Dnes Sobota - zatazeno 14°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 14°C
Sobota 1. 10. 2022
Svátek má Igor
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Špinavá pomoc se najde v Moskvě? Hamáček tam měl podle Němcové důvod jet
Miroslava Němcová. Foto: se svolením senátorky M.N.

Špinavá pomoc se najde v Moskvě? Hamáček tam měl podle Němcové důvod jet

Tvrzení vicepremiéra Jana Hamáčka z ČSSD, že chtěl jet do Moskvy pro očkovací vakcíny Sputnik, ani po pár týdnech nevěří senátorka Miroslava Němcová z ODS.  

„Nedávalo to smysl. Průkopník Matovič to vyzkoušel na Slovensku a jeho vládu to položilo. Že by si toho Jan Hamáček nevšiml? To je vyloučeno. Takže šlo o něco jiného. Věděl o Vrběticích a potřeboval se s Rusy domluvit. Svolal schůzku klíčových osob z tajných služeb (kromě BIS). Pozval i nejvyššího státního zástupce, z Moskvy povolal našeho velvyslance. Kdyby jel jako Matovič do Moskvy nakoupit fyziologický roztok s nálepkou Sputnik, takové manévry by organizovat nemusel,“ je přesvědčena. 

Nezdá se jí, že by Hamáček jel „zobchodovat” Vrbětice pouze za „lahvičky s podivným obsahem.“ „Myslím, že Zeman, Babiš a Hamáček potřebují něco jiného. Udržet se u moci, zajistit si beztrestnost a zdiskreditovat opozici před volbami,“ uvedla. 

Zároveň použila kontroverzní přirovnání. „Pro špinavou pomoc se z Prahy tradičně jezdí do Moskvy. Od Gottwalda přes ruské ,poradce´pro likvidaci českých elit v padesátých letech, po zvací dopis pro okupační vojska z roku 1968. Tak teď Hamáček,“ přisadila si. 

Rusko u nás podle ní má pátou kolonu, dezinformační sítě jedou na plné obrátky a peníze by se našly. Země nám tak tedy podle ní může poskytnout potřebnou pomoc. Co za to bude chtít?

„Pořád to samé. Hlavním cílem Moskvy je oslabovat EU a NATO. Neexistuje lepší způsob než mít placeného spojence uvnitř obou uskupení. Aby zrádce mohl dělat svou práci, musí mít krytí a moc,“ sdělila senátorka. 

 „O nic menšího se nejedná. V Česku nesmí po volbách dojít k odchodu promoskevských figur, dlouhodobá investice Kremlu by tak byla zmařena. Rozvratu či oslabení EU a NATO by nebylo dosaženo. Českou republiku Putin drží a používá jako Trojského koně. Jeho hlava je na Hradě, ocas ve Strakově akademii,“ pokračuje.

Babiš ani Hamáček podle Němcové nemohou bez hradní hlavy dělat nic. Proto dovolují prezidentovi útočit na bezpečnostní složky státu ve prospěch cizí moci, tvrdí. „Dovolují mu personálně i programově ovládat vládu v rozporu s ústavními pravidly dělby moci. Proto vedou všechny cesty českých kolaborantů do Moskvy,“ dodává.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru