Dnes Pondělí - oblacno 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Špinavá pomoc se najde v Moskvě? Hamáček tam měl podle Němcové důvod jet
Miroslava Němcová. Foto: se svolením senátorky M.N.

Špinavá pomoc se najde v Moskvě? Hamáček tam měl podle Němcové důvod jet

Tvrzení vicepremiéra Jana Hamáčka z ČSSD, že chtěl jet do Moskvy pro očkovací vakcíny Sputnik, ani po pár týdnech nevěří senátorka Miroslava Němcová z ODS.  

„Nedávalo to smysl. Průkopník Matovič to vyzkoušel na Slovensku a jeho vládu to položilo. Že by si toho Jan Hamáček nevšiml? To je vyloučeno. Takže šlo o něco jiného. Věděl o Vrběticích a potřeboval se s Rusy domluvit. Svolal schůzku klíčových osob z tajných služeb (kromě BIS). Pozval i nejvyššího státního zástupce, z Moskvy povolal našeho velvyslance. Kdyby jel jako Matovič do Moskvy nakoupit fyziologický roztok s nálepkou Sputnik, takové manévry by organizovat nemusel,“ je přesvědčena. 

Nezdá se jí, že by Hamáček jel „zobchodovat” Vrbětice pouze za „lahvičky s podivným obsahem.“ „Myslím, že Zeman, Babiš a Hamáček potřebují něco jiného. Udržet se u moci, zajistit si beztrestnost a zdiskreditovat opozici před volbami,“ uvedla. 

Zároveň použila kontroverzní přirovnání. „Pro špinavou pomoc se z Prahy tradičně jezdí do Moskvy. Od Gottwalda přes ruské ,poradce´pro likvidaci českých elit v padesátých letech, po zvací dopis pro okupační vojska z roku 1968. Tak teď Hamáček,“ přisadila si. 

Rusko u nás podle ní má pátou kolonu, dezinformační sítě jedou na plné obrátky a peníze by se našly. Země nám tak tedy podle ní může poskytnout potřebnou pomoc. Co za to bude chtít?

„Pořád to samé. Hlavním cílem Moskvy je oslabovat EU a NATO. Neexistuje lepší způsob než mít placeného spojence uvnitř obou uskupení. Aby zrádce mohl dělat svou práci, musí mít krytí a moc,“ sdělila senátorka. 

 „O nic menšího se nejedná. V Česku nesmí po volbách dojít k odchodu promoskevských figur, dlouhodobá investice Kremlu by tak byla zmařena. Rozvratu či oslabení EU a NATO by nebylo dosaženo. Českou republiku Putin drží a používá jako Trojského koně. Jeho hlava je na Hradě, ocas ve Strakově akademii,“ pokračuje.

Babiš ani Hamáček podle Němcové nemohou bez hradní hlavy dělat nic. Proto dovolují prezidentovi útočit na bezpečnostní složky státu ve prospěch cizí moci, tvrdí. „Dovolují mu personálně i programově ovládat vládu v rozporu s ústavními pravidly dělby moci. Proto vedou všechny cesty českých kolaborantů do Moskvy,“ dodává.


Autor: Karel Netolický

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Vedení Prahy dostalo od zastupitelů za úkol rozšířit síť adiktologických služeb

21. listopadu 2021 ve 23:33

Na svém listopadovém zasedání pražští zastupitelé projednali petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu. Občané Smíchova žijící v blízkosti kontaktních center shromáždili stovky podpisů, jejich cílem je ulevit od pohybu enormního množství narkomanů v této...

Vedení Prahy 11 nesouhlasí s navýšením poplatku za odkládání komunálního odpadu

10. listopadu 2021 ve 22:09

Vedení Prahy 11 dostalo od magistrátu k připomínkování návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci. Rada městské části k tomu přijala stanovisko, uvedla Praha 11 na svém webu.

Další články
Nahoru