Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Špinavá pomoc se najde v Moskvě? Hamáček tam měl podle Němcové důvod jet
Miroslava Němcová. Foto: se svolením senátorky M.N.

Špinavá pomoc se najde v Moskvě? Hamáček tam měl podle Němcové důvod jet

Tvrzení vicepremiéra Jana Hamáčka z ČSSD, že chtěl jet do Moskvy pro očkovací vakcíny Sputnik, ani po pár týdnech nevěří senátorka Miroslava Němcová z ODS.  

„Nedávalo to smysl. Průkopník Matovič to vyzkoušel na Slovensku a jeho vládu to položilo. Že by si toho Jan Hamáček nevšiml? To je vyloučeno. Takže šlo o něco jiného. Věděl o Vrběticích a potřeboval se s Rusy domluvit. Svolal schůzku klíčových osob z tajných služeb (kromě BIS). Pozval i nejvyššího státního zástupce, z Moskvy povolal našeho velvyslance. Kdyby jel jako Matovič do Moskvy nakoupit fyziologický roztok s nálepkou Sputnik, takové manévry by organizovat nemusel,“ je přesvědčena. 

Nezdá se jí, že by Hamáček jel „zobchodovat” Vrbětice pouze za „lahvičky s podivným obsahem.“ „Myslím, že Zeman, Babiš a Hamáček potřebují něco jiného. Udržet se u moci, zajistit si beztrestnost a zdiskreditovat opozici před volbami,“ uvedla. 

Zároveň použila kontroverzní přirovnání. „Pro špinavou pomoc se z Prahy tradičně jezdí do Moskvy. Od Gottwalda přes ruské ,poradce´pro likvidaci českých elit v padesátých letech, po zvací dopis pro okupační vojska z roku 1968. Tak teď Hamáček,“ přisadila si. 

Rusko u nás podle ní má pátou kolonu, dezinformační sítě jedou na plné obrátky a peníze by se našly. Země nám tak tedy podle ní může poskytnout potřebnou pomoc. Co za to bude chtít?

„Pořád to samé. Hlavním cílem Moskvy je oslabovat EU a NATO. Neexistuje lepší způsob než mít placeného spojence uvnitř obou uskupení. Aby zrádce mohl dělat svou práci, musí mít krytí a moc,“ sdělila senátorka. 

 „O nic menšího se nejedná. V Česku nesmí po volbách dojít k odchodu promoskevských figur, dlouhodobá investice Kremlu by tak byla zmařena. Rozvratu či oslabení EU a NATO by nebylo dosaženo. Českou republiku Putin drží a používá jako Trojského koně. Jeho hlava je na Hradě, ocas ve Strakově akademii,“ pokračuje.

Babiš ani Hamáček podle Němcové nemohou bez hradní hlavy dělat nic. Proto dovolují prezidentovi útočit na bezpečnostní složky státu ve prospěch cizí moci, tvrdí. „Dovolují mu personálně i programově ovládat vládu v rozporu s ústavními pravidly dělby moci. Proto vedou všechny cesty českých kolaborantů do Moskvy,“ dodává.


Autor: Karel Netolický

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Kontribuce investorů. Poslankyně zve na diskusi

3. května 2021 v 09:57

Poslankyně Monik Červíčková zve na diskusi na téma KONTRIBUCE INVESTORŮ: ANO ČI NE?, která se uskuteční v úterý 4. května od 9:30 hodin on-line. 

Zelení v zastupitelstvu Prahy 3 zastavili jednání o prodeji stadionu a lukrativních pozemků developerovi

29. dubna 2021 ve 23:43

Dnešní zastupitelstvo Prahy 3 neschválilo „smlouvu o investici” mezi Prahou 3 a FK Viktoria Žižkov. Selhal tak další pokus majitele fotbalového klubu o převedení obecních pozemků do jeho rukou. Zelení jako jediný politický klub v zastupitelstvu dlouhodobě odmítají jednat o prodeji stadionu a...

Budoucnost fotbalu na Žižkově? Koalice pro Prahu 3 předloží návrh nové smlouvy, počítá s nájmem na 30 let za korunu

29. dubna 2021 v 17:49

Koalice pro Prahu 3 (ODS+KDU-ČSL+Svobodní) přichází na dnešní jednání zastupitelstva s konkrétním návrhem řešení situace ohledně smlouvy MČ Praha 3 s Viktorií Žižkov. Smlouvu bychom rádi uzavřeli na dobu o 10 let delší, a to na 30 let za nájemné za symbolickou jednu korunu, to znamená úsporu na...

Další články
Nahoru