dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Spisovatel Dan Hrubý převzal Cenu Prahy 1
Spisovatel Dan Hrubý (vpravo) a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: P1

Spisovatel Dan Hrubý převzal Cenu Prahy 1

Městská část Praha 1 letos udělila již druhou Cenu Prahy 1. Významné ocenění po Elišce Haškové Coolidge získal uplynulý týden autor knih Pražské příběhy, spisovatel Dan Hrubý.

„Toto ocenění uděluje Praha 1 osobnostem za jejich významná díla a za jejich pozitivní vztah k naší městské části. Dan Hrubý jako spisovatel a autor řady knih o historické Praze splňuje tyto podmínky do puntíku, proto jsem rád, že Cenu Prahy 1 mohl předat právě jemu,“ uvedl Oldřich Lomecký.

Dan Hrubý je český publicista, spisovatel a nakladatel. Je autorem řady knih a reportáží o zmizelé Praze. Mezi jeho díla patří: Pražské příběhy-Na cestě Malou Stranou, Pražské příběhy 2-Cesta na Hradčany, Nový svět a zpátky na Malou Stranu, Cesta pražským kruhem nebo Čekání na Golema.

Známý spisovatel vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Během sametové revoluce spoluzakládal Studentské listy. Poté nastoupil do týdeníku Reflex, kde vede sekci zaměřenou na historii a dění ve světě. Dvakrát získal cenu Egona Erwina Kische, dvakrát výroční vydavatelskou cenu společnosti Ringier (za reportáže z KLDR a Gruzie v době padesátého výročí Stalinovy smrti) a jednou také Prémii Miroslava Ivanova za literaturu faktu.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru