dnes
Čtvrtek - jasno
2°C
zítra
Pátek - jasno
0°C
pozítří
Sobota - jasno
0°C
Spisovatel Dan Hrubý převzal Cenu Prahy 1
Spisovatel Dan Hrubý (vpravo) a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: P1

Spisovatel Dan Hrubý převzal Cenu Prahy 1

Městská část Praha 1 letos udělila již druhou Cenu Prahy 1. Významné ocenění po Elišce Haškové Coolidge získal uplynulý týden autor knih Pražské příběhy, spisovatel Dan Hrubý.

„Toto ocenění uděluje Praha 1 osobnostem za jejich významná díla a za jejich pozitivní vztah k naší městské části. Dan Hrubý jako spisovatel a autor řady knih o historické Praze splňuje tyto podmínky do puntíku, proto jsem rád, že Cenu Prahy 1 mohl předat právě jemu,“ uvedl Oldřich Lomecký.

Dan Hrubý je český publicista, spisovatel a nakladatel. Je autorem řady knih a reportáží o zmizelé Praze. Mezi jeho díla patří: Pražské příběhy-Na cestě Malou Stranou, Pražské příběhy 2-Cesta na Hradčany, Nový svět a zpátky na Malou Stranu, Cesta pražským kruhem nebo Čekání na Golema.

Známý spisovatel vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Během sametové revoluce spoluzakládal Studentské listy. Poté nastoupil do týdeníku Reflex, kde vede sekci zaměřenou na historii a dění ve světě. Dvakrát získal cenu Egona Erwina Kische, dvakrát výroční vydavatelskou cenu společnosti Ringier (za reportáže z KLDR a Gruzie v době padesátého výročí Stalinovy smrti) a jednou také Prémii Miroslava Ivanova za literaturu faktu.


Další články
Nahoru