Pražské příběhy 2-Cesta na Hradčany, Nový svět a zpátky na Malou Stranu, Cesta pražským kruhem nebo Čekání na Golema.

Známý spisovatel vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Během sametové revoluce spoluzakládal Studentské listy. Poté nastoupil do týdeníku Reflex, kde vede sekci zaměřenou na historii a dění ve světě. Dvakrát získal cenu Egona Erwina Kische, dvakrát výroční vydavatelskou cenu společnosti Ringier (za reportáže z KLDR a Gruzie v době padesátého výročí Stalinovy smrti) a jednou také Prémii Miroslava Ivanova za literaturu faktu.


Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru